Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

Dr.Dre 02-07-10 17:57

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Alex_19Mig (Post 3487517)
Vopseaua care este pe dacie o gasesti in paleta de la Emaur.
Sincer nu recomand si nici prieteni mei care vopsesc masini nu recomanda vopselel Emaur.
Multi spun ca mai bine vopsesc o masina cu vopsea de gard Spor decat sa vopseasca cu Emaur.
Un sigur lucru tine minte nu va iesi cum vrei tu si vopseaua e foarte slaba curge foarte repede chiar daca aplici subtire!

ms de sfat.ptr vopsea o sa incerc pe la policolor

Alex_19Mig 02-07-10 19:36

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 3488551)
ms de sfat.ptr vopsea o sa incerc pe la policolor

Acea nuanta nu o sa o gasesti in paleta policolor/Klar doar daca nu combini 2nuante de vopsea.

Dr.Dre 02-07-10 21:58

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Alex_19Mig (Post 3488757)
Acea nuanta nu o sa o gasesti in paleta policolor/Klar doar daca nu combini 2nuante de vopsea.

culoarea de pe dacia mea e luata de la policolor,acum ceva ani.nu sunt sigur ca o mai au,dar o sa incerc

Dr.Dre 23-07-10 05:19

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
3 Attachment(s)
alte usi alta distractie...

Laure2fast 23-07-10 16:12

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 3536893)
alte usi alta distractie...

dai bataie sa iasa bine...
la policolor casesti aproape orice nuanta de vopsea..trebuie doar sa te uiti prin palete

Dr.Dre 23-07-10 16:17

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Laure2fast (Post 3537940)
dai bataie sa iasa bine...
la policolor casesti aproape orice nuanta de vopsea..trebuie doar sa te uiti prin palete

ms broo,incet dar sigur o sa iasa ceva frumos.ptr culoare sper sa gasesc ce vreau eu in paleta de la policolor,dar de unde iau si eu perla mov? si cam cat imi trebuie ptr toata masina?

Laure2fast 23-07-10 16:22

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 3537950)
ms broo,incet dar sigur o sa iasa ceva frumos.ptr culoare sper sa gasesc ce vreau eu in paleta de la policolor,dar de unde iau si eu perla mov? si cam cat imi trebuie ptr toata masina?

perla tot de la policolor..au cam toate nuantele..acu depinde si de vopsitoru care iti face masina..cam 1l de perla ajunge

ME.Beast 28-07-10 03:51

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Te superi daca-mi pui si mie niste poze doar cu aripile de spate? Vreau sa fac si eu ceva in genul tau..si de vreo 3 zile ma gandesc la o idee...!
Te rog mult, si sper ca nu-i deranjul prea mare!

Dr.Dre 04-08-10 00:29

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
10 Attachment(s)
me beast o sa iti fac zilele astea poze si la aripi ... intre timp am dat motor,cutie,evacuare,rezervor jos si a fost spalat compartimentul motor...mai e de curatat o groaza,mai ales uleiul de pe la motor,dar nu e graba :D.zilele astea o voi rasturna ca sa o antifonez...poze

yg.alex 04-08-10 00:38

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
ha ha...si corsa :D

Dr.Dre 04-08-10 01:43

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by yg.alex (Post 3562523)
ha ha...si corsa :D

corsa in cateva zile va primi numere si e gata de intalniri pe bulevard :D

yg.alex 04-08-10 08:15

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
o asteptam :D

Dr.Dre 22-08-10 04:36

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
7 Attachment(s)
Se lucreaza,cam incet ca in timpul zilei te coci de cald,mai mult seara dupa 5.De proba am lasat-o pe spate mai jos cu 2 dinti(abia am bagat roata,dupa ce am mai scos aer din ea) 8) find goala si usoara sta ceva mai sus ,dar cand va fi gata o sa fie very looow :twisted:.urmeaza saptamana viitoare sa duc aripile fata ,usile,haionul si capota la tinichigiu ptr un clean look si o prelungire la badboy look.am vrut sa fac cu fibra dar decat sa crape dupa ce o vopsesc si sa am surprize mai sanatoasa e sudura cu argon

radu_nb1 22-08-10 07:48

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
spor la lucru:)

Dr.Dre 22-08-10 11:33

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by radu_nb1 (Post 3601323)
spor la lucru:)

ms ms ;)


All times are GMT +2. The time now is 15:34.

- Copyright 2026 4Tuning