![]() |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
2 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
mersi, dar nu prea sunt eu fanul cromarilor :) am o idee despre cum sa fac grila dar nu vreau s-o stric pe a mea, asa ca tr sa-mi iau alta pe care s-o "stric"
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Quote:
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
5 Attachment(s)
deocamdata mi-am mai facut de lucru cu niste vopsea rosie... :)
|
poze noi
4 Attachment(s)
1.triple cu folie
2.scaune opel 3.cotiera 4.husa volan din piele (self-made) |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
o toba sport ( de inox) cu silancer nu te-ar interesa? :twisted:
ON: frumoasa masina. imi plac stopurile ! |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Multumesc. toba sport deocamdata nu. Intai jante, suspensie sport si apoi
|
jante noiii
4 Attachment(s)
jante pe 15'' de care sunt incantat. au o problema - imi ating pe spate la balans
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
In primul rand...felicitari,jantele sunt frumoase,lf si masina.In legatura cu jantele:toata lumea intampina aceasta problema la cielo la jante mai mari de 14" dar se rezolva simplu,apoi deja poti sa`i pui chiar si pana la 17".Indoi frumos buzele interioare ale aripii..bati cu ciocanu,cu grija sa nu sara vopseaua si bagi silicon sa nu se adune apa.E treaba de jum de ora,lf am facut si eu cand am schimbat jentile de 14 pe 15...bafta
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
buza taiata... si dupa vopsea cauciucata...
depinde si ce cauciucuri ( dimensiuni ) ai ... |
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Antifon nu silicon. E mai bun. Si conteaza mult et-ul si j-ul. La et <42 parca ai probleme. Frumoase jantele sa le invarti sanatos, cat ai dat pe ele?
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
MERSI. JANTELE SUNT PE 15'', J7, ET-UL NU L-AM VAZUT; ANVELOPELE SUNT 195/50 R15 EXACT CAT TREBUIE CA SA NU DEA ERORI LA VITEZOMETRU. NU CRED CA E O IDEEA PREA BUNA SA TAI BUZA: ACOLO NU SUNT SUDATE (IMBINATE) 2 TABLE?
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Mai sus sunt. dai crestaturi pe buza si o lipesti de peretele interior. umpli cu antifon sa nu rugineasca si asta e tot. Munca de cel mult 30 min :)
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
frumoase jante :D dar parca ar vrea si ea putin mai jos .... :twisted:
|
Re: Cielo - DJ-06-PFH
Quote:
Am rezolvat cu aripile spate - am fost la tolier si mi le-a umflat cat sa nu mai atinga, fara sa sara vopseaua. 8) |
| All times are GMT +2. The time now is 05:18. |
- Copyright 2026 4Tuning