Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/34904-dacia-logan-pro-tuning-exclusive-baia.html)

Insanerzw 18-01-09 14:43

Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
:lol::lol:Jante cu buza 9j ceva :) keskin,borbete,borck si ex pot continua ,daca nu ma insel alea sunt wolf racing sau cva genu!:lol:Da era mai frumoasa cea alba fata de asta ;)!

cj58ard 24-01-09 21:13

Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
unde gasesc difuzor de aer pt bara spate???
am cautat un pic da nu am gasit nimik.
si eu am un logan 1.6 si mam apucat de modificat motorul ,dar as vrea sal fac si mai "aratos"

boracash 25-01-09 21:36

Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
tare da iera mai frumos daca avea si niste proiectoare nu de Logan altceva sa fie unic in rest e ok

tmkrf 28-01-09 22:04

Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
frumoasa rau

FAST&FURIOUS 23-02-09 21:08

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by bogddanel (Post 1845637)
Nu l-au vandut ei, si din cate stiu eu, mai e un Logan cu acest kit
Dar mai uitate putin la asta rosu si apoi uitate la original... in special la roti...

Nu vorbi daca nu sti.
Vezi ca gresesti, l-au vandut chiar ei.

cj58ard 25-02-09 00:20

Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
am intrebat si eu ceva....
spunetimi ca nu stiti sau macar spunetimi sa caut in alta parte,nu ma ignorati si vorbiti despre altceva...

eddy_knnabis 30-05-09 01:12

Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
salutare..sunt nou pe forum...de obicei nu comentez..dar aici nu m'am putut abtine...ce pot sa zic...la exterior nota 10.....dar interiorul cel putin pt mine lasa de dorit...adica din punct de vedere al design-ului ar fi foarte ok...chiar aveam sperante mari inainte de al vedea finalizat..si spun asta din urmatoarele motive:

1. volanul nu se potriveste(parerea mea)..sau cel putin imitatia de carbon de pe capac
2. schimbatorul e urat rau..cel putin invelitoarea care sta acolo de mai bine nu ar sta..si se vede ca e cea originala...
3. butoane nu prea potrivite(aici inteleg....poate alta solutie nu era)
4.ecran "ieftin"..adica se vede ca e un tv mic auto luat din "piata".
5.firele care se vad aiurea pe dedesupt
6."pedale" care sa gasesc si la carefour(iar impresie de ieftin)
7.imbinarea de pe mijlocul bordului...eu unul nu am mai vazut la vreo masina asa ceva...inteleg ca e unic..dar nu da bine.

S'ar putea sa imi sara multi in cap si sa spuna ca sunt un prost,invidios,ca habar nu am ce e ala tuning sau alte "calitati"..dar cred ca multe din cele enumerate mai sus nu ii plac nici proprietarului....fiind unul din motivele pentru care vinde masina.

Totusi respect munca depusa...si ambitia proprietarului....in mare...este o masina frumoasa...sunt fan logan(conduc unul)...dar imi mentin parerea ca la interior nu a fost atata "pasiune" cum a fost la exterior....sau poate a fost "pasiune" dar nu si experianta.

JusT_SaY_BoBo 12-02-10 23:31

Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
felicitari in primul rand proprietarului care merita tot respectul din lume pentru curajul sau de a incerca aceasta nebunie.eu nu contest calitatea pentru ca nu imi dau seama din poe.la fel nu vreau sa imi sariti in cap dar daca la interior tot ati luat butoane de pe alta masina nu se puteau pune si niste guri de aerisire?doar intreb nu dati in cap.cat priveste butoanele mi-a venit in cap un singur lucru la fel tot o idee si o parere personala nu se putea face ceva cum e la laguna de prin 2000 sau la unele variante de e 39 sa vina un capac peste toate butoanele sa le acopere??sper sa nu ma criticati pe nedrept sau altceva am citit toate paginile si aprecie foarte mult munca si calitatea lui roby ...

protuning 13-02-10 08:31

Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by JusT_SaY_BoBo (Post 3080077)
felicitari in primul rand proprietarului care merita tot respectul din lume pentru curajul sau de a incerca aceasta nebunie.eu nu contest calitatea pentru ca nu imi dau seama din poe.la fel nu vreau sa imi sariti in cap dar daca la interior tot ati luat butoane de pe alta masina nu se puteau pune si niste guri de aerisire?doar intreb nu dati in cap.cat priveste butoanele mi-a venit in cap un singur lucru la fel tot o idee si o parere personala nu se putea face ceva cum e la laguna de prin 2000 sau la unele variante de e 39 sa vina un capac peste toate butoanele sa le acopere??sper sa nu ma criticati pe nedrept sau altceva am citit toate paginile si aprecie foarte mult munca si calitatea lui roby ...

-cu gurile de aerisire era f greu de facut,trebuia safabric niste guri ce sa puste cu designul bordului,si era o munca foarte miticuloasa
-eu as fii vrut sa fie iteriorul cat mai simplu ca si design,asta insemnand sa nu fie atatea butoane la vedere, am si propus proprietarului doua variante,una orica punem butoanele pe un panou de control pe tavan pe langa oglinda , ori ca facem un panou cu toate butoanelesa iasa de sub bord ,ultima varianta fiind destul de incomoda.cea mai potrivita era cea cu o aplicatie pe tavancare sa incorporeze butoanele si niste leduri albe cu care am vrut sa luminam efectiv doar lucrarea .
-cromatica bordului mi-am imaginato altfel .ideea era ca portiunile ce sunt tapitate in gri inchis sa ramana si tot ce e cu grii deschis trebuia sa fie vopsit in culoarea masinii ,se vedea foarte frumos cum elementele vopsite se afundau in tapiterie.

idei sunt, au fost si vor fii; doar ca toate proiectele sunt afectate de doi factori principali:
TIMP SI BANI.

JusT_SaY_BoBo 14-02-10 00:42

Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
oricum este mult mult mai frumos decat originalul..ce s-a mai intamplat cu masina in ultimul timp a fost vanduta sau este tot a lui marian?ai cumva patrite pentru niste pleope de polo 9n3 2007?

Co5m1n eXtreme 20-02-10 01:07

Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Ce se mai aude ?
Poze ceva ?

Daniel_DRV 22-02-10 20:48

Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
cat dureaza de facut si la cat poate ajunge un body-kit de logan amplu la voi ?(bari,capota,umflare laterala ,praguri)

DJ_69_FPP 01-03-10 19:10

Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
un logan adevarat frate forta........bafta incontinoare

Schmutzie 07-03-10 21:29

Tare bara spate!

Cel mai tare logan din romania!!Este unicat!!bafta sa ai grija de el k arata prea bine!!

ice_2oo9 07-05-10 22:52

Re: Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Salutare!
Sunt nou pe acest forum,as vrea sa stiu si eu daca se poate cat dureaza de facut si la cat poate ajunge un body-kit de logan(exact ca cel alb)?(bari,capota,umflare laterala ,praguri)?


All times are GMT +2. The time now is 08:09.

- Copyright 2026 4Tuning