Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

Dr.Dre 05-04-12 23:54

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4966721)
Le vopsesti ;) altfel nu prea ai cu ce sa le faci ca noi...poate un strat de lac dar tot nu cred ca e de ajuns

A iesit bine plafonul ;)

Le arunc...am renuntat la ele,o sa mochetez tot interiorul(partea din spate) cu mocheta caucicata pe spate

merci :D

Quote:

Originally Posted by Alex_19Mig (Post 4967027)
Pai si stalpi nu ii tapitezi?
Merge sa tapitezi partea de sus a fetelor de usi-buzunarelor spate si o sa iasa un contrast ok dupa parerea mea.
Totusi bordul ar arata ok negru complet.

stalpii ramane la urma sa vad daca ii tapitez.o sa tatitez cu material ca pe plafon,partea superioara a fetelor de usi si ornamentul ala imbracat in vinilin de deasupra buzunarelor spate.la bord mai vedem

Quote:

Originally Posted by robeaska (Post 4967234)
ps. stie cineva cu ce sa dau pe plasticele din interior ca sa scap de zgarieturi si declorarea lor ?le-am spalat bine si cand sunt ude arata ca noi,dar cand se usuca ies zgarieturiile la iveala si sunt oribile

incearca sa colantezi plasticele.

pana la urma am renuntat la ele.pun mocheta

Quote:

Originally Posted by lancer (Post 4967584)
daca te referi la alea din portbagaj nu poti decat sa le vopsesti sau sa le dai un scoch :) buzunarele spate ... tot la fel vopsea ... plasticele de la stalpii spate se pot imbraca si in material ...:) ... a iesit bine plafonul ..spor la munca in continuare ...acum urmeaza greul

am renuntat si la buzunarele spate,si la toate plasticele din partea spate

Quote:

Originally Posted by cruizer11 (Post 4967789)
A iesit super, imi place! :-)
Trebuie sa o scoti odata la o sedinta foto masina, e prea geniala!
Mult noroc in continuare!

o scoatem si la o sedinta foto dar,deocamdata nu o merita :D
mai e ceva de lucuru la interior

Quote:

Originally Posted by kitz` (Post 4967794)
geniala masina,genial interioru...felicitari:shock::shock::shock:

merci :D
Quote:

Originally Posted by Danutz Bratosin (Post 4967796)
Genial e proprietaru' ca s-a gandit la un asemenea interior:-)

genial e putin zis :lol:...glumesc...fac si eu ce pot si cum pot ;)



ps:am renuntat la buzunerele spate si la plasticele din spate.bancheta spate nu o mai pun.am facut din pal niste capace ca sa incapa unde veneau buzunarele spate(mai trebuie putin modificate si dupa mochetate),am cumparat 4 metri patrati de mocheta destul de groasa si cauciucata pe spate(cica e de trafic intens,gen birouri) si m-am apucat sa imbrac tot spatele in mocheta.pana acum cam asa a iesit

Alex_19Mig 06-04-12 00:03

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Placa pentru buzunare parca e prea groasa.Eu zic sa tapitez placa respectiva cu acelasi material cu care vei face si fetele de usi (eu asa vreau sa fac).
Ar fi fost o treaba calumea sa fi taiat suporti pentru bancheta cei superiori.
Eu am facut niste masuratori inainte sa cumpar mocheta si treba e cam asa:
1/4 cu adaos/ramasite ajunge pentru laterale spate si 1,90 lungime/1.30-1.40 latime pe podea din portbagaj pana sub scaunele fata.
Ai inceput treaba cu mochetat-ul inaintea mea ,dar nici o problema te prind eu din urma.:evil_laug:evil_laug

