![]() |
1 Attachment(s)
Deci hai sa facem o data pt totdeauna clare regulile...
- se pot pune masini intregi, din diferite unghiuri - se doresc a fi puse numai masini de serie, sau serie limitata, nu raritati exceptionale - se pot pune bucati de poza, bucati dintr-o masina semnificative insa, cum ar fi eleronul inclus in tabla de la Dacie, un far escamotabil, o priza de aer, oricum, ceva concludent cat de cat Ce NU se pot pune: - poze cu masini foarte rare, unicate sau cateva exemplare - poze cu masini prototipuri nemediatizate - poze cu bucati de masina care nu zic nimic (de ex. poza cu calibra galbena, daca nu stiai poza, nu aveai de unde sa stii ca e calibra) - poza cu masini din unghiuri imposibile (de dedesubt) sau cu masini lovite de nerecunoscut. |
Scopul jocului este unul educativ. Daca nu stii o masina, nu trebuie sa inchizi topicul sau sa sari cu gura ca este o masina rara si nu o stie nimeni. Eu unul caut pe internet. Din caroserie, liniile ei, unghiuri, iti dai seama cam ce natie este, dupa care apreciezi anul, daca e sport, saloon, etc... si dai search pe Google. Si asa eu unul am mai invatzat multe modele noi de masini de care habar nu aveam.
Normal, daca nu si nu, se mai dau ceva amanunte... Ca doar suntem oameni. :wink: Bafta la ghicit !!!! |
Da Hondare da ai uitat o regula care tzi se potriveste tzie : Cine pune masina trebuie sa si cunoasca modelul :lol:
|
Lasa ca de data asta il stiu... :lol:
|
Haidetzi mah fratzilor ca este europeana... :wink:
|
E cumva Citroen(nu stiu daca asa se scrie)?
|
sa-mi dau si eu cu parerea MG?
|
Nu este englezeasca, nu este frantzuzeasca... :wink:
|
VW :idea:
|
1 Attachment(s)
bey... pe asta cine il ghiceste???
|
1 Attachment(s)
Alt unghi... :wink: Si anul de data asta, ultimul amanunt :wink:
|
1 Attachment(s)
VOLVO ES!!!THX :wink:
|
Wartuburg cumva ??? :wink:
|
Polsky, Fiat, Zstava sau ceva de genul.
|
Bah daca nu se ghiceste intr-o saptamana pune-ti alta poza ce naiba ca batem pasu pe loc!
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:07. |
- Copyright 2026 4Tuning