Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

antonlupan 08-12-08 17:37

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
pai te cam ajunge in jur de 1000.cauta calculatorul pe site la finante sau la promotor pe pagina
alta intrebare pt cine stie......huruie un rulment la ventuza mea....nu stiu inca care....stiti ceva coduri,cote ,preturi la rulmenti fata-spate?ma gandeam sa ii schimb t la tooate 4 rotile daca ma apuc de treaba...

antonlupan 08-12-08 17:45

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by MaxX_82 (Post 1896510)
nu e mare filozofie, am atasat ceva mai jos. Spor la demontat :)

mersi faiin ...e destul.....intrebarea e alta.....miau furat baietii spoilerul(bucata neagra de sub bara din fata....era de VR6) si am cumparat alta...de golf 3,nu am gasit pe nici un catalog de vento....si nu se potriveste...nu se alineaza prinderile....a mai patit cineva?vreun sfat?daca nu reusesc o sa tai clemele jos si o sa incerc sa o prind cumva in suruburi....fara sa se vada...

antonlupan 08-12-08 17:50

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by Tibanu (Post 1908899)
pt cei care au inscris vento-uri recent sau cunosc,va rog o intrebare:cat va costat taxa de prima inmatriculare?estimativ,sa-mi fac o parere...mi-e teama rau de taxa asta pt k am programat masina la RAR dar abia in ianuarie a fost liber :| nu stiu nici acum kt costa dar mi-e frica de cat o sa devina!vento e din '97 si are motor 1.9 TDi...da aveti vreo idee,va rog,ziceti-mi si mie...

1600 euro+"taxe " adiacente....te cam salta de vreo 2000....dar e diesel....asa ca ....merita ceva in plus....parerea mea

dumitrean 08-12-08 20:44

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Am auzit ca destul de mult daca e sub euro 4, ca nu prea mai merita sa o inscri

paul_ral 08-12-08 21:46

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
antonlupan - nu se potrivete cea de golf, e mai scurta cu un cm in capat. Merge doar de Vento. Asta e, am patit-o si eu inainte.

CJ-01-WOB 09-12-08 00:57

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by paul_ral (Post 1909998)
antonlupan - nu se potrivete cea de golf, e mai scurta cu un cm in capat. Merge doar de Vento. Asta e, am patit-o si eu inainte.

eu am pus buza de vento pe vremea cand aveam golful 3 si dupa mici ajustari cu cutterul s-a potrivit
nasol cand trebuie sa pui invers de pe golf pe vento:lol:

Tibanu 09-12-08 08:18

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
ms de info :) asta e...km mult da cred ca merita ca masina e impecabila...i-am si luat numere din germania cu o valabilitate mai mare in speranta k poate va mai scadea taxa asta...da mi-am luat-o rau de tot....k s-a triplat :| X(

dumitrean 10-12-08 20:26

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
cine poate sa imi spuna cat costa un buton pentru dezaburire luneta , sa stricat si nu am ce sa-i mai fac.

Sebastian.C 10-12-08 22:07

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Cine are o capota de Vento de vanzare PM me va rog...

ulie_mad_boy 11-12-08 14:57

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Dumitrean. masina o am de vreo 3 ani...nu am avut prob cu ea(prob mari:P) am mai avut asa cate una alta,dar foarte mici...acuma in primavara tre' sa schimb ambreaju',placute frana+discuri(fata-spate),bucse k la drumurile astea+susp sport e cam aiurea nu rezista foarte mult...in rest sunt foarte multumit de ea! :X va salut si drumuri bune ;)

Tibanu 12-12-08 20:02

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
1 Attachment(s)
nemtzoaik mea la mitingul impotriva taxei auto :D

paul_ral 13-12-08 19:53

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
4 Attachment(s)
Ceva modificari la interior si exterior

Sebastian.C 13-12-08 20:22

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Bijuterie scaunele...si ce confort ofera.... Dar ce e cu emblema aia cu vr6???

MaxX_82 13-12-08 20:51

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
3 Attachment(s)
a iesit si a mea de la vopsit dupa multe peripetii. pozele sunt facute cu telefonu deci calitatea....

paul_ral 13-12-08 23:00

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
....Dar ce e cu emblema aia cu vr6???

Ii mai pacalesc pe baietii cu bmw-uri:lol:


All times are GMT +2. The time now is 06:22.

- Copyright 2026 4Tuning