Dr.Dre 06-04-12 01:48

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Alex_19Mig (Post 4968199)
Placa pentru buzunare parca e prea groasa.Eu zic sa tapitez placa respectiva cu acelasi material cu care vei face si fetele de usi (eu asa vreau sa fac).
Ar fi fost o treaba calumea sa fi taiat suporti pentru bancheta cei superiori.
Eu am facut niste masuratori inainte sa cumpar mocheta si treba e cam asa:
1/4 cu adaos/ramasite ajunge pentru laterale spate si 1,90 lungime/1.30-1.40 latime pe podea din portbagaj pana sub scaunele fata.
Ai inceput treaba cu mochetat-ul inaintea mea ,dar nici o problema te prind eu din urma.:evil_laug:evil_laug


da placa pentru buzunare e cam groasa,dar doar in partea de sus e problema(unde o sa tai maine la unghi pentru a o ingusta/subtia)in rest vine f bine.in poze nu intra perfect in locurile alea ca mai trebuie luat din ea.suportii banchetie din spate nu ii tai ca am in gand ceva cu ei :D.ms pentru cote.si spor la lucru ;)


ca idee,m-am inspirat de la tibi (oltcit-ul bum) vreau sa fac cam cum are el la minutul 2:38 - 2:54 https://www.youtube-nocookie.com/embed/2D0qWP0qI4U

Alex_19Mig 06-04-12 10:59

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
7 Attachment(s)
in viata cateodata e bine sa si imparti.......;)

Dr.Dre 06-04-12 14:16

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Alex_19Mig (Post 4968616)
in viata cateodata e bine sa si imparti.......;)

merci ;)

cristi_timidu 06-04-12 16:10

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
hai ca prinde contur si interorul. iti da bine materialul in carouri

lancer 06-04-12 22:24

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
pai daca tot ati trecut la mochetat ... aveti grija la niste aspecte ... mai ales tu dre ...

1. continua cu mocheta si sub ormamentul ala pe linia chederului de la geam (cam cum a fost facut BUM-ul)...eventual daca ai putea sa il prinzi sub cheder ar fi si mai bine

2. aveti grija si lasati loc de access sau eventual facut al capac si mochetat la locul de devizitare de la triplele spate ... altfel o sa cam trebuiasca sa stricati un pic design-ul pentru un amarat de bec si nu merita

bafta

Dr.Dre 06-04-12 23:28

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by lancer (Post 4969564)
pai daca tot ati trecut la mochetat ... aveti grija la niste aspecte ... mai ales tu dre ...

1. continua cu mocheta si sub ormamentul ala pe linia chederului de la geam (cam cum a fost facut BUM-ul)...eventual daca ai putea sa il prinzi sub cheder ar fi si mai bine

2. aveti grija si lasati loc de access sau eventual facut al capac si mochetat la locul de devizitare de la triplele spate ... altfel o sa cam trebuiasca sa stricati un pic design-ul pentru un amarat de bec si nu merita

bafta

aveam in calcul si aspectele astea,oricum ms de sfaturi ;)

julaikos 07-04-12 11:02

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Ma dre,ziceai ca ai garaj?mare grija cu atata imbracat,am vazut o masina mochetata in spate si nu-i placut cand intra apa sau se face condens pe sub mocheta ;)

b28kft 07-04-12 17:53

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4970121)
Ma dre,ziceai ca ai garaj?mare grija cu atata imbracat,am vazut o masina mochetata in spate si nu-i placut cand intra apa sau se face condens pe sub mocheta ;)

Vaselina pe tabla, folie din plastic peste, apoi mocheta si oha. Poa' sa faca si mama condensului.

Alex_19Mig 07-04-12 19:04

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by b28kft (Post 4970510)
Vaselina pe tabla, folie din plastic peste, apoi mocheta si oha. Poa' sa faca si mama condensului.

Pe podea merge .dar pe lateral nu prea vad cum?!:???:

lancer 07-04-12 19:30

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
inlocuiesti vaselina cu un strat de antifon proaspat ... si apoi folie ...peste care vii cu mocheta

Dr.Dre 11-04-12 17:39

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
3 Attachment(s)
DE VANZARE panul intrerupatoare bord.este direct adaptat pentru oltcit.doar scoti mufa de la contact si o bagi pe asta.il dau pentru ca nu se mai incadreaza in stilul pe care l-am abordat.pret 120 ron

Dr.Dre 16-04-12 20:12

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
am pus bara de fibra la loc(am modificat putin poza).parca arata si ea altfel,dar necestita plasa tip fagure cat mai urgent

darck_angel64 17-04-12 06:52

Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
e draguta foc, asteptam mai multe poze :D


All times are GMT +2. The time now is 00:18.

- Copyright 2026 4Tuning