Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Satu Mare (https://forum.4tuning.ro/195-satu.html)
-   -   masinile tari din sm....by Criwar (https://forum.4tuning.ro/195-satu/16967-masinile-tari-sm-by-criwar.html)

z3r0m3CSL 27-08-08 21:24

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
3 Attachment(s)
Cine o zis ca Supra aia are 520 hp, io nu cred pana nu var macar o poza cu motorul care il are sub capota, si dupa cum suna nu prea zice ca are 520 hp, numa toba aia urla dar nu prea se aud turbinele. :-P

Aseaza am apucat sa fac niste poze la Nissan-ul 300ZX din sm :-D (sucuzati claritatea pozelor :-P)

veveve 27-08-08 22:09

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
cine o zis ca are 520 de cai o zis la bascaleala,stai linistit am vazut motoru si ii variata cea mai slaba fara turbo;)300zx rupe tot;)

13tsp 27-08-08 22:53

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by veveve (Post 1718846)
cine o zis ca are 520 de cai o zis la bascaleala,stai linistit am vazut motoru si ii variata cea mai slaba fara turbo;)300zx rupe tot;)

Cu proprietarul am vorbit,el asa se lauda,oricum e clar ca n-are turbo,e varianta non-turbo 3.0l.E patronul fostului Anaconda,sau cum se numeste,osan....:lol:

mariusARD 27-08-08 23:24

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by veveve (Post 1718846)
cine o zis ca are 520 de cai o zis la bascaleala,stai linistit am vazut motoru si ii variata cea mai slaba fara turbo;)300zx rupe tot;)

ti se pare ca eu am vorbit serios? asa se lauda tipul :lol: lafel si cu jantele cica 4.500 lire :oops:

quick_silver 28-08-08 01:22

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by mariusARD (Post 1717657)
da poze cu toyota supra de "520" hp si jante de "4.500" lire nu are nimeni?:oops: :rolleyes2:lol::lol::lol:

aia galbena sau aia alba :lol:

mariusARD 28-08-08 13:13

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
[QUOTE=quick_silver;1719195]aia galbena sau aia alba :lol:[/QUOT]
aia alba :)

gergo 28-08-08 20:53

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Pe internet găseşti Supra şi la 8-10.000 euro.

mariusARD 28-08-08 23:17

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by gergo (Post 1720562)
Pe internet găseşti Supra şi la 8-10.000 euro.

nu am negat asta, totul a pornit de la faptul ca proprietarul ni s-a laudat ca are 520 hp sub capota si a dat pe jantele alea 4.500 lire ...

gergo 29-08-08 08:46

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Am inteles. Şi eu am văzut prin oraş, evacuarea este destul de gălăgioasă, īnsă la 520HP turbo deja ar trebui să auzim wastegate-ul external, sau supapa blow-off, la asta nu am auzit.

mariusARD 29-08-08 09:24

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by gergo (Post 1721231)
Am inteles. Şi eu am văzut prin oraş, evacuarea este destul de gălăgioasă, īnsă la 520HP turbo deja ar trebui să auzim wastegate-ul external, sau supapa blow-off, la asta nu am auzit.

corect si inca ceva am vazut cand i-a dat blana, de sunat a sunat toba dar ... daca ma chinuiam sa alerg putin, alergam mai tare:)

z3r0m3CSL 02-09-08 15:29

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
8 Attachment(s)
alte poze cu Nissan-ul 300ZX din sm da acuma leam cat ziua si se vad mai bine :-P si vreo 2 poze cu X6 din sm :-D

gergo 02-09-08 22:51

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Un singur comentariu: anvelope WANLI pe Nissan 300ZX, cele mai de r..h.t, de c..c...t anvelope care se fabrică īn China? :shock::shock::shock:
Aşa-i romānul: imbrăcat īn costum, cu cizme de cauciuc.

13tsp 06-09-08 02:14

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by gergo (Post 1729416)
Un singur comentariu: anvelope WANLI pe Nissan 300ZX, cele mai de r..h.t, de c..c...t anvelope care se fabrică īn China? :shock::shock::shock:
Aşa-i romānul: imbrăcat īn costum, cu cizme de cauciuc.

Nu ar trebui sa intrebi...Tu esti specialistul nostru in domeniul cauciucelor :D
LE: Poate nu a avut bani de ceva mai tare,poate or fi costat si jantele astea vreo 4500 de lire :lol:

wasted 06-09-08 15:36

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by 13tsp (Post 1735092)
Nu ar trebui sa intrebi...Tu esti specialistul nostru in domeniul cauciucelor :D
LE: Poate nu a avut bani de ceva mai tare,poate or fi costat si jantele astea vreo 4500 de lire :lol:

Eventual 4500 de Forinti :-P

13tsp 06-09-08 16:16

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by wasted (Post 1735837)
Eventual 4500 de Forinti :-P

Nu neg! :lol:
Nenea la intrare in 16 pe Brandusa stai? :rolleyes2
Superb Civic-ul :shock:


All times are GMT +2. The time now is 09:17.

- Copyright 2026 4Tuning