Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

mba 14-06-08 20:25

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
si c se intampla daca dai turbosmooth??? ...daca vad poate te pot ajuta...daca nu ..sa zica altcineva care stie :D

nytrous_oxide05 14-06-08 20:27

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by mba (Post 1591399)
si c se intampla daca dai turbosmooth??? ...daca vad poate te pot ajuta...daca nu ..sa zica altcineva care stie :D

stai asa ca dau acu si postez imediat...:D..ms;)



Uite ce se intampla............

Ace Axel 15-06-08 12:23

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
cred k mai bine ar fi sa pui un wireframe ...

nytrous_oxide05 15-06-08 13:45

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Am rezolvat...ms mult...;)

shock-down 27-06-08 00:44

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
am si eu o problema in 3dsmax... am urmarit un tutorial cu a3 pe net...si am incercat si eu sa il fac...deci dupa ce am aranjat blueprinturile alea poza fata si cea spate dupa cum vedeti se vad neclare...si a doua chestie ca in panele front si side nu apare poza cu masina din fata si dintr-o parte...si celui care facea tutorial ii aparea pentru ca mai apoi sa aseze pozele bine sunt incepator pls help




nu mai pune imagini mari, se strica linia forumului (GRIGO)

Pion33r 27-06-08 11:19

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by shock-down (Post 1615387)
am si eu o problema in 3dsmax... am urmarit un tutorial cu a3 pe net...si am incercat si eu sa il fac...deci dupa ce am aranjat blueprinturile alea poza fata si cea spate dupa cum vedeti se vad neclare...si a doua chestie ca in panele front si side nu apare poza cu masina din fata si dintr-o parte...si celui care facea tutorial ii aparea pentru ca mai apoi sa aseze pozele bine sunt incepator pls help


apasa F3 ,F4 .
daca vrei sa se vada liniile masina mai bine fa urmatoarele :d

bafta

mba 27-06-08 12:28

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
chestia aia cu top left front back... a aparut in 3d max 2009?? sau se poate baga si la alea mai vechi (max 8 )... k e interesanta ...eu am facut o casa...si 2 laterale is exact la fel...si ma cam incurc...si ar fi buna :d...

Cobra2007 27-06-08 14:00

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
stie cnv cum pot face sa apara axele acelea pe linii ?

shock-down 27-06-08 17:11

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Pion33r (Post 1615823)
apasa F3 ,F4 .
daca vrei sa se vada liniile masina mai bine fa urmatoarele :d

bafta

pai mie imi apare astahttp://img2.freeimagehosting.net/uploads/9fdb3972f0.jpg ma scz daca apare iar poza mare da nush cum sa o pun mica :|

Pion33r 27-06-08 17:20

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
in cazul tau pui asa ;)

Cobra2007 27-06-08 17:29

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Cobra2007 (Post 1616161)
stie cnv cum pot face sa apara axele acelea pe linii ?

la mine stiti vreunu ?

shock-down 27-06-08 17:35

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Pion33r (Post 1616626)
in cazul tau pui asa ;)


mersi :-)

frost_dani 27-06-08 19:10

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Cobra2007 (Post 1616639)
la mine stiti vreunu ?

apasa pe x si vezi daca e vreun rezultat :P

Cobra2007 27-06-08 19:26

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
nu e de asta...e vb de axele acelea nu sagetiile.

shock-down 28-06-08 14:32

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
cum fac sa mut imaginea din top view...dupa ce iam dat freeze...adica nu vreau sa ii schimb locu in patratu ala de lam facut cand am montat blueprinturile...ci doar in top view vreau sa o dau mai sus ca nu se vede intreaga ? nush daca am explicat bine...8-|


All times are GMT +2. The time now is 10:56.

- Copyright 2026 4Tuning