Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/156987-resoftare-ford-focus-rs-2-5-skn.html)

Eddie C. 06-01-10 11:42

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Quote:

Originally Posted by yoda (Post 2950372)
era ud pe partea rsului, pe la 200 m a iesit o vulpe si trebuit ocolita, apoi nu putem uita de viscolul din China si spre sfarsit de tsunamiul care risca sa strice cursa!
personal chiar vreau sa ma dau cu acest rs cu softul respectiv, cu care a scos 370 cp!

My friend nu trebuie sa ma iei la misto...pe bune...eu doar am comentat acel film si am zis ce a fost.Personal nu imi place softul de care l-a avut de la SKN... P.S. Si nu era vulpe era un pui de urs :lol:

yoda 06-01-10 17:28

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
de ce s-au sters graficele de putere?!aratau prea bine?! :lol:

andreitentean 06-01-10 20:28

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Nu le-a sters nimeni.
Graficul de putere este atasat primului post.

yoda 06-01-10 20:46

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Quote:

Originally Posted by andreitentean (Post 2952574)
Nu le-a sters nimeni.
Graficul de putere este atasat primului post.

sunt unii moderatori mai zelosi, ca existau si grafice cu masina masurata in alta parte, noroc ca le-am salvat inainte sa fie sterse, asa ca daca este cineva curios sa intrebe! ;)

bitnet 06-01-10 23:56

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Da, eu sunt curios.

yoda 07-01-10 07:51

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by bitnet (Post 2953256)
Da, eu sunt curios.

vreau sa nu fiu inteles gresit!nu reprezint pe nimeni si nu ma intereseaza acest bussines de a modifica electronic masini si nu am ce castiga sau pierde din aceste dezbateri!vreau doar sa vedeti ca exista si alte masuratori ce au fost sterse intentionat sau nu!

Glavan 07-01-10 10:27

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
asa-i romanul - in loc sa isi vada lungul nasului si sa aibe grija de "blocul" lui - se uita in "curtea" altora si arunca cu ce au la indemana - respectiv "namol"....

bbm 07-01-10 10:33

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
vai cita subtilitate :)

PS: mi-am luat popcorn & suc, m-am asezat comod, va rog continuati, pare sa inceapa ceva frumos si distractiv

bitnet 07-01-10 11:30

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Cum la rubrica "COMMENTS" nu scrie nimic, inseamna ca este bine, asa trebuia sa fie!

bbm 07-01-10 11:53

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
doc, nu te supara dar chiar sebastian spunea intr un post anterior ca masina a fost masurata si scotea acea putere de 280 de cai la roti, asta a fost motivul pt care am intrebat (si a fost sters postul) cit inseamna la motor; puterea promisa de 370 era la motor si nu la roti.
PS: stie cineva de ce nu se plinge clientul ? parca clientii sint cei ce trebuie sa se plinga si nu altii pt ei !!

yoda 08-01-10 06:56

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Quote:

Originally Posted by bbm (Post 2954111)
doc, nu te supara dar chiar sebastian spunea intr un post anterior ca masina a fost masurata si scotea acea putere de 280 de cai la roti, asta a fost motivul pt care am intrebat (si a fost sters postul) cit inseamna la motor; puterea promisa de 370 era la motor si nu la roti.
PS: stie cineva de ce nu se plinge clientul ? parca clientii sint cei ce trebuie sa se plinga si nu altii pt ei !!

nu ma supar deloc!nu am facut nicio afirmatie ci doar am postat acel grafic cu 280 la roata, cat despre transformarea la motor, habar nu am ce procent trebuie aplicat!cred ca cel mai bine ar fi fost sa mearga la Florin sa o masoare si avea 4 variante, respectiv Maier,Theo,Seby si Florin iar daca 3 erau asemanatoare se putea trage o concluzie!iar de plans, se plange clientul dar nu aici ! ;)

bbm 08-01-10 08:01

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
ok, din ce inteleg eu si confirmati si voi, masina avea 280 - 283 de cai la roti , nu vreti sa faceti aproximari cit inseamna la motor - fair enough; clientul totusi nu este multumit , ok, este dreptul lui si banii lui dar totusi, sa nu exageram si sa spunem ca are probleme de fiabilitate....nu-mi spune ca i s-a stricat ceva la masina ca nu te cred, a mers cu softul prea putin iar skn nu sint o firma sa faca greseli capitale si sa cada motorul la prima cheie sau in citeva ore.
faptul ca nu e multumit repet, este dreptul lui, poate clientul vrea mai multa putere, este dreptul lui sa fie nemultumit;
dar sa nu amestecam chestiile personale cu softurile
parerea mea

yoda 08-01-10 08:13

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Quote:

Originally Posted by bbm (Post 2956699)
ok, din ce inteleg eu si confirmati si voi, masina avea 280 - 283 de cai la roti , nu vreti sa faceti aproximari cit inseamna la motor - fair enough; clientul totusi nu este multumit , ok, este dreptul lui si banii lui dar totusi, sa nu exageram si sa spunem ca are probleme de fiabilitate....nu-mi spune ca i s-a stricat ceva la masina ca nu te cred, a mers cu softul prea putin iar skn nu sint o firma sa faca greseli capitale si sa cada motorul la prima cheie sau in citeva ore.
faptul ca nu e multumit repet, este dreptul lui, poate clientul vrea mai multa putere, este dreptul lui sa fie nemultumit;
dar sa nu amestecam chestiile personale cu softurile
parerea mea

ma vad nevoit sa ma retrag din discutie!nu reprezint pe nimeni si nu fac reclama unuia sau altuia!mi-am spus parerea de om patit!mergi in mai multe locuri masori, te dai si apoi tragi o concluzie buna sau rea!si asa m-am bagat in chestii care nu ma intereseaza!bafta!

bbm 08-01-10 08:18

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
Quote:

Originally Posted by yoda (Post 2956712)
mi-am spus parerea de om patit!mergi in mai multe locuri masori, te dai si apoi tragi o concluzie buna sau rea!si asa m-am bagat in chestii care nu ma intereseaza!bafta!

ai un mare 10+ pt aceasta fraza, si vorbesc serios

YCSNHT 08-01-10 11:15

Re: Resoftare Ford Focus RS 2.5 T - SKN
 
UN MIC ARGUMENT:
TOTI CONSTRUCTORI DE MASINI DIN CATE STIU EU DECLARA PUTEREA UNEI MASINI LA MOTOR NU LA ROATA .......RESTUL E cancan


All times are GMT +2. The time now is 20:46.

- Copyright 2026 4Tuning