Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - 318i DNY (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/161262-e36-318i-dny.html)

Daniel_Toa 04-05-10 19:15

Re: E36 - 318i DNY
 
idm_vw - am un consum in oras intre 8 si 11 , la drum lung la 120 km/h am 8 .

crysty.bobok - pana in prezent am ajuns la 4700 km :)

idm_vw 04-05-10 19:53

Re: E36 - 318i DNY
 
Mi-a spus un propetar de 318 ca el la drum lung are 6-7% la viteza de 100km/h ma mira ca u zici ca ai 8 sau la vit de 100 iti scoate la fel?

Daniel_Toa 05-05-10 07:40

Re: E36 - 318i DNY
 
La 100 am intre 7 si 8 ... dar 6 -7 cum are respectivul nu am avut niciodata .

BMnWA 05-05-10 10:18

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 3334635)
La 100 am intre 7 si 8 ... dar 6 -7 cum are respectivul nu am avut niciodata .

si mie imi consuma tot intre usor sub 7 afara , 8-8,5 maxim imi consuma daca o tin pe sport.

Daniel_Toa 24-05-10 07:17

Re: E36 - 318i DNY
 
De 1 saptamana incoace tot am drumuri lungi , iar acul de la benzina sta numai la 11-12 % . Am bagat de 150 de lei benzina si am facut 320 km ( si in oras si la drum lung ) . Mi se pare cam putini km ..

DriftingCalibra 30-05-10 19:23

Re: E36 - 318i DNY
 
Am avut ocazia sa vad aceasta masina in Turnu Magurele ... ce pot mentiona este faptul ca aceasta masina este ingrijita, nu are fel si fel de elemente puse aiurea cum au majoritatea E36 si aici nu vreau sa atac sau intep pe nimeni insa sunt " anti coada de rechin by vitan barzesti :) "!
Felicitari proprietarului care este un baiat de nota 10 si a dat o mana de ajutor unui membru din comunitate! Un baiat super ok,o masina foarte ingrijita!

Sonny™ 30-05-10 19:50

Re: E36 - 318i DNY
 
felicitari pemtru masina daniel, putini oameni sunt asa ca tine se vede ca tii si iti place foarte mult masina, la exterior ce ai de gand sa ii faci?

Daniel_Toa 30-05-10 20:10

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by DriftingCalibra (Post 3402126)
Am avut ocazia sa vad aceasta masina in Turnu Magurele ... ce pot mentiona este faptul ca aceasta masina este ingrijita, nu are fel si fel de elemente puse aiurea cum au majoritatea E36 si aici nu vreau sa atac sau intep pe nimeni insa sunt " anti coada de rechin by vitan barzesti :) "!
Felicitari proprietarului care este un baiat de nota 10 si a dat o mana de ajutor unui membru din comunitate! Un baiat super ok,o masina foarte ingrijita!


Iti multumesc frumos , si ma bucur ca te am putut ajuta :) Imi place masina cat mai clean fara bliz blizuri ( vorba ta vitan ) .



Quote:

Originally Posted by Sonny™ (Post 3402191)
felicitari pemtru masina daniel, putini oameni sunt asa ca tine se vede ca tii si iti place foarte mult masina, la exterior ce ai de gand sa ii faci?



Multumesc frumos , tin foarte mult la aceasta masina , uneori raman si lucrez la ea pana noaptea tarziu si uit de prietena ca trebuia sa iesim pe undeva :D . La exterior inca nu sunt hotarat ce sa fac , dar urmeaza sa ii fac caroseria , mai exact punctele de rugina , si pragurile . Un prag este in perfecta stare , dar celalat are rugina , cam o portiune de 10 cm ( numai gauri ) , as dori sa le schimb , dar sa vad , daca il pot salva pe ce l cu rugina si raman tot astea . Iar in final o vopsea , ma bate gandul la un gri metalizat , sau aceeasi culoare de acum . Ramane de vazut luna viitoare cand ma apuc de ea .

m1cha3l 12-06-10 01:59

Re: E36 - 318i DNY
 
Salutare domnu' Toa.

Frumusica masinuta, am trecut de cateva ori pe langa si mereu ma uit la jante :P.

Daniel_Toa 12-06-10 12:12

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by m1cha3l (Post 3434823)
Salutare domnu' Toa.

Frumusica masinuta, am trecut de cateva ori pe langa si mereu ma uit la jante :P.

Multumesc frumos , si mie imi plac mult . Dar cine esti ? Ca nu imi dau seama ..

Alejandro 23-06-10 21:36

Re: E36 - 318i DNY
 
Dani - unde ti-e folia de carbon? ca m-ai bazait pe messenger sa-ti fac rost de la Andrei din Suceava!

Daniel_Toa 24-06-10 05:15

Re: E36 - 318i DNY
 
Quote:

Originally Posted by Alejandro (Post 3464980)
Dani - unde ti-e folia de carbon? ca m-ai bazait pe messenger sa-ti fac rost de la Andrei din Suceava!

Am gasit pana la urma folie imitatie carbon , am pus la portbagaj , manerele de la usi ( cele din interior ) , si consola din bord la un citron C5 si am ramas fara :) . Nu mai retin cand ti am dat buzz sa te intreb de folie ...

Alejandro 24-06-10 12:33

Re: E36 - 318i DNY
 
fa poze ca vreau sa vad cum arata!

Daniel_Toa 24-06-10 13:45

Re: E36 - 318i DNY
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Alejandro (Post 3466385)
fa poze ca vreau sa vad cum arata!


Uite ... buza de la portbagaj acolo am colantat , aveam putina rugina la un capat si am zis sa colantez pana ma apuc de ea . Si ma voi apuca de luni . Se va face toata tabla unde are rugina , pragurile nu stiu ce sa fac , sa le schimb sau sa tai partea unde are rugina si sa sudez tabla ... Iar culoarea ori va ramane asta ori gri sau negru :) . Dupa aia urmeaza cauciucuri noi , faruri noi ( voi opta pentru CCFL ) , stopuri , semnale si poate folie .

Alejandro 24-06-10 15:05

Re: E36 - 318i DNY
 
1 Attachment(s)
desi nu sunt indragitor de pisicutze asta chiar arata bine! Sa nu ii schimbi jantele ca ii vin foarte bine! Stopurile sa le iei cu partea de sus alba si partea de jos rosie!
Sfat pt praguri - ia unele noi - stii de-o treaba ce e nou e nou, daca nu sunt atatia bani sa tai la 10-15 cm departare de rugina si sa sudeze din nou dar sa stii ca in timp pe interior daca nu umplii pragurile cu ceara sau ulei se va face rugina din nou!:shock:


All times are GMT +2. The time now is 07:21.

- Copyright 2026 4Tuning