Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Scuterul meu (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu.html)
-   -   Top Speed - Cine a prins mai mult (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu/167462-top-speed-prins.html)

razvy_91 11-04-10 00:26

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
~115-120 cu runnerul

As face si o filmare dar nu am cum sa tin aparatul ...

urs_e30 12-04-10 22:02

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
110 - 115 ... cu aerox (in spate un golf 3 vr6), soseaua gari catelu ...

SST 06 13-04-10 23:06

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Yamaha aerox Full Polini : 125 km/h

Malaguti F12 Full Malossi : 118 km/h

Piaggio Zip MHR Replika : 123 km/h

MBK booster Full Stage 6 : 120 km/h

Scuterele nu sunt ale mele insa le-am testat ! Daca doriti neaparat dovezi pot sa fac rost !

porsheGTS 14-04-10 11:01

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Pai poate poti sa faci si rost ca nu moare nimeni!!!

Peugeot V-clic:96km/h!!!
Yamaha T-max:168km/h!!!

marius_cosmyn2009 16-04-10 18:06

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by marius_cosmyn2009 (Post 3151944)
scuter pegasso 49cc stock ...85km/h drum drept..(data viitoare o sa fac si poza...promit..)):-P

asa cum vam promis am facut un filmulet cu scuterul meu...iam dat doar 70km k nu mai puteam sa tin telefonu' dar scuteru pride 85km garantat...in filmuletul care urmeaza o sa vedeti cum urca pana la 70km....repet 49cc stock...imi cer scuze pentru claritatea filmului:rolleyes2

Xteam 27-04-10 17:52

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Peugeot Jet Force 50 TSDI 87 pe drum drept,eu zic ca e bine avand in vedere ca e tot stock la el :)

c0$ti 30-04-10 13:42

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Cu Piaggio Skipper de 150cc am prins 140.

Szake 01-05-10 13:05

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
am un malaguti ciak de 150 si am prins cu el 150 de km/h

VladM 01-05-10 13:05

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by Szake (Post 3325025)
am un malaguti ciak de 150 si am prins cu el 150 de km/h

Si eu sunt Mos Craciun.

urs_e30 01-05-10 13:10

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by VladM (Post 3325026)
Si eu sunt Mos Craciun.

cv de genu ... :))

ps: am mers si eu ieri cu un f12 (stock) si ave'am in jur de 70 - 75 ... dar se reseta mereu bordul ... si nu stiu la cat am mai ajuns

razvy_91 01-05-10 23:01

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by Szake (Post 3325025)
am un malaguti ciak de 150 si am prins cu el 150 de km/h

eventual 150 km/2h

Szake 02-05-10 11:30

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by razvy_91 (Post 3325843)
eventual 150 km/2h

Dak nu ma crezi trb ta as filma da nu am cum sa tin tel-u

Frate,u cum ai prins cu runnerul tau 115-120 si este motor de 49 ia gandestete al meu de 150 si este si modificat.Mai fa calculul odata

c0$ti 02-05-10 11:36

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Szake si Runnerul lui Razvy este modificat.Cam atat se duce si Runnerul lu' varamiu si are pe el set de 70 Malossi,toba sport,carb de 17,5,variator +ambreiaj + arculete malossi.

razvy_91 02-05-10 11:55

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by Szake (Post 3326447)
Dak nu ma crezi trb ta as filma da nu am cum sa tin tel-u

Frate,u cum ai prins cu runnerul tau 115-120 si este motor de 49 ia gandestete al meu de 150 si este si modificat.Mai fa calculul odata


Citeste topicul meu si vezi ce modificari are ;)

Szake 02-05-10 12:00

Re: Top Speed - Cine a prins mai mult
 
Quote:

Originally Posted by razvy_91 (Post 3326499)
Citeste topicul meu si vezi ce modificari are ;)

oricum vreau sa il vand
strang bani sa imi iau un burgman de 400 :evil: ;) :twisted:


All times are GMT +2. The time now is 06:28.

- Copyright 2026 4Tuning