![]() |
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
Quote:
Si oricum cred ca e mai frumos cu tramvaiu' nu?;) |
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
Un bun prieten, un cunoscut in comunitatea voastra mi a spus sa nu imi fac cont pe acest forum ca mai rau o sa ma enervez, avea perfecta dreptate..acest forum emana rautate, lipsa de bun simt si e plin de oameni care nu isi cunosc limitele.Eu unul daca as intra pe un post in care cineva isi prezinta masina si nu mi ar placea as trece la postul urmator, cum poti sa jignesti munca cuiva? fara sa il cunosti fara sa stii nimic te apuci tu sa vorbesti, si multi cei care vorbesc nici macar nu au masini, asta e chiar culmea..
|
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
Quote:
Stai linistit....si daca era umpluta toata de ,,kit''....tot se gaseau comentatori destui...ca mai trebuia aia...aia nu merge...etc etc... |
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
io cred ca mai bine ne lasam toti de comentat aiurea in tren.
chiar nu are rost sa stam sa pornim certuri aici despre care cum crede ca e mai frumoasa sau mai cocalarie sau mai bine arata a lui sau a prietenilor sau pe net. Da, e prietenul meu, da, il sustin cum pot, da imi place masina, da sunt subiectiv si da, ma atac atunci cand vad comentarii date in necunostinta de cauza. Cel mai simplu si frumos, ii invit pe toti circumspectii sa vina sa vada masina pe viu, sa discute cu Iulian, sa inteleaga cam ce sacrificii s-au adus ca masina sa ajunga asa cum e acum, cat suflet a pus omu` in masina si cam ce inseamna sa ai un vis si sa il pui in practica. Cocalarie, kitsch, taranie, vitan tuning, cum o fi, cert e ca intoarce capete pe strada. Si asta e tot ce conteaza: satisfactia proprietarului ca are o masina cu care se poate mandri. Chiar nu isi au rostul certurile aici si acum. Fiecare are o parere proprie si o respect. Dar totul in limita unui anume bun simt. Mai multe nu mai zic. Nu are rost. Zice lumea ca ne punem prietenii sa dea comment-uri bune ;) P.S. Sper ca nu am deranjat pe nimeni, nu asta intentionam. Suntem o comunitate de tuning so asta ar trebui sa insemne mult. Daca eram la scara blocului, da, era alta situatie. Haideti sa nu ne batem joc de topic si de munca unui om. Un pic de bun simt si respect n-a omorat pe nimeni. Bafta! |
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
sa fiu iertat,insa parca aduce putin, p ici p colo cu un megane rs,nu? vi se pare cumva ca tipul asta a avut cumva vreo idee geniala in alegerea unui kit exterior sau doar a tinut cu orice pret sa isi transforme dci-ul intr-un megane rs...de genul celor cu 520i care isi pun M power p spate...asadar,ce v-a surescitat atat de tare la masina asta?
|
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
probabil ca vrea sa vinda masina si asa cauta doritori
|
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
masina este a baiatului din poza 10 ?
|
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
Quote:
|
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
Quote:
2.imi garantezi ca nu gaseai mai ieftine si ca sunt luate pe combinatie...atunci probabil masina a fost facuta incadrandu-se intr-un anumit buget ...si acum citind din nou postul de la inceput.....unde sunt acele investitii serioase? O masina are prezenta subtila,eleganta,sport,extrema,etc in mare parte(cam 60-70%) dotarita rotilor(deci nu doar jante ci si cauciucuri) . Parerea mea...ca daca te zgarcesti la jante restul masinii e clar cum o sa o faci sau cum o sa iasa (nu ma refer la masinile preparate pentru motor sau sistem audio ...ci pentru cele modificate doar pentru aspect cum este cea de care vorbim) |
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
Crede-ma sunt atatia care au muncit poate mult mai mult la masinile lor si poate cu mai putini bani si cu mai multa dragoste si efort si au reusit poate ceva la fel de ok ,poate chiar mai frumos si totusi nu le vezi pe prima pagina ! tind sa cred ca masina a fost pusa aici datorita unor "relatii" ....desi cineva mai sus a spus ca nu este adevarat !
Personal daca o vedeam doar pe forum (fara atata tam-tam) treceam peste si ma uitam la alta si nu ma deranja atat de mult ... nu se justifica ! dar mai mult decat masina (care nu pot sa zic ca e urata sau altceva ) ma deranjeaza modul cum a fost prezentata aici ! adica mai precis acele vorbe : "mult bun gust","investitii serioase","proprietarul nu a stat degeaba si a inceput SA MESTEREASCA CU TALENT inclusiv sistemul audio"(ce e asa greu sa pui o statie si un subwoofer?),"luminile din interior au fost inlocuite cu leduri alb neon de CEA MAI BUNA CALITATE",si bineinteles POLISH-ul...mai avea sa zica si ca a dat cu silicon pe cauciucuri ! |
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
Dak nu va certati, nu rezolvati nimic. Iar dak va certati, scoateti cele mai bune opinii si comenturi. Asa k dati'i branci....de'abia astept sa vad ce o sa fie la sfarsit.:bat: :evil:
|
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
Iulian presupun ca citesti si u aceste comment-uri ....te rog sa intelegi ca nu iti critic munca ta si efortul depus (masina ai facut-o cum ti-a placut tzie si dupa cum ai putut si pentru asta,ca nu ai lasat-o stock,te apreciez) ci mai degraba critic faptul cum a fost prezentata munca ta si faptul ca nu era cazul sa o prezinti acum ci mai degraba cand era gata (asta dc te asteptai numai la laude)!!!
Cu siguranta,pe viitor, daca esti pasionat vei mai schimba multe la masina si poate cand va fi gata(desi nu stiu dc exista asa ceva cand te apuci de o masina) va arata muuult mai bine ! Bafta ! |
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
In loc sa apara astfel de masini pe prima pagina.....mai bine ar aparea adevaratele masini modificate in care s-au investit zeci de mii de euro si pe care nimeni nu le mediatizeaza asa cum ar trebui, in schimb apare cate o masina dasta simpla cu faruri ,stopuri, jante vopsite si capota colantata si gata mama ce tuning are asta si ce pasiune a pus cel care a facuto......putin imi pasa de pasiunea care a puso el si cat sa chinuit cu bugetu care la avut....
TUNINGUL COSTA BANI.......TUNINGUL NU ESTE PENTRU TOTI.....CI PENTU CINE ISI PERMITE CU ADEVARAT Cum au mai spus si alti....prezentarea asta a fost facuta cu relatii......de ce nu apare pe prima pagina masini precum E30 cabrio KYL, E30 RSS, Eclipse RUP,si multe alte masini in care tuningu se vede din orice unghi ai privi masina......aceste masini nu ajung pe prima pagina din cauza banalelor masini tunate in spatele blocului. |
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
bravo!
|
Re: Cum poti sa modifici un Megane 2
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 04:20. |
- Copyright 2026 4Tuning