![]() |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
scuze ca te intreb dar ai avut vreo Alfa vreodata?
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Eu am avut (75,156, fratele meu are 166).
Daca e sa votez strict designul exterior eu as alege, fara doar si poate,...Scirocco. Sincer, Brera mi se pare doar o declaratie a celor de la Alfa Romeo, sau altfel spus o vampa care sare (strident) in ochi si...prea mult e prea mult, frate: or fi italienii mai dramatici in tot ce spun si fac, dar asta parca prea e de tot. Scirocco e mult mai discret, pare a sopti: "I don't pressure, I don't advertise". Interiorul insa nu se poate compara, Alfa castiga net: gramada de bani diferenta, gustul si traditia in a face asa ceva isi spun cuvantul. Si acolo si la soundul motorului. |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Astazi am avut deosibita placere de a ma afla pe aceeasi strada cu o alfa brera. Si cu asta am spus foarte multe. Scirocco am vazut destule pana acum, toate le-am confundat cu golf 6 initial, si apoi am ramas dezamagit asteptandu-ma la mai mult.
In schimb asta e a 2-a oara cand "dau nas in nas" cu o brera si pot sa spun ca numai masini cu taurasi sau caluti pe stema imi trezeau asa emotii :) |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Quote:
Giulia Super (aia era masina la vremea ei, daca ai auzit tu de ea), 33, 75, 156, 164, 166, GT Cu cat s-au inoit cu atat au devenit mai proaste si mai de nebagat in seama, mai ales la pretul lor exorbitat. Astea noi in afara de design nu au nimic special sau in plus fata de competitie, ba cam multe in minus. Si intamplator mai am si un bun prieten la service Autoitalia si Alfa Romeo aceeasi calitate ca si Fiat si ceva mult mai scump in rest. Un ...... ambalat frumos. |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
votat scirocco...
acel ceva la brera... este forma.. este mai ondulata.. si triplele si farurile ii da un aspect ff tare... dar ma motor.. nu se compara cu 3.2`ul de la scirocco... da pe criza asta... :)) in fine.. toata lumea stie ca italienii sunt buni numa la aspect... |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Quote:
Quote:
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
daca nu mai citeam primu` post nu mai postam...
si in plus a mai vazut pe altii ca au zis is de motor.. si.. ma luat gura pe dinainte..:D in fine.. cum zici tu.. |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Quote:
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
Quote:
VOTAT BRERA IT'S JUST SO.......:oops: |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
dolbule, argumente....
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
ce argumente sa mai dau ? poti trage singur concluziile numai daca te uiti 5 secunde la ambele poze :) in fine. As alege BRERA ca si design ( pt ca pt asta e facut topicul ), deoarece arata extraordinar de bine, si sunt sigur ca daca o vezi langa tine ti se zbarleste parul de pe tine :) Asa cum a zis si Ionut , scirocco e mai mult golf , dar asa pot spune si eu ca brera e mai mult alfa 159, dar totusi....
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
HEMI... voi stiti macar ce e ala? de ce ii zice asa? cati producatori de automobile mai fac asa ceva?
si daca nici italienii nu sunt buni la motoare, atunci nu mai are rost sa cumparam masini. |
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
DarkJEDI, Evil Yuri era ironic. Daca nu ti-ai dat seama de asta, grav.
|
Re: VW Scirocco vs. Alfa Romeo Brera
ma bad, ma bad ... :D
sincer, la cate tampenii am vazut pe forumu asta e greu sa mai distingi cand cineva face misto sau zice serios. |
| All times are GMT +2. The time now is 05:24. |
- Copyright 2026 4Tuning