Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cluj (https://forum.4tuning.ro/37-cluj.html)
-   -   Fiat 500 at SmokeDesign (https://forum.4tuning.ro/37-cluj/16293-fiat-500-at-smokedesign.html)

smoke 07-05-06 12:15

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
1 Attachment(s)
si schita.. cu propunere de cromatica...

smoke 07-05-06 13:57

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
1 Attachment(s)
o poza de ansamblu..,,, dupa cum se vede abia acuma incepe lucrul,,, finisaje... damn

vlad_VSV 07-05-06 14:22

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
uau ...super....bravo mane.....asteptam produsu finit.....care o sa iasa de nota 11.....bafta in continuare

ps.clujul va mai avea o masina frumoasa

vlad_VSV 07-05-06 14:53

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
3 Attachment(s)
nu mai pot edita....ideea cu cromatu ar fi super..avand in vedere ca masina ii mica...uite aici niste poze cu asa ceva

Detman 07-05-06 15:32

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
vlad... cromatica nu e tot una cu Crom ... zic eu ;))...
apai nush ... :P...
cred ca era vorba de culoare :D

vlad_VSV 07-05-06 15:39

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
ma ...io am crezut ca vrea sa cromeze masina.....ca a pus mai sus o schita cu propunere de cromare a masini...apoi io nustiu poate s-a exprimat gresit...a vrut sa zica alceva poate

smoke 07-05-06 15:42

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
lol .. pt faza cu cromatica :))), deci nu se cromeaza masina... cine dreacu are vreme.. plus cam greu de ''cromat'' fibra :))), da mersi de poze.. stiu ca se poate si arata bine dar totusi.. este un buget !!! ,


all the best from SmokeDesign

smoke 07-05-06 15:48

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
cromatica = imbinarea de culori , cum da ca idee .. albatru cu alb

vlad_VSV 07-05-06 15:53

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
acuma am inteles:D:D...vina mea am inteles io gresit de la inceput...oricum bafta

turbojack 09-05-06 00:20

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
Quote:

Originally Posted by smoke
cromatica = imbinarea de culori , cum da ca idee .. albatru cu alb



Poti incerca si un "fum" de perlat pe flancuri.imbinarea dintre alb si albastru poti sa o faci in degrade , cu "fum" de violet si albastru cu granule mari deasupra.
Cind e gata vreau o poza sa le-o arat la macaronarii de aici ,sa vada cum stiu ramanii sa prepare un 500 de epoca.
2000 nu a fost scumpa deloc.Una in stare tehnica aproximativa este 3000 de euro aici in Italia la mama ei,iar una bibelou 6-7000 euro.

smoke 09-05-06 08:26

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
mersi de idee ... si o sa fie poze aci.. masina nu mai dureaza mult ... pt ca imediat intru numa in finisaje

AutoTop 12-05-06 17:18

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
ce zici de o combinatzie intre rosu degrade mov si albastru?

Piry 12-05-06 18:47

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
1 Attachment(s)
iti zic eu ce zic, ii taranesc, dar mai bine las imaginile sa vorbeasca

smoke 12-05-06 19:06

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
lol Piry :)),... ai fost prea dur :))

fiat500 12-05-06 19:07

Re: almost ready! fiat 500 at SmokeDesign
 
fara degrade, delimitarea intre culori o sa fie clara, o linie dreapta, fara o gramada de culori pe mashina


All times are GMT +2. The time now is 03:57.

- Copyright 2026 4Tuning