Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Oltcit (https://forum.4tuning.ro/321-discutii-oltcit.html)
-   -   vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi! (https://forum.4tuning.ro/321-discutii-oltcit/15043-vreau-modific-rm-putin-tunez-exterior-astept-idei-sfaturi.html)

Slim29 31-05-06 15:43

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
 
bv edy ft bine ai lucrat! sper sa termini proiectu cu bine ! si hai cu pozele

giubau_v8 31-05-06 17:31

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
 
da..vrem poze

edy77_driver 01-06-06 06:55

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
 
4 Attachment(s)
salutari baieti
nu prea imi vine mie sa pun asa poze dar pentru ca inca astept sa isi faca vopsitoru liber o sa pun pozele cu masina nevopsita si cu ce am pe ea la exterior si poate mai pe seara interiorul.pentru unii dintre voi aceste elemente de caroserie o sa fie foarte cunoscute.repet...nu sunt vopsite iar fata e neterminata...mai trebuie decupat la ea.

darck_angel64 01-06-06 13:48

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
 
Salutare
Ce modificari ai facut la spoilerul pe fata sa potiveasca?

edy77_driver 01-06-06 14:32

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
 
6 Attachment(s)
salutari

prea mari modificari nu am facut decit ca am taiat din el la partea de sus adica la faruri si la grila iar pe lateral am subtiat peretii deoarece erau prea lati si ieseau urit in evidenta...singurul lucru care nu imi place la el este ca nu ajunge in dreptul aripii,deci nu copiaza curbura aripii.
ca sa il pot prinde si sa cada bine am lasat masca cea veche din plastic sub asta de fibra si acum mi-a ramas sa vin cu alta fasie de fibra deasupra pentru ca a ramas bombat spoilerul de fibra si nu imi place cum arata.deocamdata fac experimente pe el pentru ca ,cu siguranta nu voi ramane cu asta.

acum:am promis ca pun si ceva poze din interiorul masinii.....si iata rezultatul.

NightClubRacer 01-06-06 22:22

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
 
frumos, dar ce ai facut la luneta spate? :D

edy77_driver 02-06-06 06:56

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
 
salutari

mare lucru nu am facut la luneta doar ca i-am adaugat acea masca peste luneta care este din fibra si este facuta la craiova cu ceva ani in urma...adica un eleron prelungit pina la partea de jos a usii.
asta este singura modificare facuta la luneta.

NightClubRacer 02-06-06 11:21

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
 
aha marfa ii sta, un eleron nu ii pui?

edy77_driver 04-06-06 09:34

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
 
pana sa ai pun altceva pe ea tre sa ai fac franele pe sparte care acum am vazut ca nu tin deloc si frana de mana sa vad ce o sa fac cu ea pentr ca nu am parghiile alea deloc...au fost desfiintate.


dac are cineva acasa parghii sau etrieri de rm spate le cumpar imediat.

edy77_driver 03-07-06 13:52

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
 
1 Attachment(s)
:rolleyes2

edy77_driver 30-07-06 10:26

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
 
salutari baieti....dupa cum ati vazut o mare parte de timp nu am mai scris si nu am mai facut nimik din motive financiare deocamdata...singura modificare(transformare) facauta a fost sa dau jos etrierii de rm de pe spate si sa pun de oltcit club.pana o sa imi revin financiar cind o sa renunt la cutia romaneasca si pun una de franta in 4 tr.si singurele modificare care le mai vreau sunt spoiler pe fata si parguri.iar apoi vopseaua care asteapta de ceva luni de zile.pentru baietii din craiova....o sa ajung si eu vre-o 3 sapt prin craiova....poate ne vedem intr-o zi sa imi mai dati ceva idei.

bodyspeed 31-07-06 20:25

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
 
dai si tu un semn si ne vedem.. cu ocazia asta il vezi si pe al meu oltcit..;)

edy77_driver 07-08-06 08:29

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
 
fii sigur bodyspeed ca dau un semn cind vin....:)

Ja_Rule 07-08-06 23:04

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
 
misto chestia aia pe spate la luneta .. da parca ar da bine taiata de sus ... ca un eleron ;)
P.S.: frate ash veni si eu .. dar cine`mi da o perna?...

edy77_driver 10-08-06 06:11

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi!
 
cand ajung la craiova o sa schimb bara pe fata,probabil o sa ai fac si motoru daca e nevoie si am de schimbat ceva la suspensie fata.cand revin acasa in cta e programata in sfirsit la vopsit si apoi dumnezeu sa ai dea sanatate si km multi pe sosea ...nu pe linga sosea sau in atelier.


All times are GMT +2. The time now is 14:33.

- Copyright 2026 4Tuning