Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Counter Strike 1.6 (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/17059-counter-strike-1-6-a.html)

myaytza 21-12-10 17:22

Re: Counter Strike 1.6
 
Salut!Am si eu o intrebare.Am intrat pe un sv de la favorite si dupa ce am redeschis din nou CS cand dau Find servers se conecteaza la acel sv fara sa-mi arate lista.Ce-i de facut..??:???:

DTH 21-12-10 17:49

Re: Counter Strike 1.6
 
Quote:

Originally Posted by myaytza (Post 3916932)
Salut!Am si eu o intrebare.Am intrat pe un sv de la favorite si dupa ce am redeschis din nou CS cand dau Find servers se conecteaza la acel sv fara sa-mi arate lista.Ce-i de facut..??:???:

Mda , au plugin de redirecţionare ca să te reconectezi de fiecare dată numai pe serverul lor :)
Este destul de complicat , eu una am uitat cum se scoate prostia aia ....cānd o să intre un prieten de-al meu promit să īţi explic ;)

RDss 21-12-10 18:25

Re: Counter Strike 1.6
 
http://cache.www.gametracker.com/ser...b_560_95_1.png

Connect .... 178.157.98.2:27015

Nemesh17 21-12-10 22:44

Re: Counter Strike 1.6
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by myaytza (Post 3916932)
Salut!Am si eu o intrebare.Am intrat pe un sv de la favorite si dupa ce am redeschis din nou CS cand dau Find servers se conecteaza la acel sv fara sa-mi arate lista.Ce-i de facut..??:???:

Salut. Ai putea sa reinstalezi counter-strike-ul sau ai putea sa aflii mai multe despre acest joc, sunt doua fisiere in counter-strike/cstrike, si anume config.cfg care se executa automat urmand sa execute alt fisier, userconfig.cfg. Aproape sigur intr-unul din cele doua se afla comanda "connect si numele serverului" pe care ai putea sa o stergi sau poti lua cfg-ul meu pe care sa il inlocuiesti in counter-strike/cstrike.

myaytza 22-12-10 10:16

Re: Counter Strike 1.6
 
CS-ul nu mai pot sa-l reinstalez...:sad: dar de .cfg'uri stiam si eu...mersi:D

Nemesh17 22-12-10 12:22

Re: Counter Strike 1.6
 
Nu ai pentru ce. Sa inteleg ca nu iti merge nici asa, si problema ramane nerezolvata?. M-am informat si am gasit asta: Intra in cstrike -> resource -> deschide gamemenu.res cu notepad si sterge ip acela de acolo { "label" "numele serverului" © CS 1.6 " "command" "engine Connect xx.xx.xx.xx:xxx" } sterge sau modifica dupa bunul plac. Altul spunea ca s-a rezolvat singur dupa ce a intrat in alt server prin consola folosind comanda connect si numele serverului, exemplu: deschizi consola si scrii connect games.maxnet.ro, dupa care iesi din C-S si intrii iar. Spor la treaba.

myaytza 22-12-10 18:46

Re: Counter Strike 1.6
 
mersi...metoda a mers dar acuma nu imi mai apare lista de Find Servers...:cry:..nu mai face nimic daca dau click...

Nemesh17 25-12-10 12:42

Re: Counter Strike 1.6
 
1. Dai restart ca sa fii sigur ca nu merge...
2. Incearca sa scrii inapoi comanda pe care ai sters-o probabil deodata cu ip-ul..
3. Daca nu merge downloadeaza patch v23 si instaleaza-l in counter-strike/.

RDss 25-12-10 16:10

Re: Counter Strike 1.6
 
Quote:

Originally Posted by RDss (Post 3917145)

Connect .... 77.36.64.70:27015
http://cache.www.gametracker.com/ser...b_560_95_1.png

DTH 25-12-10 16:14

Re: Counter Strike 1.6
 
RECOMAND


Server Public


pcp.gemenii.ro


Daţi click pe adresă pentru forum

http://pcp.gemenii.ro

Nu mai are rost să stau să vă zic că nu-s codaţi şi bla bla bla ...intraţi şi vedeţi şi singuri

HF & GL !

Gutuie 26-12-10 01:46

Re: Counter Strike 1.6
 
Va salut !
Clanuri ceva pe aici ?
Daca , da ! Va astept sa ne confruntam la una mica :))
Contact :
Steam : _tiago7_
Team : bRo!kilLerss

Bogdan2fsc 26-12-10 02:11

Re: Counter Strike 1.6
 
daca jucati ceva luati-ma si pe mine please :D in mesaj privat ceva sau add bogdan2fsc.. daca sunt online joc :D

Nemesh17 26-12-10 20:42

Re: Counter Strike 1.6
 
+2 utilizatori steam, useri de pe forum, pentru a participa la un mix contra echipei lui Gutuie. Id steam: moment009

Bogdan2fsc 26-12-10 22:58

Re: Counter Strike 1.6
 
mai e de actualitate?

dony ddc 27-12-10 21:43

Re: Counter Strike 1.6
 
Pe servaru pcp.gemenii.ro am primit ban pe motiv....ca cica am fost codat pe servar mai mult de 84600 min (parca),frate primesc gag fara motiv:shock::shock::shock:,cand e Claudia pe servar e totul ok dar cand nu e incep admini fitzosi sa dea gag la misto,iam pus o intrebare acum ceva timp lui adminu "Drakoo" si a inceput sa ameninte ca imi da BAN....etc.


All times are GMT +2. The time now is 09:41.

- Copyright 2026 4Tuning