Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Campionat LFS Demo (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/158229-campionat-lfs-demo.html)

Puskin 15-01-10 16:14

Re: Campionat LFS Demo
 
Asta seara la de la 21:30 pana la 21:50 calificarile, pauza 10 minute si de la 22:00 incepe cursa.

kimiboy 15-01-10 16:56

Re: Campionat LFS Demo
 
Sunt in scris deja dar acuma am scris deja si echipa! multumesc,ne vedem la concurs!

Nume : Pollak Cristian
Categoria:XFG,Blackwood GP
LFS :kimiboy054
Nume concurs:P.Cristian
Numar concurs: 54
Echipa : TRAXXAS Racing Team

bmw-ripper 15-01-10 17:17

Re: Campionat LFS Demo
 
Petre Mihai numaru 9 este luat de mine

alinutzu05 15-01-10 19:55

Re: Campionat LFS Demo
 
Pentru toti care au participat la campionat si inca sunt prezenti aici si au timpi necesari servarul fa fi acelasi pe tot parcursul campionatului DEMO.

Servar: Campionat Demo
Parola:wrace

shadyarva 15-01-10 20:09

Re: Campionat LFS Demo
 
Nume real: Arva Dan
LFS username: Shadyarva
Echipa: Arges Team
Numar: 21
Nume de cursa: 21 - A.Dan

Grieg 15-01-10 20:25

Re: Campionat LFS Demo
 
s-a deschis serverul, pentru ca mie nu imi apare :(?

Puskin 15-01-10 20:30

Re: Campionat LFS Demo
 
Host not found on master server :| sigur e deschis?

shadyarva 15-01-10 22:30

Re: Campionat LFS Demo
 
e deschis si eu am avut probleme cu el si acuma si data trecuta da pana la urma am reusit........

alinutzu05 15-01-10 22:46

Re: Campionat LFS Demo
 
1 Attachment(s)
Rezultatul cursei cu XFG pe BL1

1. 29 - S. Cristian 10 ptc

2.18 - B. Toader 8 ptc

3.09 - A. Ripy 6 ptc

4.66 - A. Bogdan 5 ptc



Daca ai placerea sa vizionezi cursa cu XFG o poti lua de aici.

Attachment 1265668

shadyarva 15-01-10 22:49

Re: Campionat LFS Demo
 
eu trebuia sa fiu pe 4 mancamiar cva ca bun comp mai am ca la jumatea cursei s-a blokat:|:|:|:|:|

pilu03 15-01-10 22:51

campionat demo ......facut praf de un domn care nu admineaza ce trebuie
 
salut baieti ..............dan da penaliti 30 de secunde la concurenti si penaliti la jucatori cu o pozitie in spate asta cica e campionat :P:P:PPP :twisted::twisted:

pilu03 15-01-10 22:56

Re: Campionat LFS Demo
 
DAN a dat penalitate 30 de secunde lui 03 - C.alin fara nici un motiv vreau sa se faca reclamatie ......va rog

dan.bordei 16-01-10 00:05

Re: Campionat LFS Demo
 
In primul rand vreau sa-i felicit pe cei 2 piloti care au reusit sa termine cursa.

03 - C. Alin si-a luat 30 secunde penalizare pentru ca a trisat! Alin este varul lui Pilu (username de lfs alexpilu), iar acesta a condus in numele lui C. Alin.
Pilu a luat startul in cursa si a condus mare parte din ea, Alin fiind la volan doar in turele 9 10 si 14.

Oricine poate sa se convinga de faptul ca pilu a condus in aceasta cursa comparand timpii si modul de a conduce.
Am facut o analiza a timpilor lui 03 - C. Alin:
turul 1 split 1 38:61 split 2 1:16:43 timp pe tur 1:43:82
turul 2 split 1 30:46 split 2 1:08:12 timp pe tur 1:35:49
turul 3 split 1 30:46 split 2 1:07:74 timp pe tur 1:35:29
turul 4 split 1 30:50 split 2 1:08:80 timp pe tur 1:36:96
turul 5 split 1 30:41 split 2 1:08:18 timp pe tur 1:36:50
turul 6 split 1 30:64 split 2 1:08:21 timp pe tur 1:35:22
turul 7 split 1 30:42 split 2 1:07:95 timp pe tur 1:35:01
turul 8 split 1 30:29 split 2 1:07:56 timp pe tur 1:34:73
turul 9 split 1 31:33 split 2 1:09:43 timp pe tur 1:37:47
turul 10 split 1 31:12 split 2 1:09:23 timp pe tur 1:36:77
turul 11 split 1 30:84 split 2 1:08:34 timp pe tur 1:36:25
turul 12 split 1 30:70 split 2 1:08:68 timp pe tur 1:35:85
turul 13 split 1 30:42 split 2 1:07:83 timp pe tur 1:35:42
turul 14 split 1 31:94 split 2 1:09:72 timp pe tur 1:37:12

Se vede clar diferenta intre timpii scosi in turele 9 10 si 14 cand a condus C. Alin si restul turelor unde la volan a fost Pilu. In turul 10 C. Alin a intrat cu viteza a 3-a in T1 pana atunci intrand doar cu viteza a 2-a, se vede clar un alt mod de a conduce, pe langa asta este mai lent cu 2.5 secunde pe tur fara a lovi sau a face o greseala majora. Diferenta se poate face si din punctele de franare si modul de a aborda virajele. Culmea, fix in turele respective vorbeam cu Pilu la telefon si il intrebam unde este si ce face, vroiam sa ma asigur ca nu este la volan. In turul 14 l-am avertizat, i-am spus ca daca mai conduce isi va lua kick, a revenit la volan si i-am dat doar o penelizare de 30 de secunde (regret, trebuia kick direct).
In urma reactiei pe care C. Alin a avut-o in momentul in care a fost pus spectator, pentru ca nu a indeplinit penalizarea in 3 ture, am decis sa-l excludem din acest campionat.

Este posibil ca Pilu sa fi condus pentru C. Alin si in cursa cu xrg de saptamana trecuta, in cursul saptamanii viitoare o sa reanalizam replay-ul si in cazul in care observam ca a fost tot Pilu la volan o sa schimbam clasamentul cursei si o sa reimpertim punctele.

Va multumim pentru participare si va asteptam si etapa viitoare!

bmw-ripper 16-01-10 11:44

Re: Campionat LFS Demo
 
Mam uitat si eu la replay si intradevar in turul 9 si 10 e cu totul schimbat, intra in curbe cu 80 km/h in loc de 100 km/h cum o facea pana acum. Sigur o persoana care poate sa scoata constant 1:35 pe lap nu face greseala sa intre in curbe cu 80km/h fara sa fie fortat.

shadyarva 16-01-10 14:57

Re: Campionat LFS Demo
 
PENTRU TREABA ASTA AR TREBUI SA FIE ELIMINAT DIN CURSA NU SA PRIMEASCA PENALIZARE, NU CONDUCE CEL CARE NU E INSCRIS IN CURSA CLAR SA FIE!!!, DIN PRIMA AM ZIS SISTEM PROST AM MAI PARTICIPT LA CURSE DA NIMENI NA FACUT ASA CEVA... VAI SI AMAR


All times are GMT +2. The time now is 20:12.

- Copyright 2026 4Tuning