Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Accidente (https://forum.4tuning.ro/451-accidente.html)
-   -   ACCIDENTE (https://forum.4tuning.ro/451-accidente/271-accidente.html)

andi_cimpean 15-09-09 14:33

Re: ACCIDENTE
 
Soferul din Dacia, mai traia?

Dolce CST 15-09-09 17:22

Re: ACCIDENTE
 
Da...o fo dus cu smurdu...era pe targa si el si pe o alta targa nevasta lui presupun...ca erau aman2 batrani

Reme 16-09-09 00:52

Re: ACCIDENTE
 
data: 15.09.2009
ora: aprox. 21:00
locatie: Sos. Pantelimon
punct de reper: club biliard Lemon, vis-a-vis de OMV Electroaparataj
vehicul: Honda CBR600F si Dacia Solenza (parcata pe trotuar)
victime (din spusele martorilor): 2 raniti si 1 mort

Mai pe lung...o motocicleta mentionata mai sus se deplasa din directia CORA pantelimon spre Dimitrov/Obor (fiecare cum vrea sa o ia). Dupa ce a trecut de zona Electroaparataj, unde sunt vreo 2 semafoare, la ultimul pe trecerea de pietoni, s-a aflat un barbat la vreo 50-60 de ani. Acesta a fost lovit de motocicleta, care am inteles circula cu viteza. Barbatul a fost proiectat o distanta de aprox. 50m (poate exagerez), dupa care a decedat pe loc. Cei doi de pe motocicleta au ajuns la spital fiind preluati de SMURD. mentionez ca unu din ei nu avea casca.


link cu poze -> http://bucurestean.com/WP/2009/09/15...oto-vs-pieton/

dragos002 19-09-09 20:32

Re: ACCIDENTE
 
5 Attachment(s)
Se ia o soferita incepatoare , se da un golf IV , se confunda frana cu acceleratia si se obtine :

ps Bordura de la parc are ~30-35 cm .

Roxan20 19-09-09 20:46

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by dragos002 (Post 2652948)
Se ia o soferita incepatoare , se da un golf IV , se confunda frana cu acceleratia si se obtine :

ps Bordura de la parc are ~30-35 cm .


Slava Domnului ca nu a dat peste un copil :sad:

DTH 19-09-09 20:52

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by dragos002 (Post 2652948)
Se ia o soferita incepatoare , se da un golf IV , se confunda frana cu acceleratia si se obtine :

ps Bordura de la parc are ~30-35 cm .


Bun , vreau si eu o dovada micuta ca proprietarul masini este cu adevarat femeie/fata ;) , nu de alta dar la orice porcarie existenta pe fata pamantului in legatura cu masini , trebuie sa fie in frunte numai femeile...deja ma streseaza subiectul asta , nu ca m-ar interesa dar unde vad si cele mai neinsemnate lucruri , tot timpul trebuie sa fie bagate femeile la inantare si fara dovezi ca este o femeie la volan ;)

andi_cimpean 19-09-09 21:37

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by MillionDollarBaby (Post 2653000)
Bun , vreau si eu o dovada micuta ca proprietarul masini este cu adevarat femeie/fata ;) , nu de alta dar la orice porcarie existenta pe fata pamantului in legatura cu masini , trebuie sa fie in frunte numai femeile...deja ma streseaza subiectul asta , nu ca m-ar interesa dar unde vad si cele mai neinsemnate lucruri , tot timpul trebuie sa fie bagate femeile la inantare si fara dovezi ca este o femeie la volan ;)

voiai sa o si pozeze?!:rolleyes2...nu cred ca omul este misogin...nu toti barbatii sunt niste mitocani, sa stii! ;)

Femeile intr-adevar se pierd cu firea mai repede in situatii limita. Nu este o parere sau minciuna. It's a fact!

Oricum cretinu'/cretina, a fost luat(a) la intrebari de catre "organ"? Putea fi o tragedie acolo.

vacaroz 19-09-09 21:42

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 2653119)
voiai sa o si pozeze?!:rolleyes2...nu cred ca omul este misogin...nu toti barbatii sunt niste mitocani, sa stii! ;)

Femeile intr-adevar se pierd cu firea mai repede in situatii limita. Nu este o parere sau minciuna. It's a fact!

Oricum cretinu'/cretina, a fost luat(a) la intrebari de catre "organ"? Putea fi o tragedie acolo.

nu vreau sa fac pe desteptul dar stiam ca in situatii de criza fetele/femeile reactioneaza mai bine si repede decat barbatii, lafel si cu durerea, femeile rezista mai bine la durere

dragos002 19-09-09 22:33

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by MillionDollarBaby (Post 2653000)
Bun , vreau si eu o dovada micuta ca proprietarul masini este cu adevarat femeie/fata ;) , nu de alta dar la orice porcarie existenta pe fata pamantului in legatura cu masini , trebuie sa fie in frunte numai femeile...deja ma streseaza subiectul asta , nu ca m-ar interesa dar unde vad si cele mai neinsemnate lucruri , tot timpul trebuie sa fie bagate femeile la inantare si fara dovezi ca este o femeie la volan ;)

Sta in bloc cu mine la prima scara . Daca vrei ma duc maine sa ii cer sa faca o poza langa masina . Si nici nu am zis ca toate femeile sunt la fel la volan .

