Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo - DJ-06-PFH (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/105339-cielo-dj-06-pfh.html)

marius_jupanu 23-05-10 19:13

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by clauio (Post 3383382)
multumesc pt aprecieri. si ai dreptate BANI SA FIE.....

ami place cum a iesit masina ta ,si eu vreau sa o vopsesc pe a mea ,vreau sa vezi ceva cred ca ar sta bine si pe a ta:lol:

clauio 24-05-10 10:42

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
mersi, dar nu prea sunt eu fanul cromarilor :) am o idee despre cum sa fac grila dar nu vreau s-o stric pe a mea, asa ca tr sa-mi iau alta pe care s-o "stric"

marius_jupanu 24-05-10 14:11

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Quote:

Originally Posted by clauio (Post 3385058)
mersi, dar nu prea sunt eu fanul cromarilor :) am o idee despre cum sa fac grila dar nu vreau s-o stric pe a mea, asa ca tr sa-mi iau alta pe care s-o "stric"

fusai astazi an targ si pe grila fata cerea 3oo,ooo ,:lol:daca ese ceva frumos te rog sa pui o poza dupe ce o termini ,mersi

clauio 26-05-10 10:11

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
5 Attachment(s)
deocamdata mi-am mai facut de lucru cu niste vopsea rosie... :)

clauio 16-07-10 09:47

poze noi
 
4 Attachment(s)
1.triple cu folie
2.scaune opel
3.cotiera
4.husa volan din piele (self-made)

stefiPJJ 25-07-10 22:44

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
o toba sport ( de inox) cu silancer nu te-ar interesa? :twisted:
ON: frumoasa masina. imi plac stopurile !

clauio 26-07-10 10:17

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Multumesc. toba sport deocamdata nu. Intai jante, suspensie sport si apoi

clauio 12-10-10 12:05

jante noiii
 
4 Attachment(s)
jante pe 15'' de care sunt incantat. au o problema - imi ating pe spate la balans

18BSV 12-10-10 15:32

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
In primul rand...felicitari,jantele sunt frumoase,lf si masina.In legatura cu jantele:toata lumea intampina aceasta problema la cielo la jante mai mari de 14" dar se rezolva simplu,apoi deja poti sa`i pui chiar si pana la 17".Indoi frumos buzele interioare ale aripii..bati cu ciocanu,cu grija sa nu sara vopseaua si bagi silicon sa nu se adune apa.E treaba de jum de ora,lf am facut si eu cand am schimbat jentile de 14 pe 15...bafta

dRR-XWX 12-10-10 15:54

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
buza taiata... si dupa vopsea cauciucata...
depinde si ce cauciucuri ( dimensiuni ) ai ...

banzay 12-10-10 15:54

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Antifon nu silicon. E mai bun. Si conteaza mult et-ul si j-ul. La et <42 parca ai probleme. Frumoase jantele sa le invarti sanatos, cat ai dat pe ele?

clauio 13-10-10 10:16

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
MERSI. JANTELE SUNT PE 15'', J7, ET-UL NU L-AM VAZUT; ANVELOPELE SUNT 195/50 R15 EXACT CAT TREBUIE CA SA NU DEA ERORI LA VITEZOMETRU. NU CRED CA E O IDEEA PREA BUNA SA TAI BUZA: ACOLO NU SUNT SUDATE (IMBINATE) 2 TABLE?

banzay 13-10-10 16:21

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Mai sus sunt. dai crestaturi pe buza si o lipesti de peretele interior. umpli cu antifon sa nu rugineasca si asta e tot. Munca de cel mult 30 min :)

iviTe 13-10-10 19:29

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
frumoase jante :D dar parca ar vrea si ea putin mai jos .... :twisted:

clauio 14-10-10 11:18

Re: Cielo - DJ-06-PFH
 
Quote:

Originally Posted by iviTe (Post 3724870)
frumoase jante :D dar parca ar vrea si ea putin mai jos .... :twisted:

:) SI EU AS VREA PUTIN MAI JOS DAR LA PRIMAVARA CA IARNA RISC SA LAS BARILE PE DRUM. Mai ales acum ca am pus fustita pe fata.

Am rezolvat cu aripile spate - am fost la tolier si mi le-a umflat cat sa nu mai atinga, fara sa sara vopseaua. 8)


All times are GMT +2. The time now is 05:18.

- Copyright 2026 4Tuning