Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

Cobra2007 28-06-08 19:41

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
pune o poza

shock-down 28-06-08 20:39

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
deci cum mut poza cu masina din top view mai sus ...fara sa le deranjez locu la celalate :sad:



cand dai reply ai mai jos manage atachaments dai acolo si selectezi poza de la tine din calc (GRIGO)

D_DooM 05-07-08 17:19

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 chesti am si io d itnrebat

1.zicetimi si mie o setara buna d material vray k sami iasa un geam d masian qm tre
2.la c rezilutie tre sa fac niste decaluri k sa iasa bine p capota spre exemplu?? am folosit unwrap p capota sa pun un dragon ... am exportat la rex 1280x1024 ... facut in PS taote bune si fruoase pana cand am ajuns la masina .. kdn am pus imaginea p capota imi era pixelata :| ... de ce? rendere nu mai am k d draci am sters :P

alexcump 06-07-08 11:52

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
mam apucat si eu si dupa ce am parcurs tutorialu de mai multe ori am facut un model al meu dar cand ii dau sa imi rendeze uitati ce imi apare,,,

Cobra2007 07-07-08 04:05

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
da click pe alta "fereastra" .....incearca din "perspective"

D_DooM 07-07-08 15:53

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
mie d c nu imi mai sunt "salvate" mesajele p care le las p'aci ?? sau mi le sterge careva :|

Cobra2007 07-07-08 16:02

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by D_DooM (Post 1633077)
mie d c nu imi mai sunt "salvate" mesajele p care le las p'aci ?? sau mi le sterge careva :|

sunt toate aici dar nu stie nimeni sau poate si mai drastic, nu intereseaza p nimeni.Incearca la straini ;) da roade crede-ma. Bafta

D_DooM 07-07-08 17:46

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
nu...da' ii raspunsesem si io lu alex ala si vad k postu meu nu e ... si stiu k p'aici nu da roade

frost_dani 07-07-08 19:45

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
:)) pai cand ati mai vazut voi posturi pe aici??? numai cand sunt concursuri...atunci apar ca mustele si posteaza. acum...inca suntem sund steag negru si postim in liniste :))

GRIGO 07-07-08 20:58

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
esti sigur ca ai postat ?
eu nu am sters nimic si nici nu imi apare ca ar fi existat vreun post.

mba 07-07-08 22:10

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by D_DooM (Post 1630431)
2 chesti am si io d itnrebat

1.zicetimi si mie o setara buna d material vray k sami iasa un geam d masian qm tre
2.la c rezilutie tre sa fac niste decaluri k sa iasa bine p capota spre exemplu?? am folosit unwrap p capota sa pun un dragon ... am exportat la rex 1280x1024 ... facut in PS taote bune si fruoase pana cand am ajuns la masina .. kdn am pus imaginea p capota imi era pixelata :| ... de ce? rendere nu mai am k d draci am sters :P


eu zic ca a postat:P

shock-down 08-07-08 02:39

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
m'am luat si eu dupa tut cu a3...si am facut jumate de masina...cand dau symetry imi apare ca in poza...stie cineva cum rezolv asta?

Spookie 08-07-08 07:33

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Nu sunt foarte sigur dar acolo in dreapta in meniul "Parametres" cred ca trebuie sa dai flip , sa le intoarca.. :)

shock-down 08-07-08 08:41

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Spookie (Post 1634151)
Nu sunt foarte sigur dar acolo in dreapta in meniul "Parametres" cred ca trebuie sa dai flip , sa le intoarca.. :)

da ai dreptate...ms :D

alexcump 09-07-08 21:11

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
3 Attachment(s)
Am rezolvat, i-am dat rotate. Dati-mi si mie link-u cu a3-u
Uitati ce am lucrat
*dupa ce am facut de vreo trei ori dupa tut m-am apucat sa fac ceva asemanator.


All times are GMT +2. The time now is 21:15.

- Copyright 2026 4Tuning