Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   JOC INTERACTIV - GHICESTE MASINA - partea a III a (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/1971-joc-interactiv-ghiceste-masina-partea-iii.html)

Hondarul 22-12-04 22:27

1 Attachment(s)
Deci hai sa facem o data pt totdeauna clare regulile...

- se pot pune masini intregi, din diferite unghiuri
- se doresc a fi puse numai masini de serie, sau serie limitata, nu raritati exceptionale
- se pot pune bucati de poza, bucati dintr-o masina semnificative insa, cum ar fi eleronul inclus in tabla de la Dacie, un far escamotabil, o priza de aer, oricum, ceva concludent cat de cat


Ce NU se pot pune:

- poze cu masini foarte rare, unicate sau cateva exemplare
- poze cu masini prototipuri nemediatizate
- poze cu bucati de masina care nu zic nimic (de ex. poza cu calibra galbena, daca nu stiai poza, nu aveai de unde sa stii ca e calibra)
- poza cu masini din unghiuri imposibile (de dedesubt) sau cu masini lovite de nerecunoscut.

Hondarul 22-12-04 22:31

Scopul jocului este unul educativ. Daca nu stii o masina, nu trebuie sa inchizi topicul sau sa sari cu gura ca este o masina rara si nu o stie nimeni. Eu unul caut pe internet. Din caroserie, liniile ei, unghiuri, iti dai seama cam ce natie este, dupa care apreciezi anul, daca e sport, saloon, etc... si dai search pe Google. Si asa eu unul am mai invatzat multe modele noi de masini de care habar nu aveam.

Normal, daca nu si nu, se mai dau ceva amanunte... Ca doar suntem oameni. :wink:

Bafta la ghicit !!!!

xxdadixx 22-12-04 22:58

Da Hondare da ai uitat o regula care tzi se potriveste tzie : Cine pune masina trebuie sa si cunoasca modelul :lol:

Hondarul 22-12-04 23:00

Lasa ca de data asta il stiu... :lol:

Hondarul 23-12-04 09:01

Haidetzi mah fratzilor ca este europeana... :wink:

@Nos@ 23-12-04 10:18

E cumva Citroen(nu stiu daca asa se scrie)?

M_I_H_A_I 24-12-04 13:28

sa-mi dau si eu cu parerea MG?

Hondarul 24-12-04 20:56

Nu este englezeasca, nu este frantzuzeasca... :wink:

mpa 24-12-04 20:59

VW :idea:

Anami 24-12-04 21:00

1 Attachment(s)
bey... pe asta cine il ghiceste???

Hondarul 24-12-04 21:06

1 Attachment(s)
Alt unghi... :wink: Si anul de data asta, ultimul amanunt :wink:

mpa 24-12-04 21:24

1 Attachment(s)
VOLVO ES!!!THX :wink:

Hondarul 25-12-04 09:05

Wartuburg cumva ??? :wink:

xxdadixx 26-12-04 15:37

Polsky, Fiat, Zstava sau ceva de genul.

xxdadixx 28-12-04 15:15

Bah daca nu se ghiceste intr-o saptamana pune-ti alta poza ce naiba ca batem pasu pe loc!


All times are GMT +2. The time now is 15:07.

- Copyright 2026 4Tuning