Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Accidente (https://forum.4tuning.ro/451-accidente.html)
-   -   ACCIDENTE (https://forum.4tuning.ro/451-accidente/271-accidente.html)

andi_cimpean 21-08-09 23:00

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by GL-22-GTR (Post 2576178)
Sigur avea viteza mare.....
Daca la ce am vazut eu si am postat la pagina 41 posturile cu numarul 603 si 606, avea 50 km/h....dapoi aici daca avea peste 100 km/h cred si eu asa ceva....

cam greu sa ne dam seama de viteza...:(

trebuie sa avem in vedere cel mai important factor cand vinde vorba de o Dacia 1310...RUGINA

Dodo03 22-08-09 14:59

Re: ACCIDENTE
 
Era la coborare si avea cam 60-70 de km/h.Eram o coloana de 10-15 masini si el era primul,in fata unui tir.Cred ca a adormit si a pierdut controlul masinii.Erau 2 pasageri,cel din dreapta mai traia inca.Au reusit sa-l scoata de-acolo dar nu cred ca a supravietuit.Era ceva de groaza acolo.
Copacul de care s-a izbit era doar putin cojit,daca avea viteza il rupea.

Sincere condoleante familiei sau familiilor acestora!

L4uR 24-08-09 12:45

Re: ACCIDENTE
 
si la forma finala a masinii au mai contribuit si cei de la smurd ....deci lua-ti in considerare si asta:D

Dodo03 25-08-09 17:31

Re: ACCIDENTE
 
Nu este adevarat.SMURD-ul nu a pus nici macar un cleste pe masina.Este ORIGINALA!

-LEXION- 26-08-09 20:08

Re: ACCIDENTE
 
http://stirileprotv.ro/stiri/evenime...n-otopeni.html

http://stirileprotv.ro/video/acciden...pital/60349003

andi_cimpean 26-08-09 21:32

Re: ACCIDENTE
 
la faza cu butelia de gaz...aia nu trebuia sa bubuie...cred ca a fost o improvizatie de s-a intamplat asa ceva.

Si eu credeam ca este foarte periculos sa mergi cu o astfel de butelie pe GPL...dar am vazut mai multe reportaje privind aceste sisteme GPL si am inteles ca nu ar fi deloc periculoase...

Alex30 27-08-09 23:57

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 2588298)
la faza cu butelia de gaz...aia nu trebuia sa bubuie...cred ca a fost o improvizatie de s-a intamplat asa ceva.

Si eu credeam ca este foarte periculos sa mergi cu o astfel de butelie pe GPL...dar am vazut mai multe reportaje privind aceste sisteme GPL si am inteles ca nu ar fi deloc periculoase...

Asta a fost si verdictul final...instalatia de GPL a fost o improvizatie dar culmea omul avea RAR`ul efectuat...cum l-a luat nu stiu. Multa lume spune ca nu sunt periculoase dar eu tot la gandul meu raman: Nu merg cu butelia in spate :-)

addicted2trance 28-08-09 00:31

Re: ACCIDENTE
 
"cum l-a luat nu stiu..."

cum iau f multi romani rar-ul, cu "atentii". astia care sunt bombe cu ceas primesc rarul pe bani, noi daca vrem sa facem dintr-o masina euro 2 in euro 4 nu putem, ca "nu se poate, euro 2 e euro 2, euro 4 e euro 4, ce crezi, ca ne jucam aici? da-i domne' drumu' ca ne tii din treaba... auzi la el, sa isi faca rabla aia euro 4, cine-a mai pomenit..." ;) wilkommen to romania, aici s-a inventat prostia. si totusi, "land of choice"... :rolleyes2

Alex30 28-08-09 00:39

Re: ACCIDENTE
 
Corect. Ce nu fac romanii pentru bani...dar uite ca pentru o mica "atentie" intri in puscarie.

KAY_ 28-08-09 16:38

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by Alex30 (Post 2591339)
Asta a fost si verdictul final...instalatia de GPL a fost o improvizatie dar culmea omul avea RAR`ul efectuat...cum l-a luat nu stiu. Multa lume spune ca nu sunt periculoase dar eu tot la gandul meu raman: Nu merg cu butelia in spate :-)

ce inseamna pt tine "avea rar ul efectuat " ? cred ca te referi la itp ....nu are nici o treaba cu rar .

Alex30 28-08-09 18:29

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by DOHC16 (Post 2593001)
ce inseamna pt tine "avea rar ul efectuat " ? cred ca te referi la itp ....nu are nici o treaba cu rar .

Da...am gresit. Mersi :-)

Raresh_156 02-09-09 17:17

Re: ACCIDENTE
 
de asta nu am sa merg niciodata cu bomba in spate...

andi_cimpean 02-09-09 23:10

Re: ACCIDENTE
 
Quote:

Originally Posted by Raresh_156 (Post 2605966)
de asta nu am sa merg niciodata cu bomba in spate...

pai nu ai inteles nimic atunci. Nu toate sunt nesigure. Alea omologate si certificate sunt in regula, au mecanisme care nu le permite sa bubuie...cauta si tu pe net sa vezi;)

Reme 07-09-09 14:59

Re: ACCIDENTE
 
astazi, 07.09.09, in jurul orei 12:00 in curtea din spate a politehnici bucuresti, la serviceul latin efe, a venit intr-un camion, imbarcat un logan mcv din care nu prea se mai intelegea nimic. e clar dauna totala, plafon stramb, usa spate dr stramba, de fapt usa stanga fata si aripa stanga fata mai erau intregi. daca o vad o sa ii trag o poza. mentionez ca o parte din puntea spate nu mai era pe masina ori era sub masina, ca roata pe stanga era la locul ei.

Dolce CST 14-09-09 21:40

Re: ACCIDENTE
 
7 Attachment(s)
Azi venim de la timisoara intre arad si oradea am prins un accident...3 masini implicate...au fost doar raniti din fericire...sa format o coloana in jur de 15 km pe ambele sensuri de mers traficul a fost blocat cam 1 ora si 15 min max


All times are GMT +2. The time now is 22:14.

- Copyright 2024 4Tuning