Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - Martinos (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/105580-machete-lucru-martinos.html)

Martinos 29-12-09 17:34

Re: Machete in lucru - Martinos
 
Quote:

Originally Posted by bmwh548 (Post 2931660)
Minim 20 de grade Celsius...

gata am grunduito la 15 grade...si a iesit superb.s-a uscat in maxim 1 ora ....
maine o voi vopsi cu alb

Martinos 30-12-09 18:12

Re: Machete in lucru - Martinos
 
6 Attachment(s)
Gata am termiant de vopsit , a iesit superb. :D

cca_golf 30-12-09 18:15

Re: Machete in lucru - Martinos
 
vopsește grila din fata și o sa fie și mai superb :P:D

L4uR 30-12-09 21:57

Re: Machete in lucru - Martinos
 
2 Attachment(s)
eu nu il vad deloc frumos...ai greseli extrem de mari..."coaja de portocoala"...umflaturi la greu...mai incearca o vopsire...

coman razvan 30-12-09 22:03

Re: Machete in lucru - Martinos
 
Quote:

Originally Posted by Martinos (Post 2934740)
Gata am termiant de vopsit , a iesit superb. :D

Cu ce naiba l-ai vopsit ... si ai dat cu pensula? :rolleyes2

Martinos 31-12-09 11:27

Re: Machete in lucru - Martinos
 
Am vopsito cu spray auto.... Dar care este problema?
Oricum eu zic ca pentru inceput e bine....Oricum eu nu sunt profesionist ca eddycdk...Sunt doar la inceput...Si mai e si diferenta de varsta...(Adica mama nu-mi permite sa vopsesc oricand in casa..)

L4uR 31-12-09 12:33

Re: Machete in lucru - Martinos
 
eu zic ca nu trebuie sa te compari cu nimeni...ci trebuie doar sa inveti de la altii ...nu spune ca e bine pentru in incepator ca asa o sa ramai toata viata...eu zic sa dai jos vopseaua...si o refaci...daca nu e treaba ta...macar sfaturile bune sa le accepti...salut
LA MULTI bANI!

Martinos 02-01-10 11:15

Re: Machete in lucru - Martinos
 
Quote:

Originally Posted by L4uR (Post 2936329)
eu zic ca nu trebuie sa te compari cu nimeni...ci trebuie doar sa inveti de la altii ...nu spune ca e bine pentru in incepator ca asa o sa ramai toata viata...eu zic sa dai jos vopseaua...si o refaci...daca nu e treaba ta...macar sfaturile bune sa le accepti...salut
LA MULTI bANI!

Mersi.....Am s-o refac mai incolo....La multi ani!

Martinos 13-12-10 14:45

Re: Machete in lucru - Martinos
 
9 Attachment(s)
Salutare la toti!!
Am revenit cu o noua macheta :D
Un Peugeot 206 GTI
Am inceput prin a scoate semnul din fata si a scoate bara spate si astupa gaurile.:D
Daca aveti vreo idee :idea: despre cum as putea continua cu modificarea va rog sa-mi spuneti .
Deocamdata ,eu nu am nici o idee.:sad:

livicu 13-12-10 14:53

Re: Machete in lucru - Martinos
 
salut, nu o lua in nume de rau , dar ti-ai cam batut joc de macheta... nu sunt eu vreun tunner de machete, dar cel putin un sfat as putea sa iti dau, si anume sa dezechipezi macheta inainte de a te apuca de treaba

FED express 13-12-10 15:04

Re: Machete in lucru - Martinos
 
Quote:

Originally Posted by livicu (Post 3893953)
salut, nu o lua in nume de rau , dar ti-ai cam batut joc de macheta... nu sunt eu vreun tunner de machete, dar cel putin un sfat as putea sa iti dau, si anume sa dezechipezi macheta inainte de a te apuca de treaba

poate a facut o asamblare preliminara.

nu stiu ce fel de tuning urmaresti pentru macheta, dar tot ce as putea eu sa-ti mai sugerez ar fi sa elimini bandourile, si sa umpli cu chit acele santuri.va fi mai clean.in rest, dupa cum a zis si Livicu, vezi sa nu dai in kitsch si sa-ti bati joc de macheta...

livicu 13-12-10 15:07

Re: Machete in lucru - Martinos
 
mda... asa m-am gandit si eu initial , dar chitul de pe stopurile spate m-a convins ca nu e asamblata doar asa de test....

Martinos 13-12-10 15:10

Re: Machete in lucru - Martinos
 
Chitul respectiv l-am curatat deja :)
S-a murdarit deoarece nu am reusit sa dau jos stopurile :sad:
M-am gandit sa merg si eu pe un clean look :D

DrifterGT 13-12-10 18:20

Re: Machete in lucru - Martinos
 
WOW ce monster ai facut din ea :)))), incearca sa mai scazi din suspensia aia :D si sa nu dai cu kit pe geamuri si restu ornamenteleor din plastic :D. Ca nu iese frumos :D!

Martinos 13-12-10 19:34

Re: Machete in lucru - Martinos
 
Nu eu am ridicat-o . Asa era . :D
Dar am s-o las mai jos...
Acuma slefuiesc bara spate :D
Vreau idei!!! :lol:


All times are GMT +2. The time now is 19:14.

- Copyright 2026 4Tuning