Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tulcea (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea.html)
-   -   Diverse, evenimente, discutii, pareri (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea/33602-diverse-evenimente-discutii-pareri.html)

n-am Bani 07-01-10 12:14

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 2953895)
si are cip de 40cp + 10cp din farurile tuNNing

10cai din faruri....cam putin.....:)) :sad:

mikafly 07-01-10 13:05

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
ce caterinca aveti in voi.......golf-ul lui Bogy....este de 115 cai in 6 trepte..si are un soft la RBN.masina are f multi km si e cam chinuita. de ce il luati la misto......eugen...tie ti-a zis cineva ceva de maisna ta ca e facuta sorcova?......ca ai castigat nustiu cati cai din tuning exterior?......bine ca de criticat sunteti buni.

dan_azz 07-01-10 15:34

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
ce caterinca mai face lumea aici....tare de tot....si vb numai baietii care au tangenta cu caii putere....fara suparare....

Eugen_TL 07-01-10 15:38

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Tie ti se pare FLY masina mea sorcova? Mie si la altii sigur nu, dar te rog da-mi exemplu ce anume o incadreaza in sorcova.

Faceam misto nu de masina, ci de vorba cum ca ar avea 180cp si de cum a scris tuning tipul de a zis ca are 180cp... deci ati inteles gresit.

ps: iar la caterinca si ironii nu cred ca te intrec, sa fim seriosi.

dan_azz 07-01-10 15:55

da bai....da-mi voie sa mi te adresez cu apelativu asta....ca am si la adresa cui sa o fac.....noroc meu e ca traiti .....

imi cer scuze ....promit sa nu ma mai bag.....sorry.....

Eugen_TL 07-01-10 16:12

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Eu nu inteleg ce ai vrut sa spui, poti fi mai de inteles?

n-am Bani 11-01-10 03:49

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
OLA..UITE UN MIC TOPIC AICI....NU NEAPARAT DESPRE tuNNing.

auzi-si o discutie din greseala referitoare la motoarele turbo(benzina).
Nu garantez ca e adevarat caci am fost doar martor.
Ideea e ca baietii se bateau ccu pumnii in piept ca un motor ce primeste amestec prea sarac topeste pistoanele.
Eu am zis "Poate prea bogat mai nene" , dar individul a insistat ca e un paradox si chiar asa e "Amestecul prea sarac la benzina turbo topeste pistoane"

Toate ca toate ieri la o bere nevinovata vine un amin disperat si imi zice problema: " Ba , n-am fost la C-ta in weekendul asta ca am avut probleme cu motoru!!!"
Cand mi-a relatat mai pe larg ca "s-au topit pistoanele"(scuzati exprimarea de balta) ma dus gandul direct la treaba auzita la buc.
Chiar daca o fi sau nu coincidenta e a 3-a oara in 4 luni cand o pateste. A schimbat si motorul:))
Ar fi foarte simpatik daca ar reusi sa rezolve problema doar din soft ma gandesc eu(scuze daca gresesc), da avand in vedere ca ii "curge motorul pe strada" na!!!

Astept idei si iNNjuraturi :))!!!!

flmoise 11-01-10 08:09

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
din ce stiu si eu despre turbo...cam asa e...daca amesctecul e prea sarac in combustibil atunci se distrug pistoanele.

Cubanez84 11-01-10 08:40

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by flmoise (Post 2965356)
din ce stiu si eu despre turbo...cam asa e...daca amesctecul e prea sarac in combustibil atunci se distrug pistoanele.

CORECT!

miliady 13-01-10 09:42

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
cand e prea sarac apar detonatii... adica amestecul nu se aprinde de la scanteie si se flacara nu se raspandeste uniform si omogen ci apar mai multe puncte de aprindere care duc la "topirea" pistonului.

fly-ule... macar se stie toata lumea ca nici acu nu mi-ai dat banii pe biela si de ceva vreme nici nu raspunzi la telefon... faze de clasa a 8-a...

si te-ai mai bagat si pe invisible pe mess... inteligent... (vezi ca exista sute de site-uri care iti zic daca o persoana este online... si mai exista si cunostinte comune.. ) cum ziceam... clasa a 8-a

flmoise 13-01-10 12:47

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by miliady (Post 2972319)
fly-ule... macar se stie toata lumea ca nici acu nu mi-ai dat banii pe biela si de ceva vreme nici nu raspunzi la telefon... faze de clasa a 8-a...
si te-ai mai bagat si pe invisible pe mess... inteligent... (vezi ca exista sute de site-uri care iti zic daca o persoana este online... si mai exista si cunostinte comune.. ) cum ziceam... clasa a 8-a

:suspicious:

Geox` 13-01-10 13:45

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Nasol moment pentru uni:|
Reclamti Comerciale

mikafly 13-01-10 18:43

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Geox` (Post 2973021)
Nasol moment pentru uni:|
Reclamti Comerciale

se scrie "unii" ....in fine.....

mikafly 13-01-10 18:46

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by miliady (Post 2972319)
cand e prea sarac apar detonatii... adica amestecul nu se aprinde de la scanteie si se flacara nu se raspandeste uniform si omogen ci apar mai multe puncte de aprindere care duc la "topirea" pistonului.

fly-ule... macar se stie toata lumea ca nici acu nu mi-ai dat banii pe biela si de ceva vreme nici nu raspunzi la telefon... faze de clasa a 8-a...

si te-ai mai bagat si pe invisible pe mess... inteligent... (vezi ca exista sute de site-uri care iti zic daca o persoana este online... si mai exista si cunostinte comune.. ) cum ziceam... clasa a 8-a

Ok...acum lumea stie ca am o biela de la tine pe care nu am platit-o......esti multumit?.....o sa le zic si eu in gura mare....."DA LUME...E ASA CUM ZICE EL!!!.....MULTUMIT?........te invit sa faci strigaturi in continuare....sa fie de tot milionu.

Eugen_TL 13-01-10 18:56

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
https://www.youtube.com/watch?v=-fB8-...eature=related


:drunk::dance::peace:


All times are GMT +2. The time now is 15:24.

- Copyright 2026 4Tuning