Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - 320 CI (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/154536-e46-320-a.html)

ady_viteza 13-10-10 17:43

Re: E46 - 320 CI
 
6 Attachment(s)
Din motive necunoscute m-i s-a fisurat radiatorul de apa asa ca am fost nevoit sa-l inlocuiesc cu unul nou (desi nu avea 2 ani am schimbat si antigelul)...si pentru ca tot am desfacut fata masinii am schimbat si curelele de la AC si alternator cu role cu tot ca sa stiu ca-i totul perfect:D
Cat mai e cald ma mai bucur de masina....cu prima zapada masina va intra in garaj si va iesi la primavara....pe timpul iernii prefer s-o tin la caldura :D

BMnWA 13-10-10 17:45

Re: E46 - 320 CI
 
nu cred ca lasi masina ascunsa de aerul rece care il trage in plamani cu placere cand sare de 5000 rpm. :twisted: nu necaji masina si las-o in libertate , ai vazut ca leii , tigrii nu pot fi domesticiti.. :))

ady_viteza 26-10-10 11:00

Re: E46 - 320 CI
 
M-au disperat hotii...este a 4-a oara cand mi se fura oglinzile:evil:....am lasat masina parcata langa banca bcr si tot degeaba...o data la o luna doua imi dispar oglinzile......tu-i in gura de tigani jegosi!!!!!!!!!!!!

plictisit 26-10-10 12:01

Re: E46 - 320 CI
 
eu am record doar de 3 ori :D din fericire, dar de cand mi le-am inscriptionat, nu am mai patit-o, si au trecut cateva luni de la ultimul "incident"

lilimlk 26-10-10 21:10

Re: E46 - 320 CI
 
Pai daca o bagi si pe asta la garaj cu ce mai mergi? cu motoru?:))

negoitacata 26-10-10 21:23

Re: E46 - 320 CI
 
Quote:

Originally Posted by lilimlk (Post 3759974)
Pai daca o bagi si pe asta la garaj cu ce mai mergi? cu motoru?:))

Are un Peugeot.....Deci aceasta masina merge intr-un mare fel...cand te urci in ea zici ca ti-a astupat cineva urechile..

P A K E 27-10-10 07:24

Re: E46 - 320 CI
 
Quote:

Originally Posted by ady_viteza (Post 3758001)
M-au disperat hotii...este a 4-a oara cand mi se fura oglinzile:evil:....am lasat masina parcata langa banca bcr si tot degeaba...o data la o luna doua imi dispar oglinzile......tu-i in gura de tigani jegosi!!!!!!!!!!!!

Te invat eu ce sa faci, iti iei set nou de sticle asta daca nu ai deja, si le dai una sa se fisureze un pic (aici tine doar de noroc). Le ai fisurat un pic, si nu mai ai probleme, nu ti le mai fura nici dracu'... Nu te va deranja la condus deloc, te obisnuiesti repede cu treaba asta si crede-ma FUNCTIONEAZA! Bafta la spart!

RoByNeT 27-10-10 08:38

Re: E46 - 320 CI
 
mi se pare o mare prostie ce zici tu. Am ajuns sa imi bat eu joc de masina din cauza tutoror nenorocitilor din romania asta ? ca nu sunt ei in stare sa se duca la munca si prefera ciorditu? Luar-ar foc de nenorociti !

P A K E 27-10-10 09:29

Re: E46 - 320 CI
 
Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 3760785)
mi se pare o mare prostie ce zici tu. Am ajuns sa imi bat eu joc de masina din cauza tutoror nenorocitilor din romania asta ? ca nu sunt ei in stare sa se duca la munca si prefera ciorditu? Luar-ar foc de nenorociti !


E testata si merge treaba cu oglinda fisurata, crede-ma... Stiu, e aiurea sa-ti ''bati joc de masina'' dar asta e. Ca nu muncesc jegosii si stau la cioarda prost e ala de cumpara de la ei... Ideea e ca e 50 RON o sticla pt e46 limo, iar la coupe ceva mai scump, 100 si ceva. Vorbesc preturi de noi... Nu merita luate second decat daca le iei de pe masina la dezmebrat si asta sa vezi tu cu ochii tai, altfel le dam de munca la jegosi.
Sunt patit si eu la fostul e46 coupe, stiu cum e, ce sentimente te incearca... Aiurea...:cry:

Raz6633 27-10-10 12:47

Re: E46 - 320 CI
 
Quote:

