![]() |
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
ce caterinca aveti in voi.......golf-ul lui Bogy....este de 115 cai in 6 trepte..si are un soft la RBN.masina are f multi km si e cam chinuita. de ce il luati la misto......eugen...tie ti-a zis cineva ceva de maisna ta ca e facuta sorcova?......ca ai castigat nustiu cati cai din tuning exterior?......bine ca de criticat sunteti buni.
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
ce caterinca mai face lumea aici....tare de tot....si vb numai baietii care au tangenta cu caii putere....fara suparare....
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Tie ti se pare FLY masina mea sorcova? Mie si la altii sigur nu, dar te rog da-mi exemplu ce anume o incadreaza in sorcova.
Faceam misto nu de masina, ci de vorba cum ca ar avea 180cp si de cum a scris tuning tipul de a zis ca are 180cp... deci ati inteles gresit. ps: iar la caterinca si ironii nu cred ca te intrec, sa fim seriosi. |
da bai....da-mi voie sa mi te adresez cu apelativu asta....ca am si la adresa cui sa o fac.....noroc meu e ca traiti .....
imi cer scuze ....promit sa nu ma mai bag.....sorry..... |
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Eu nu inteleg ce ai vrut sa spui, poti fi mai de inteles?
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
OLA..UITE UN MIC TOPIC AICI....NU NEAPARAT DESPRE tuNNing.
auzi-si o discutie din greseala referitoare la motoarele turbo(benzina). Nu garantez ca e adevarat caci am fost doar martor. Ideea e ca baietii se bateau ccu pumnii in piept ca un motor ce primeste amestec prea sarac topeste pistoanele. Eu am zis "Poate prea bogat mai nene" , dar individul a insistat ca e un paradox si chiar asa e "Amestecul prea sarac la benzina turbo topeste pistoane" Toate ca toate ieri la o bere nevinovata vine un amin disperat si imi zice problema: " Ba , n-am fost la C-ta in weekendul asta ca am avut probleme cu motoru!!!" Cand mi-a relatat mai pe larg ca "s-au topit pistoanele"(scuzati exprimarea de balta) ma dus gandul direct la treaba auzita la buc. Chiar daca o fi sau nu coincidenta e a 3-a oara in 4 luni cand o pateste. A schimbat si motorul:)) Ar fi foarte simpatik daca ar reusi sa rezolve problema doar din soft ma gandesc eu(scuze daca gresesc), da avand in vedere ca ii "curge motorul pe strada" na!!! Astept idei si iNNjuraturi :))!!!! |
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
din ce stiu si eu despre turbo...cam asa e...daca amesctecul e prea sarac in combustibil atunci se distrug pistoanele.
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
cand e prea sarac apar detonatii... adica amestecul nu se aprinde de la scanteie si se flacara nu se raspandeste uniform si omogen ci apar mai multe puncte de aprindere care duc la "topirea" pistonului.
fly-ule... macar se stie toata lumea ca nici acu nu mi-ai dat banii pe biela si de ceva vreme nici nu raspunzi la telefon... faze de clasa a 8-a... si te-ai mai bagat si pe invisible pe mess... inteligent... (vezi ca exista sute de site-uri care iti zic daca o persoana este online... si mai exista si cunostinte comune.. ) cum ziceam... clasa a 8-a |
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Nasol moment pentru uni:|
Reclamti Comerciale |
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:24. |
- Copyright 2026 4Tuning