![]() |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
4 Attachment(s)
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
eu cred ca ai patit ceva ..... ce ai nene de le subexpui , sa nu dai vina pe camera ....pacat de masina ca ai avuto si nu ai profitat de ea...
nu-mi place ... |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Hmm, cred ca e de la prelucrare (spun asta cand ma uit la numarul 2 de exemplu) faza cu subexpunerea. In rest cred ca e o chestie de gusturi, ele arata ca si cum ar fi CGI (Computer-generated imagery), dar nu sunt "urate", din punct de vedere fotografic sunt ok - as avea ceva de marait la a 3-a.
E doar o parare. |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
2 Attachment(s)
Probabil de la prelucreare... am facut pozele pe P
Masina o mai prind.. nu i-am facut f multe poze acum.. vreo 10, eram cu trepiedu si erau -15, -20 de grade.. n-am avut rabdare sa tot frec trepiedu. O sa-i fac niste poze pe zi, intr-o locatie mai smechera, si.. am sa incerc sa nu le mai subexpun. :) |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Trage fotografia fara faruri aprinse sau lasa doar pozitiile, asa eviti erorile de expunere si imagini subexpuse. De restul de ocupi in photoshop, efecte, flare etc.
La ultima poza ai niste bucati din masina care nu prea isi au rostul in stanga. |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Daca te referi la poza din ultimul post... e poza originala, am scos chestiile din stanga, care nu isi aveau rostul in poza editata... in postul 61
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
si ca sa nu se mai inroseasca imaginea asa umbla la wb ... dai pe incandescent , din cate stiu asa trageam eu cu expunere lunga cu ea , o sa iasa mai frumos . si cum zicea cineva mai sus fara faruri stopuri , si incearca sa te asezi in pozititii in care sa nu prinzi becuri sau neoane ( asta daca vrei sa expui tare ) ... lasi trepiedu mai jos si le ascunzi cu camera ... sau te mai misti de colo colo ... :)
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
10 Attachment(s)
Honda CRX & VW Bora ...mai multe poze pe blog |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Quote:
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
ai dat Monitoru pe Brightness 100:D?ca pana acm te acuzau baieti de subexpuse felicitari imi place ultimu set ai unele geniale
BV tot asa si iti merge bine |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Bune poze , mai ales cele cu Bora :)
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
astea cu bora merita
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Vreau si eu in FOTO :)
O sa revin cu un set de poze ;) |
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Felicitari pentru aderarea la grupul foto!
|
Re: Fotografiile mele - Rares_CRM
Multumesc pt voturi! :)
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:15. |
- Copyright 2026 4Tuning