Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

mali84 26-11-08 18:00

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Salut Ventorierilor!!! M-ar interesa sa-mi pun pe masina mastile acelea inguste din plastic care se pun pe aripi,de obicei de culoare neagra.Am ceva rugina si vreau sa repar dupa care sa pun acele masti. Va multumesc anticipat!

paul_ral 26-11-08 18:48

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
1 Attachment(s)
Tibanu tweeterele din bord sunt in paralel cu difurile in usi, asa ca merg oricum, cu orice alta boxa. Daca vinzi cass-ul sunt amator. aca vrei o instalatie originala si HI-FI iti recomand Bose, se gasesc prin SUA, pe la 200$ o iei cu totul:cass, amplif, mag.CD si boxe Bose pe 2 ohmi

Tibanu 27-11-08 13:03

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
am intelesc cu tweeterele o sa le las atunci...nu stiu la ce ii zici "cass"...sti vreun site unde pot vedea sistemele si detalii?

bzsa 27-11-08 13:46

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by Tibanu (Post 1889393)
am intelesc cu tweeterele o sa le las atunci...nu stiu la ce ii zici "cass"...sti vreun site unde pot vedea sistemele si detalii?

ai PM

mali84 28-11-08 22:15

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
3 Attachment(s)
Venturierilor mi-am luat si yo in sfarsit un Vento (MY LOVE),mult visatul.
Am facut asa din fuga vro 3 fotografii cu telefonul dar am sa revin cu imagini mai bune si mai detaliate.Are putina rugina dar totul se remediza in timp!:D

Tibanu 29-11-08 09:37

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
sa-l stapanesti sanatos!!!e o masina super!cat ai dat pe ea?

ulie_mad_boy 29-11-08 13:44

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
mali84... motorizare? dotari? :D planuri pe viitor??:>:X
sa o stapanesti sanatos;)

keemo 29-11-08 14:01

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
am vazut un vento frumos foc in ploiesti exact in fata la mega image , nu era BON`u , avea numere roshii , two tone , jante azev, era si de vanzare... poate are cineva poze el...

ulie_mad_boy 29-11-08 19:04

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Albastru si si alb?? stiu si eu un vento ff fain de vanzare beton beton!!

dumitrean 01-12-08 13:59

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
2 Attachment(s)
acesta e vento al meu 1,9 td 1993

antonlupan 01-12-08 14:46

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
stie careva cum se da jos bara fata la un vento de 93?as vrea sa o demontez si nu vreau sa rup ceva pe acolo.nu are proiectoare.....

MaxX_82 01-12-08 16:02

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
1 Attachment(s)
nu e mare filozofie, am atasat ceva mai jos. Spor la demontat :)

ulie_mad_boy 01-12-08 17:38

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Dumitrean de unde esti??? nu cred k te-am vaz prin BN :P
apropo ..e frumoasa masina

antonlupan 01-12-08 21:15

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by Tibanu (Post 1887723)
dap:) cat de curand...ca abea astept,pt boxele din spate sunt putin indecis ca nu stiu dak sa pun ovale sau pe usi in spate normal...kiar nu stiu...

lasa sist original pe ea.....fata si spate si suplimenteaza cu un tub in portbagaj....max 600W reali....e mai mult decat destul....desigur trebe schimbat playerul-recomand ceva cu iesiri pt amplificator......io asa lam facut si se aude super(600W magnat)

Tibanu 02-12-08 21:17

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
:) ... ms!


All times are GMT +2. The time now is 01:11.

- Copyright 2026 4Tuning