![]() |
Re: Cielo - PH 10 BZN
1 Attachment(s)
Masina a necesitat mici reparatii la motor si anume:
-rectificat chiulasa; -rectificat supape si scaunele la supapele de admisie si evacuare; -simeringuri supape schimbate; -inlocuit simering axa cu came; -cumparat garnitura de admisie; -garnitura de evacuare; -garnitura la capac la tacheti; -descarcat si curatat tacheti hidrulici; -cumparat garnitura chiulasa made in Koreea; -cumparat ulei Mobil1 10W40 ; -cumparat filtru ulei Mann made in Germany; -cumparat antigel+apa distilata. Reparatiile au fost necesare deoarece se ovalizase chiulasa si imi arsese garnitura. Partea rea e ca facusem schimbu de ulei acum 1000km si a trebuit schimbat iar ca s-a amestecat cu apa din cauza la garnitura de chiulasa arsa. |
Re: Cielo - PH 10 BZN
5 Attachment(s)
Nu au mai facut mare lucru la masina findca nu imi permite timpul..sunt cu licenta...ultima "modificare" este vopsirea etrierilor si tamburilor cu verde.
|
Re: Cielo - PH 10 BZN
salutare!! super frumoasa masina!!!foarte ingrijita!:D
|
Re: Cielo - PH 10 BZN
Quote:
|
Re: Cielo - PH 10 BZN
omologate sau nu miemi plac jentile
|
Re: Cielo - PH 10 BZN
Sunt numai bune pentru mine, nici foarte mari sa traga masina greu de ele si nici foarte mici, eu zic ca sunt numai buna, impac si capra si varza:)) balonu la cauciuc corespunzator pentru drumurile noastre si le-am luat si pe bani putini, 250 ron:)) la pret de criza cu gume cu tot, asta acu 2 ani aprox.
|
Re: Cielo - PH 10 BZN
1 Attachment(s)
de la legale Tg Secuiesc BZN 8v Vs Cielo 16V
|
Re: Cielo - PH 10 BZN
unul dintre cele mai frumoase din ploiesti ...cielo ma refer..cum spunea si alex e greu in timpurile de azi sa bagi banii in masina..dar asa cum a facut el incet a iesit super masina ;) bft
|
Re: Cielo - PH 10 BZN
mersi de apreciere..din putinu care l-am avut am incercat sa nu fac o masina de cocalar....am vrut sa fie cu gust si atat.
|
Re: Cielo - PH 10 BZN
2 Attachment(s)
Am gasit in calculator niste poze care sunt foarte vechi, din primele luni in care am luat masina. Ma uit si imi aduc aminte cu placere cand am devenit posesor de cielo. In poza asta nici macar nu o trecusem pe numele meu, avea inca numere de bucuresti.
|
Re: Cielo - PH 10 BZN
5 Attachment(s)
Masina a mai fost coborata inca putin..la vara sper sa o las si mai mult....o iau asa usor si o cobor pana unde imi convine:)).
Scuzati de calitatea slaba a pozelor, cand o sa pun jantele de aliaj dupa ce sunt sigur ca nu mai ninge o sa mai fac si alte poze. |
Re: Cielo - PH 10 BZN
ai ajuns la un milion de km?bafta cu masina,hai cu NEmuritoru mai repede :D
|
Re: Cielo - PH 10 BZN
3 Attachment(s)
Si un mic set de poze cu ultimele modif....jante pe 16 si bad boy look si capota neagra.
|
Re: Cielo - PH 10 BZN
foarte misto rotile si chiar arata bine pe masina :) si app dece nu ai dat presurile de noroi jos ?
|
Re: Cielo - PH 10 BZN
Vreau sa o vopsesc in curand si am zis sa nu am surprize sa le dau jos acum si sa cada rugina:))).....si sa merg cu gauri.
Momentan vreau sa ii iau alta suspensie ca asta cu drop 40 si cu rotile astea pe 16 nu sunt deajuns...trebuie un drop 60 pe fata macar. |
| All times are GMT +2. The time now is 15:04. |
- Copyright 2026 4Tuning