![]() |
Re: Buick Super '49
Ioi ce dea masini frumoase :X
|
Re: Buick Super '49
Quote:
56, din clipul "Nicola - Dincolo de noapte e zi". E vopsit roz cu alb, US style si ceva croame aduse din SUA, se lucreaza lent...baiatul cu Mercury, e fratele celui cu Buick-ul Roadmaster 56 :-P |
Re: Buick Super '49
1 Attachment(s)
mai bine mai incet si sigur , o sa iasa bomba abia astept sa o vad gata , cred ca ceva de genu ca n poza de mai jos .le urez multa bafta si rabdare
|
Re: Buick Super '49
Quote:
|
Re: Buick Super '49
saptamana trecuta am desfacut galeria de evacuare , rasufla pe la niste garnituri din ziua in care am luat o, am curatat si vopsit galeria si admisia + garnituri noi , dupa galerie pana in spate e totu nou , asa am luat o , pot sa zic ca nici nu se mai aude motoru , nu credeam sa fie asa silentios .
acum e data jos toata articulatia fata , se schimba capetele de bara cu unele noi, erau cumparate mai demult pt cel din '49 , nici cele de pe masina nu erau rele dar daca tot le am noi am zis sa le schimb , la fel si toti rulmentii , sper sa si revina directia sa numai fie asa greoaie , si tot ce e pe acolo curatat si vopsit. saptm viitoare cred ca o sa fie gata o sa pun poze . |
Re: Buick Super '49
1 Attachment(s)
admisia si galeria de evacuare
|
Re: Buick Super '49
2 Attachment(s)
tamburi frana si cateva piese de la directie dupa vopsire
o sa mai pun poze la sfarsit cand va fi gata de tot L.E. era sa uit de weekendu de la Komaron/Ungaria , 3 zile de vis printre peste 1000 de masini americane , a fost mult peste asteptari ,masini din aproape toata europa .linku cu site ul aici -> http://www.usacar.hu/index2.php?lang=en o sa pun poze curand , in premiera de 8 ani de cand se organizeaza au fost 2 masini din Romania , Mercury Comet 65 si Ford Mustang 65 ale lui vali (valuci99) .eu nu am avut masina gata dar mai e si la anu :lol: |
Re: Buick Super '49
Foarte frumos, se vede ca lucrezi curat si cu manusi:D...
P.S ce arc mare si gros...:shock:...ce greutate are "balena"? |
Re: Buick Super '49
mersi , intradevar se lucreaza f curat si cu atentie la masina , greutate are vreo 2t fix ,cantarita la rar
|
Re: Buick Super '49
vad ca folosesti cam mult mastic rosu de etansare, nu ai gasit in state, garniturile necesare?
|
Re: Buick Super '49
garniturile sunt noi , am pus si mastic pe langa ele sa fie etansarea perfecta .
|
Re: Buick Super '49
am vazut masina live cand ai fost la valcea:D:D:D...
superba...felicitari!!! |
Re: Buick Super '49
chiar a fost frumos la Valcea ...mersi !
|
Re: Buick Super '49
3 Attachment(s)
E a 3 saptamana de cand se lucreaza la masina zi de zi , azi am terminat de vopsit tot pe dedesubt (caroserie + sasiu ) cu grund si articulatia fata , esapament ,rezervor etc...se vede prin poze . nu a scapat nimic , s a luat fiecare piesa la mana si sa curatat pana la metal .
De maine incepe montatu la loc sper la sfarsitu saptm sa fie puse la loc . |
Re: Buick Super '49
buickul este ft frumos, e greu de condus??? daca ar fii sa aleg intre un buick k al tau si un bmw m6 as alege buickul:)) imi plac masinile old ... sa ai noroc de ea
|
| All times are GMT +2. The time now is 09:43. |
- Copyright 2026 4Tuning