![]() |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
Quote:
habitu, floarea, lemnaru, goeru .. cine ? si cand ? |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
SA apara frate ........daca au lumile bani sa isi ia, ar fi si pacat sa nu isi ia masini smechere :workout:
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
Fitanule scuza`ma ca iti spun dar m`am mai uitat peste topicurile tale si am vazut ca faci aceeasi chestie peste tot . "Ca o sa apara Pagani Zonda in Romania da o sa vedem la timpul potrivit ." A aparut de mult in Tg-Jiu Maybach , atunci cand a venit Becalli . Daca o sa apara nu inseamna ca proprietarul e neaparat din oras.Incearca sa citesti numele topicului " Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu". Sau vezi in viitor de ai scris aici " masini vazute" .
Scuzati de off dar chiar nu m`am putut abtine . |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
Mario iti garantez eu ca proprietaru este din Targu-Jiu.
s-ul nu este nou (primu propritar este Tiriac) iar de Maybach nu stiu daca este nou sau nu. Propritaru este printre cei enumarati de ''aabbcc'' P.S. sunt 2 proprietari (maybach tatal, si mercedes fiul) |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
in tg jiu s600 greu imi vine sa cred
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
1 Attachment(s)
stiti ceva de asta?
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
Da, e de ceva timp în oraș.:)
Paul, ia pune x6-le ăla periculos...;) |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
In legatura cu Focusu RS este al unui baiat din varsaturi
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
focusu e alu un baiat "germanu" si a fost luat de nou . Baiatu are in jur de 25 de ani... locuieste in afara. A dat destul de mult pe ea dar probabil merita , am vazut cum se infige .. si e destul de jucause
Daca nu ma insel are undeva la 280 cp... |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
Ford focus rs:
2.521 cmc supraalimentat , 305cp, 440NM viteza maxima 263km/h, acceleratie 0-100 km/h in 5,9 secunde greutate 1.468 kg, indice aerodinamic de 0,38. P.S. sa-u construit 5000 de bucati la pretul de 37000 de euro. |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
mda ms pt informatie dar oare alta motorizare nu e? eu stiam ca sunt la 280 si 300-305 cp...
Oricum eu nu as fi dat atatia bani pe o masina..:| dar daca are bani baiatu asta e :D si astazi/maine o sa plece iar inafara si numai vine foarte mult timp prin tara.. asta insemnand cateva luni , si se duce cu masina .. deci sa faci cateva mii de kilometri cu o masina care iti ia peste 20 % e ceva :D am auzit ca atunci cand baga picioru in ea ii ia undeva la 20-23 si cand merge finut chiar si 15. |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
Cu motorizarea stiuca e decat una de 305 cp, iar in materie de consum si mercu meu daca mergi frumos consuma 13% iar daca ii dai cox consuma 30-35%,deci in concluzie vrei viteza trebuie sa platesti
|
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
Daca mergi la consum iti ia 7,3 dupa cum se vede in urmatoarele .
Ford Focus RS, cel mai rapid produs dezvoltat de echipa Ford Europa, atingand o viteza maxima de 262 km/h, a reusit sa atinga un consum mediu de combustibil de 7.34 litri/100 km. Rezultatul a fost inregistrat oficial cu ocazia celei de a saptea editii a maratonului anual britanic MPG. Aceasta competitie a pilotajului frugal a dezvaluit imbunatatiri ale cifrelor oficiale declarate de catre producator. Motorului de 2,5 litri dispus pe modelul Ford Focus RS, ce dezlantuie 305 CP, i-au fost necesari 40.9 litri de combustibil pentru a parcurge traseul competitional, in lungime totala de 580 km. Rezultatul obtinut a demonstrat o scadere cu 28% a consumului mediu oficial, declarat la 9,38 litri/100 km. Gandeste ca are motor de 2.5 , chiar daca e turbo sau supra-alimentat , nu iti ajunge ca la un M3 . Alea sunt aberatii la 30 -35 % . Mai mult de 22 -23 % nici macar in oras si sa fi si grabit nu o sa scoata . |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
oke daca vrei iti caut si la logan cand aparuse ca scria 4% consum deci daca te iei dupa testele astea ......... :))
Si din cate stiu eu un logan ia in jur de 6-7... sa mergi frumos cu el (1,5) Frate astea sunt teste... si golfu meu consuma undeva la 6 dar daca vreau sa merg la relantiu probabil imi ia 4 ce farmec are ? mai bine scot pedala de acceleratie si merge numai la relantiu... Eu tiam zis ce a zis baiatu , ca 20-23 cand baga picioru in pedala si cand merge frumos cu ea adica "legal" undeva la 15 (aproximativ) |
Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
Pai 20 -23 cum am zis eu , nu 30-35 % . sa fim seriosi .
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:15. |
- Copyright 2026 4Tuning