![]() |
Re: Club Ford Capri
Salut, caut o cutie de viteze Type E , in 4 trepte de Ford Capri, Granada sau Taunus.
|
Re: Club Ford Capri
1 Attachment(s)
Asa ceva a rasarit din ceata langa mine la semafor in dimineata asta; un mosulica ce m-a ofticat pe toata ziua cu capra lui.
|
Re: Club Ford Capri
Quote:
|
Re: Club Ford Capri
eeh, dar ce tanar era cand si-a cumparat-o de noua :D
|
Re: Club Ford Capri
Era bucuros de poza, asa sunt majoritatea, daca te uiti insistent i-ti zambesc sau te saluta.
I-mi plac jantele mult, nu stiu exact ce model sunt. |
Re: Club Ford Capri
eh, sunt table Capricioase :)
|
Re: Club Ford Capri
1 Attachment(s)
Quote:
Dar din cate stiu la Forduri, in afara de Capri toate au ET mare (Capri ET 12-17, Escort, Sierra, Focus, Fiesta, Ka, etc ET 35-52). Probabil montarea pe Capri s-a facut cu flanse distantiere... |
Re: Club Ford Capri
Se poate sa fie asa. Am vazut-o cateva secunde cat a stat langa noi apoi la verde a plecat in directia opusa, noi la stanga el la dreapta. Adevarul e ca da bine pe capra.
|
Re: Club Ford Capri
din poze reiese ca jantele sunt model identic dar probabil cu J si ET diferit, uitati-va la Capri ce buze au ;)
|
Re: Club Ford Capri
Da, ai dreptate, s-au pus de fabrica si pe Capri incepand din 1983.
Mai inainte s-au pus pe Escort si Taunus. http://www.sarkiesparkingspace.co.uk/wheels.asp In alta ordine de idei, luna asta se fac 8 ani de cand am cumparat Capra, si de cand umblu zilnic cu ea. Iarna asta o s-o las la ''naftalina'' :D , sa se odihneasca, o sa folosesc alta masina mai tanara si mult mai mai dotata dar ceva mai comuna...:D |
Re: Club Ford Capri
|
Re: Club Ford Capri
Faina jucarie :!::!::!: :D
Tapiteria neagra din poze arata foarte bine (cel putin in poze) si mi se pare mai ok pt un ''muscle'' decat tapiteria alba... Oricum, ai idee cat a costat refacerea interiorului ? |
Re: Club Ford Capri
Si mie mi-a placut interiorul original(era perfect, putin prafuite scaunele poate, dar impecabil ca material) si-mi pare rau ca l-a facut schimbat, pt piele alba, interiorul a fost 1.000 Eu cu material inclus.
|
Re: Club Ford Capri
salutari.
am si eu nevoie de placa din fata radiatorului care dirijeaza fluxul de aer. are cineva una de care e dispus sa se desparta? un contact functional gasesc la cineva? mersi |
| All times are GMT +2. The time now is 17:08. |
- Copyright 2026 4Tuning