Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

Sebastian.C 14-12-08 02:14

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Heheh...tare
Maxx, de unde ai cumparat grila aia?Si eu vreau :D

MaxX_82 14-12-08 09:00

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
e home made :)

Sebastian.C 14-12-08 13:35

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Ma gandeam eu...dar una originala ca aia nu gasesti si pt mine?Eu am gasit tot de alea cum ai tu in semnatura si nu imi plac...

MaxX_82 14-12-08 15:46

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
eu o aveam cu emblema cand am cumparat masina...incarca la dezmembrari poate ai noroc

antonlupan 14-12-08 22:43

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
sal.stie careva daca trebe desfacute planetarele pt a schimba discurile de frana pe fata?

antonlupan 14-12-08 22:48

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
si inca ceva......are cineva o priza de aer din bara fata,partea stanga de vanzare cumva?sau stie cineva unde se gaseste?

vdub 15-12-08 06:45

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by antonlupan (Post 1921206)
sal.stie careva daca trebe desfacute planetarele pt a schimba discurile de frana pe fata?

se scot placutele si fiecare disc de frana e prins intr-un surub langa gaurile
pentru prezoane.


brgds,
edi

ulie_mad_boy 15-12-08 14:11

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Maxx E frumos vento acuma vopsit:X e chiar grozav de fain:D dar e un pic cam sus...nu vrei un set de arcuri sport??:D sa ti-o coboare mai jos?:> ...nush exact cat coboara dar oricum vreo 40mm cat de bine...:P sa ai noroc de ea si fara incidente:D

Sebastian.C 15-12-08 16:13

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Cine vrea sa isi faca GOLF face pe VENTO? Eu vreau sa imi fac Vento face pe Golf :D Si as dori sa fac schimb de capota, grila si faruri

antonlupan 15-12-08 17:02

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
ma ajuta cineva cu o poza....nu stiu unde anume trebe pus termostatul ca masina mea cred ca nu are ca nu urca apa nici vara mai sus de 70 de grade....si iarna sta acu jos lipit,,,,deci...unde vine termostatul???????

MaxX_82 15-12-08 17:02

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by ulie_mad_boy (Post 1922090)
Maxx E frumos vento acuma vopsit:X e chiar grozav de fain:D dar e un pic cam sus...nu vrei un set de arcuri sport??:D sa ti-o coboare mai jos?:> ...nush exact cat coboara dar oricum vreo 40mm cat de bine...:P sa ai noroc de ea si fara incidente:D

Nu ca nu vreau da nu ma lasa strazile, frec pe jos oricum. Inginerii lui peste au facut niste borduri inalte...si pe acolo pe unde ar trebui sa poti sa cobori, daca iesi drept razi tot pe dedesupt, altfel...

ulie_mad_boy 15-12-08 18:16

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
ma astai drept...si eu ajung cu burta si cu pragurile de multe ori jos...dar imi place grozav de mult cum se comporta pe drum k e mult mai rigida si ii da si un aspect mai placut la masina:X oricum dak va intereseaza le mai am:D

antonlupan 16-12-08 20:43

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
ma ajuta cineva cu o poza....nu stiu unde anume trebe pus termostatul ca masina mea cred ca nu are ca nu urca apa nici vara mai sus de 70 de grade....si iarna sta acu jos lipit,,,,deci...unde vine termostatul???????

paul_ral 16-12-08 21:03

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
2 Attachment(s)
Daca ai 1,8, localizeaza pompa de apa (e sub suportul alternatorului) si urmareste furtunul care vine dinspre radiator - cel de jos.Desfaci 2 suruburi de 10 ce tin capacul negru din imagini si acolo ai temostatul.

antonlupan 17-12-08 16:17

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
multzam fain......am rezolvato....e umpic mai dificil cu piesele pe masina....a trebuit demontata pompa de servo.....in sfarsit acum e facut.....mersi


All times are GMT +2. The time now is 14:43.

- Copyright 2026 4Tuning