![]() |
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
|
Re: Machete in lucru - inchains0
arata bine! prea bine!
nu intri umpic pe mess sa vorbim? |
Re: Machete in lucru - inchains0
foarteee tare frate:d..felicitari...
|
Re: Machete in lucru - inchains0
arata brici!! :)
|
Re: Machete in lucru - inchains0
Arata uimitor de bine am vazut ca mai ai cateva piese frumoase pe fundal care mi-au starnit interesul :D
Mult multa bafta si asteptam urmatorul proiect. |
Re: Machete in lucru - inchains0
Multumesc pt aprecieri, ma bucur ca va place, eu sunt super incantat de cum a iesit.
Mai am 3 machete de care as vrea sa ma mai ocup insa nu stiu cu care sa incep, le-as incepe pe toate 3 insa prefer sa ma ocup pe rand de fiecare, o sa dau cu banul sa vedem pe care pica ghinionul!!! :chainsaw: |
Re: Machete in lucru - inchains0
care sunt alea?poate iti dam sungestii.
|
Re: Machete in lucru - inchains0
3 Attachment(s)
... gata, m-am hotarat, cum am spus si ieri, am dat cu banul si s-a nimerit sa fie DODGE RAM 1500 Quad Cab, 1:18, Motor Max.
Macheta o am cam de 2 ani, iar pana acum singurele modificari pe care i le-am adus au fost suspensia micsorata, rotile schimbate cu unele de Dodge Challenger, si am vopsit cu negru barile si masca de la radiator care initial au fost argintii. O sa ii modific barile, astup clantele de la usi si bena, o sa micsorez mai mult suspensia si o sa o vopsesc in alta culoare, e posibil sa fie 2 culori, ma voi gandi care anume, insa trebuie sa ma mai uit pe net sa vad cateva modele de bari care sa ma inspire cat de cat. |
Re: Machete in lucru - inchains0
O rugaminte...substantivul "bari" pe care il folosesc din ce in ce mai multe persoane nu exista in limba romana...pluralul corect al substantivului "bara" este "bare" (bare de protectie nu bari de protectie).
La bena ar merge facut un "capac", este un Dodge din asta cu motor de Viper prin Iasi, poate o prind la niste poze. |
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
cat despre capac, o sa fac unul, desigur, dar spre final, deocamdata au prioritate alte modificari. |
Re: Machete in lucru - inchains0
8 Attachment(s)
Pt inceput, am demontat macheta insa nu am putut sub nici o forma sa scot geamul din spate al cabinei. am tras cat am putut, e prins cu niste clipsuri si decat sa le rup sau sa crape geamul, il las asa, pacat ca din cauza asta nu mai pot lua vopseaua folosind diluantul.
Alta problema s-a ivit la bena, e facuta din bucati care sunt nituite si nici pe astea nu am putut sa le desfac, e totul din metal. din cauza asta nu am putut scoate stopurile, le-am izolat cu autocolant si le tin asa pana la vopsire... Om vedea, sper sa nu apara probleme din cauza asta. Pt inceput, am micsorat suspensia fatza inca un pic, mai mult nu se poate fara a afecta directia.Am astupat clantele de la usi si usa benei, am inceput modificarile la bara fatza si capota iar la bara din spate am facut un fel de panou din poxilina pesta care voi construi bara. Cam atat deocamdata, cateva poze: |
Re: Machete in lucru - inchains0
Mici neplaceri, dar totusi vad ca te misti repede, eu m-am apucat de un Jaguar de ceva vreme si inca nu am finalizat nici gura din fata :) Cred ca e cazul sa ma grabesc si eu.
|
Re: Machete in lucru - inchains0
dami add L4uR_yo...vorbim pe mess:D
|
Re: Machete in lucru - inchains0
..... fac si eu tot ce pot, sper ca pana la revelion sa o termin, cel putin asa mi-am propus, acum, ramane de vazut cat o sa avansez, oricum, decat sa o termin repede si sa iasa treaba de mantuiala, mai bine sa dureze mai mult si sa fie ok.
azi mi-am propus sa fac masca din fata si bara si cu un pic de noroc poate si bara din spate. |
Re: Machete in lucru - inchains0
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:43. |
- Copyright 2026 4Tuning