Originally Posted by P A K E (Post 3760897)
E testata si merge treaba cu oglinda fisurata, crede-ma... Stiu, e aiurea sa-ti ''bati joc de masina'' dar asta e. Ca nu muncesc jegosii si stau la cioarda prost e ala de cumpara de la ei... Ideea e ca e 50 RON o sticla pt e46 limo, iar la coupe ceva mai scump, 100 si ceva. Vorbesc preturi de noi... Nu merita luate second decat daca le iei de pe masina la dezmebrat si asta sa vezi tu cu ochii tai, altfel le dam de munca la jegosi.
Sunt patit si eu la fostul e46 coupe, stiu cum e, ce sentimente te incearca... Aiurea...:cry:

Asta cu oglinda fisurata de la mine o stii pake, si DA robynet e pe bune... merg de cateba luni bune fara sa se atinga de vreo oglinda... si in plus, nici nu-ti dai seama ca sunt crapate...

plm.. ori vinzi bamveul si treci la logan, ori faci sacrificii si traiesti in tara lu peste

RoByNeT 27-10-10 14:58

Re: E46 - 320 CI
 
Quote:

Originally Posted by Raz6633 (Post 3761407)
Asta cu oglinda fisurata de la mine o stii pake, si DA robynet e pe bune... merg de cateba luni bune fara sa se atinga de vreo oglinda... si in plus, nici nu-ti dai seama ca sunt crapate...

plm.. ori vinzi bamveul si treci la logan, ori faci sacrificii si traiesti in tara lu peste

de parca nu m`ai cunoaste :lol:

ady_viteza 12-11-10 21:02

Re: E46 - 320 CI
 
Quote:

Originally Posted by lilimlk (Post 3759974)
Pai daca o bagi si pe asta la garaj cu ce mai mergi? cu motoru?:))

Pai oricum nu-i masina de zi cu zi....am un Peugeot de la firma...coupe-ul este de weekend atunci cand nu scot ursu' sau chopper-ul:D

Quote:

Originally Posted by negoitacata (Post 3760023)
Are un Peugeot.....Deci aceasta masina merge intr-un mare fel...cand te urci in ea zici ca ti-a astupat cineva urechile..

Si asa si trebuie sa mearga in continuare....am o problema la urechi ...nu suport zgomote...scartzaieli...soricei ...nimic:D....cand merg trebuie sa se auda doar motorul cum toarce:D
Quote:

Originally Posted by P A K E (Post 3760676)
Te invat eu ce sa faci, iti iei set nou de sticle asta daca nu ai deja, si le dai una sa se fisureze un pic (aici tine doar de noroc). Le ai fisurat un pic, si nu mai ai probleme, nu ti le mai fura nici dracu'... Nu te va deranja la condus deloc, te obisnuiesti repede cu treaba asta si crede-ma FUNCTIONEAZA! Bafta la spart!

M-am gandit si eu de ceva timp la varianta asta....mi-am luat alt set acum...daca se va intampla sa mi le fure si a 5-a oara probabil ca voi face si treaba asta:cry:

ady_viteza 02-12-10 17:27

Re: E46 - 320 CI
 
3 Attachment(s)
Inainte de a intra in garaj pana la primavara pentru hibernare, masina a primit un mic cadou de sarbatori:D
Un volan nou de M:-)

PS Ignorati data de pe poze...aparatul meu e setat cu un an in urma:lol:

CatalinM6 02-12-10 18:16

Re: E46 - 320 CI
 
Quote:

Originally Posted by ady_viteza (Post 3864258)
Inainte de a intra in garaj pana la primavara pentru hibernare, masina a primit un mic cadou de sarbatori:D
Un volan nou de M:-)

PS Ignorati data de pe poze...aparatul meu e setat cu un an in urma:lol:

parca nu iti trebuia alt volan :D?
foarte frumos volanul!!!
sa-l "invarti" cu placere!

Mario_Dub 17-12-10 13:11

Re: E46 - 320 CI
 
salut si eu sunt patit cu oglinzile din pacate, dar luate cu tot cu brat, desigur bratul smuls din suport, usa putin strambata, mai mult ca sa faca paguba cred... negasind la momentul respectiv niste oglinzi de coupe/cabrio originale sh am ales varianta m3 e46, dar cu o mica modificare si anume am renuntat sa prind sticlele definitiv in suporti si am pus arici adeziv pe spatele sticlei si pe talpa mecanismului de reglare a oglinzii. asa cand stiu ac sunt mai mult timp plecat de langa masina (seara, oras, parcari) dau sticlele jos chiar si cu riscul de a fi ironizat de trecatori, dar deh mai bine cu oglinzile la purtator cum faceam pe vremuri cu casetofoanele la dacii decat cu paguba la fiecare saptamana/luna. bafta in continuare, masina arata extraordinar, sau hibernare placuta:)


All times are GMT +2. The time now is 21:22.

- Copyright 2026 4Tuning