Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   AMERICANE (https://forum.4tuning.ro/399-americane.html)
-   -   Buick RoadMaster 1948 (https://forum.4tuning.ro/399-americane/147795-buick-roadmaster-1948-a.html)

vlad87 29-07-09 23:37

Re: Buick Super '49
 
Ioi ce dea masini frumoase :X

florin_cars 29-07-09 23:37

Re: Buick Super '49
 
Quote:

Originally Posted by DOHC16 (Post 2521727)
Mersi Florine , cred ca e normal sa se vada mai mare , are 6 m lungime :P .frumoasa achizitie cu Mercury , si mie imi place da cel din '50 :P , atat de mult ca mi l am tatuat :D .

p.s. ce se mai aude de Buicku ala din '52 parca


56, din clipul "Nicola - Dincolo de noapte e zi". E vopsit roz cu alb, US style si ceva croame aduse din SUA, se lucreaza lent...baiatul cu Mercury, e fratele celui cu Buick-ul Roadmaster 56 :-P

KAY_ 31-07-09 01:12

Re: Buick Super '49
 
1 Attachment(s)
mai bine mai incet si sigur , o sa iasa bomba abia astept sa o vad gata , cred ca ceva de genu ca n poza de mai jos .le urez multa bafta si rabdare

andi_cimpean 31-07-09 10:26

Re: Buick Super '49
 
Quote:

Originally Posted by DOHC16 (Post 2524286)
mai bine mai incet si sigur , o sa iasa bomba abia astept sa o vad gata , cred ca ceva de genu ca n poza de mai jos .le urez multa bafta si rabdare

botul este criminal...:shock:

KAY_ 05-08-09 21:30

Re: Buick Super '49
 
saptamana trecuta am desfacut galeria de evacuare , rasufla pe la niste garnituri din ziua in care am luat o, am curatat si vopsit galeria si admisia + garnituri noi , dupa galerie pana in spate e totu nou , asa am luat o , pot sa zic ca nici nu se mai aude motoru , nu credeam sa fie asa silentios .

acum e data jos toata articulatia fata , se schimba capetele de bara cu unele noi, erau cumparate mai demult pt cel din '49 , nici cele de pe masina nu erau rele dar daca tot le am noi am zis sa le schimb , la fel si toti rulmentii , sper sa si revina directia sa numai fie asa greoaie , si tot ce e pe acolo curatat si vopsit. saptm viitoare cred ca o sa fie gata o sa pun poze .

KAY_ 11-08-09 22:46

Re: Buick Super '49
 
1 Attachment(s)
admisia si galeria de evacuare

KAY_ 11-08-09 22:50

Re: Buick Super '49
 
2 Attachment(s)
tamburi frana si cateva piese de la directie dupa vopsire


o sa mai pun poze la sfarsit cand va fi gata de tot


L.E. era sa uit de weekendu de la Komaron/Ungaria , 3 zile de vis printre peste 1000 de masini americane , a fost mult peste asteptari ,masini din aproape toata europa .linku cu site ul aici -> http://www.usacar.hu/index2.php?lang=en o sa pun poze curand , in premiera de 8 ani de cand se organizeaza au fost 2 masini din Romania , Mercury Comet 65 si Ford Mustang 65 ale lui vali (valuci99) .eu nu am avut masina gata dar mai e si la anu :lol:

andi_cimpean 11-08-09 23:04

Re: Buick Super '49
 
Foarte frumos, se vede ca lucrezi curat si cu manusi:D...

P.S ce arc mare si gros...:shock:...ce greutate are "balena"?

KAY_ 11-08-09 23:15

Re: Buick Super '49
 
mersi , intradevar se lucreaza f curat si cu atentie la masina , greutate are vreo 2t fix ,cantarita la rar

florin_cars 13-08-09 00:24

Re: Buick Super '49
 
vad ca folosesti cam mult mastic rosu de etansare, nu ai gasit in state, garniturile necesare?

KAY_ 13-08-09 02:12

Re: Buick Super '49
 
garniturile sunt noi , am pus si mastic pe langa ele sa fie etansarea perfecta .

shorty_23 15-08-09 21:31

Re: Buick Super '49
 
am vazut masina live cand ai fost la valcea:D:D:D...
superba...felicitari!!!

KAY_ 16-08-09 21:48

Re: Buick Super '49
 
chiar a fost frumos la Valcea ...mersi !

KAY_ 19-08-09 20:54

Re: Buick Super '49
 
3 Attachment(s)
E a 3 saptamana de cand se lucreaza la masina zi de zi , azi am terminat de vopsit tot pe dedesubt (caroserie + sasiu ) cu grund si articulatia fata , esapament ,rezervor etc...se vede prin poze . nu a scapat nimic , s a luat fiecare piesa la mana si sa curatat pana la metal .
De maine incepe montatu la loc sper la sfarsitu saptm sa fie puse la loc .

kta ford focus 03-09-09 08:51

Re: Buick Super '49
 
buickul este ft frumos, e greu de condus??? daca ar fii sa aleg intre un buick k al tau si un bmw m6 as alege buickul:)) imi plac masinile old ... sa ai noroc de ea


All times are GMT +2. The time now is 09:43.

- Copyright 2026 4Tuning