![]() |
propun sa se aleaga 10 poze din Galeria Foto 4tuning.ro ... sa se faca un poll cu ele...cea castigatoare va fi poza de concurs ;)
|
replica
mai....... stiu ca pare ciudat sa tunezi o basculanta dar ideea a fost sa vi cu idei de masini care nu au mai fost tunate sau sunt greu de tunat....alti isi tuneaza tancuri in realitate si nu in nustiu ce programe asa ca nu vad ce ar fi sa tunam si \"basculante\" sa vedem ce iasa......sa nu ne rezumam doar la masini mici sa trecem si la cele mari.parerea mea........io miam facut datoria.gratzian decide ce masini alege
|
LASATI LIBERE IDEILE... am spus mai devreme ca este o regula in braimstorming, pe care va rog sa o aplicam...
in legatura cu top-art: are dreptate si nu are dreptate este in situatia in care subliniaza doar o nuanta, conotatie, a unui concept, dar nu cred ca nu intelege faptul ca acel concept poate avea si alte nuante, conotatii... deci chiar daca la nivel fundamental poate are dreptate, in nici un caz nu a indemnat ca sa se lucreze creatie absolut originala... el asa e obisnuit, dar nu inseamna ca vrea ca asa sa faca toata lumea... cel mult sa spunem ca a indemnat la o dizertatie esupra termenului de virtual-tuning, dar asta poate o sa discutam in alt topic... va astept in continuare cu idei, aveti incredere si in modul echilibrat in care o sa le abordez... veniti cu idei, nu le mai comentati pe ale altora, ok? asta era regula 2 expusa a brainstorming-ului... multumesc de rabdare si intelegere... hai sa vedem ce mai propuneti |
idei
1 Attachment(s)
mai pun inca o poza.ia ziceti asa ce se poate tuna si in realitate dar io nu am vazut sa se fi tunat pe calculator de cineva :D
|
...sa mai rulam niste idei... :wink:
1. pentru acest concurs de colaj propun intr-o prima faza urmatoarele masini: noul Citroen C6: https://img485.imageshack.us/img485/4913/citroen0bd.jpg noul Mercedes S: https://img485.imageshack.us/img485/3100/merc2rf.jpg noua Toyota Yaris: https://img485.imageshack.us/img485/7246/yaris5kd.jpg noul Fiat Grande Punto: https://img485.imageshack.us/img485/4010/fiat1de.jpg 2. pentru concursul \"usor\"/\"basic\"/\"beginner\" propun colarea a doua perspective ale aceleiasi masini: 3/4 fata si 3/4 spate. 3. pentru concursul \"greu\"/\"avansat\"/\"expert\" propun urmatoarea schema: https://img203.imageshack.us/img203/8462/schema5dc.jpg addenda: - daca tot este, citez, \"CONCURSUL CONCURSURILOR 2006\" si tinand cont ca \"SINGURA comunitate de tuning virtual din Romania este in concurs pentru a modifica aproape de perfectiune ORICE masina.\", eu sunt ferm convins ca propunerile mele sunt pe subiect si ca sunt fezabile. - nu doresc sa ingreunez hotararile privind concursul si cursul concursului ci doresc sa adaug cate putin din urmatoarele: originalitate, optiuni in abordare, criterii de departajare viabile, profesionalism, creativitate - toate necesare unui astfel de concurs. - nu vorbesc in necunostinta de cauza ci in urma experientei participarii la mai multe concursuri nationale/internationale de design, styling si tuning, cu premii si diplome la activ :wink: ...spor si inspiratie ! PS: voi mai reveni cu alte masini si posibil/probabil idei. |
Re:
Quote:
|
2 Attachment(s)
am tunat io un truck... nu prea ai ce sa ii faci asa in mare ca nu prea gaseshti materiale... va arat ce am facut ink mai am de lucru pe ea...
apropo imi da careva o poza care o pun pe cabina? da no ce sa zic merge idee si cu truck-uri |
1 Attachment(s)
ink un truck
|
yoyo
1 Attachment(s)
am o idee nuj cat e de originala , probabil a mai fost facuta dar nu prea mult, facem un hibrid...comb 2 mashini intre ele , unte un ex....dacie cu transporter si mi-a dat ...[img][/img][/list]
|
Re: yoyo
Quote:
|
idei
1 Attachment(s)
ia ziceti asa ceva ati mai tunat????
|
sal si la multi ani la toti k nu am zis anu asta! am si io o idee kre...e putin ciudata! km asa suna: gratian sau cine ar dori, sa spuna as vrea sa faceti o masina: lowride, SUV, dragster, limmo, stock, dar......SA FIE FACUTA DE NOI!!!!!!! in ce sens sa fie facuta de noi? adik masina sa nu existe si sa fie un fel de concept individual...mi se pare destul de greu...cum a mai zis careva poate cativa dintre noi putem ceilalti incepatorii nuj(inclusiv eu) dar AR FI SUPER MISTO SA VEDEM CE IMAGINATIE ARE FIECARE! sa lasam imaginatia sa lucreze...Nu sunt de acord k dak se alege ca tema a concursului propunerea mea sa se ia parti de pe alta masina le imbina si gata...sa fie ceva propriu poti lua si de la altelke dar sa fie unice adik sa se vada k e lucrat de tine....
sper sa va surada aceasta idee... :wink: |
Re:
Quote:
Quote:
Quote:
hai sa vedem ce iese :D later edit: cum zicea si Manson, \"sa lasam imaginatia sa lucreze\"... |
mai aveti rabdare sa strangem idei?
sau le fisam in seara asta sa alegem? |
si pana la urma care e poza pe care sa o facem?
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:04. |
- Copyright 2026 4Tuning