DTH 20-09-09 06:31

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 2653119)
voiai sa o si pozeze?!:rolleyes2...nu cred ca omul este misogin...nu toti barbatii sunt niste mitocani, sa stii! ;)

Femeile intr-adevar se pierd cu firea mai repede in situatii limita. Nu este o parere sau minciuna. It's a fact!

Oricum cretinu'/cretina, a fost luat(a) la intrebari de catre "organ"? Putea fi o tragedie acolo.

Nu am zis sa ii faca poza de haicinci , dar pana mea daca nu este nimeni in poza sa se zica simplu ...accident si pe urma daca intreaba cineva sa spuna da frate ...era o femeie / un barbat / era superman ...dar nu asa din prima era femeie ca toti zic la fel si a mai fost un caz unde am avut dreptate , s-a contrazis cu mine pana cand i-am dovedit omului ca ...era defapt barbat si era vecin cu mine ;)

Quote:

Originally Posted by dragos002 (Post 2653207)
Sta in bloc cu mine la prima scara . Daca vrei ma duc maine sa ii cer sa faca o poza langa masina . Si nici nu am zis ca toate femeile sunt la fel la volan .

Nu este nevoie , dupa cum i-am spus si lui andi_cimpean nu am nevoie acuma sa ii faci poza , ziceam asa la modul general ;)

Lecca 20-09-09 09:20

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by vacaroz (Post 2653132)
nu vreau sa fac pe desteptul dar stiam ca in situatii de criza fetele/femeile reactioneaza mai bine si repede decat barbatii, lafel si cu durerea, femeile rezista mai bine la durere

da rezista mai bine la durere, e normal pt ca trebuie sa treaca prin durerile facerii, si apoi sa mai vrea sa faca si alti copii :lol: da, in situatii de criza sunt mai calme, dar una e o situatie de criza si alta e o situatie aparuta in trafic , unde ai nevoie de reflexe, nu de analiza a situatiei de criza :lol:
avem reflexe mai bune, in general, din simplul motiv ca de zeci de mii de ani barbatul e vanatorul iar femeia e cea care ramanea acasa cu copchii... in vreo cateva mii de ani de modernitate cred ca nu vor mai exista diferentele astea ;)

andi_cimpean 20-09-09 20:42

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by Lecca (Post 2653697)
da rezista mai bine la durere, e normal pt ca trebuie sa treaca prin durerile facerii, si apoi sa mai vrea sa faca si alti copii :lol: da, in situatii de criza sunt mai calme, dar una e o situatie de criza si alta e o situatie aparuta in trafic , unde ai nevoie de reflexe, nu de analiza a situatiei de criza :lol:
avem reflexe mai bune, in general, din simplul motiv ca de zeci de mii de ani barbatul e vanatorul iar femeia e cea care ramanea acasa cu copchii... in vreo cateva mii de ani de modernitate cred ca nu vor mai exista diferentele astea ;)

men hunt
women nest


vorbe sfinte si deloc pline de misoginism sau alte alea.
Ca s-au mai schimbat treburile in secolul asta, asta-i alta belea, dar datele problemei sunt cam aceleasi.

Imi cer scuze de offtopic.

Bycolleta 23-09-09 20:36

Re: ACCIDENTE
 
domnu (a) gl-22-gtr baietii care au avut accidentule pe centura lau avut din cauza unei defectiuni tehnice la masina (cutia de directie ,ceva de genu asta), nu avea mai mult de 50 de km asta poate confirma si politia care nici macar nu a dat o amenda ceva pt baiatu respectiv
cei doi se simt foarte bn ,unul din ei a fost mai grav dar sa facut bn nu mai afirmati :"dumnezeu sal ierte"
singura lui greseala a fost ca sa urcat in acea dacie
asa ca fiti fara grija ca nu toti au mania vitezei..........

Rommy 23-09-09 20:42

Re: ACCIDENTE
 
punct ochit punct lovit

DTH 24-09-09 06:08

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by Bycolleta (Post 2664053)
domnu (a) gl-22-gtr baietii care au avut accidentule pe centura lau avut din cauza unei defectiuni tehnice la masina (cutia de directie ,ceva de genu asta), nu avea mai mult de 50 de km asta poate confirma si politia care nici macar nu a dat o amenda ceva pt baiatu respectiv
cei doi se simt foarte bn ,unul din ei a fost mai grav dar sa facut bn nu mai afirmati :"dumnezeu sal ierte"
singura lui greseala a fost ca sa urcat in acea dacie
asa ca fiti fara grija ca nu toti au mania vitezei..........

Scuza-ma , poate este prea dimineata pentru mine sau cine stie ...dar nu inteleg la care accident te referi de spui ca "se simt bine" ??!!

Multumesc ;)


All times are GMT +2. The time now is 05:34.

- Copyright 2024 4Tuning