Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bazar AUTO - MASINI (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini.html)
-   -   Vand VW Golf II (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/119710-vw-golf.html)

marty88 01-07-10 16:08

Re: VW Golf II
 
cam multe pretentii pentru un cotet de masina...sincer eu zik sa ii faci podeaua aia ca o sa cazi din ea...spre binele tau si fa-i motoru ala sa mearga in parametri normali...asta k sa nu mai zik de tinichigerie totala si vopsitorie......va zik eu ce vreti sa stiti despre masina k sa nu va duceti akolo degeaba ..valabil numai pt bucurestenti....si pasionati...eu am mers akolo cu un tovaras degeaba...omu zicea k masina nu are rugina....si e o epava podeaua e gaurita gauri de 20-30 cm inre prag si podea ...motorul nu se mai opreste scoate fum..aripa stanga capota si bara dp fatza sunt vopsite cu trafaletu masina nu mai este cum arata atunci kand a fost in bucuresti

Archanghel 02-07-10 00:23

Re: VW Golf II
 
Chiar si sa ai dreptate marty, nimic nu-ti da dreptul sa jignesti.
Pacat.
In "cotetul acela" omul a muncit cat l-au tinut buzunarele, timpul, si .... priceperea; stiu masina de mult, si, stiu sigur ca niciodata nu a ridicat masina in slavi, ba chiar nu ia ascuns incidentele pe care le-a avut cu ea, iar pretul e pe masura, is multe de facut...... dar... ma rog nu conteaza.
As vrea totusi sa lamurim ceva ODATA PT TOTDEAUNA.

INAINTE SA FACETI AFIRMATII GRELE, SA JIGNITI, SAU SA ARUNCATI CU NOROI, CITITI POSTURILE USERULUI PE CARE IL JIGNITI, SI VEDETI CE FEL DE OM, E, CE A INCERCAT SA FACA, CE A REUSIT SA FACA, CE A ASCUNS, SI CE NU. Sunt multi, care nu au pus mana odata pe o surubelnita, sa faca un amarat de reglaj, sau sa schimbe o fata de usa, sau sa unga o macara.
Is altii pe aici, care nu au dormit cu noptile, stiind ca la masina proprie SE POATE SMIRGHELUI CEVA.
Pana sa ajunteti sa dati cu noroi, gaditi-va ce a-ti realizat voi, fata de cel pe care-l ponegriti, cat de mult a muncit el, sau altul, sa aduca masina in stare in care e acuma, CU POSIBILITATILE PE CARE LE-A AVUT.
Si, ca o paranteza si un mic exemplu : avem un user pe forum, care nu a avut niciodata GOLF, dar PE ALE CARUI SFATURI MIZEZ INTOTDEAUNA cand are ceva de zis. Nu puneti pe acelasi plan pasiunea cu imposibilitatea financiara, si nu mai aratati cu degetul.
PACAT.
Este tot ce am avut de zis, si , sper din tot sufletul, fiecare sa fi inteles ce am avut de zis.
Inca odata ma face sa-mi para rau, ca, rautatea-si face loc din ce in ce mai mult in radurile pasionatilor, si as vrea sa dau un ultim sfat : "LUATI EXEMPLU DE LA TRABANTISTI, SAU DE LA ASA ZISII BROSCARI" (au multe sa ne invete, de ce inseamna o pasiune pt niste fiare, si au mult sa ne invete, despre omenie, si respect).

floryano_zmp 02-07-10 10:32

Re: VW Golf II
 
daca te intereseaza un schimb https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...meo-145-a.html

01_DOX 02-07-10 20:10

Re: VW Golf II
 
In primul rand nu ma va interesa nici daca iau ban!
@marty - Ticule, tu vorbesti despre masini? Nici carnet nai. Eu pana mi-am facut carnetu am stat frumos pe cur si ma uitam cum alti muncesc si isi indeplinesc visele! Tu in loc sa te pui sa inveti si sa poti misca cotoarba aia pe care tu o numesti super masina de multe mii de euro , tu ai pretentia sa mai iei inco o masina si vii sa te intalnesti cu mine! Ba chiar vii cu un copil care saracul nici nu stie sa schimbe vitezele. Si sa nu mai spun ca ai pretentia sa iti mai platesc eu drumul Buc-BV ca avea un pic de rugina masina? Hai lasama cu visele tale si veziti de masina ca pana o faci de drum incepe iar sa deie rugina pe ea si tre sa te apuci de proiectul tau "old school" iar. Si chestia ca masina are probleme, la electrovalva stiai! Nu incerc sa pacalesc pe nimeni, nu incerc sa vand o masina care e iaf! eu de aproape 3 ani imi fac treaba cu el asa cum e si nu imi e frica ca voi cadea afara din el! am mai mentionat, e din 85 si nu e noua! Iar ca tu stii ce era in Buc. e altceva, habar nu ai de nimic. Ca ai vazut cateva poze poate e altceva, dar asta puteau vedea si ceilalti din alte orase ale tari!

@Cornel... vb pe mess :))

@floryano_zmp- ai PM

01_DOX 04-07-10 21:06

Re: VW Golf II
 
totusi golful se vinde cu 1000euro!!! 8)

01_DOX 08-07-10 09:37

Re: VW Golf II
 
hai sus cu golful!

01_DOX 20-07-10 12:24

Re: VW Golf II
 
3 Attachment(s)
3 poze noi

b3nny 20-07-10 16:23

Re: VW Golf II
 
Dox,totusi,1000e ? :rolleyes2 masina inscrisa ?

Dar na,e decizia ta ...

Spor la vanzare :-)

Andrei M 20-07-10 16:42

Re: VW Golf II
 
Te intereseaza un peugeot 406?

https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3524471

01_DOX 20-07-10 23:37

Re: VW Golf II
 
@b3nny- daca oferi mai multi bani ii accept :D Hai ca am glumit :P

@Andrei_M- in nici un caz, macar de era cu volan pe stanga! Dar nici asa nu cred! Bafta la vanzare.

01_DOX 30-09-10 17:50

Re: VW Golf II - Vandut!
 
Se poate inchide. VANDUT!

01_DOX 15-10-10 08:42

Re: VW Golf II
 
1 Attachment(s)
_____


All times are GMT +2. The time now is 15:07.

- Copyright 2026 4Tuning