Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

Cobra2007 21-04-08 16:20

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Cobra2007 (Post 1480407)
cum pot vizualiza umbra in viewport ? am vazut cateva screenshot'uri pe google, dar n-am gasit si cum se face.

please...nu stie nimeni ?:cry:

D_DooM 21-04-08 16:40

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
io nam nici cea mai mik idee .. dc aflii spunemi si mie k pare folositor:)

Cobra2007 23-04-08 22:39

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by D_DooM (Post 1495324)
io nam nici cea mai mik idee .. dc aflii spunemi si mie k pare folositor:)

gata mane :D am aflat .....at least :rolleyes2
deci : tre sa ai 3dsmax 2008 (versiunea 3dsmax 9 nu are optiunea respectiva)
@Pui o sursa de lumina (oricare sursa) dupa care dai click dreapta pe ea si te duci la > Viewportlighting and shadows > viewport shading > selectezi BEST
@si tot din acel meniu trebuie selectat > Enable viewport shadows selected.
Bafta !

Spookie 24-04-08 05:09

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Am si eu o problema.. nu stiu pe ce am apasat dar a disparut o bara de sub optiunile alea de sus "File edit tools group views create.." acolo aveam undo , move , mai multe optiuni care ma ajutau foarte mult , are cineva idee cum o pun inapoi ? :D

Cobra2007 24-04-08 11:08

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Spookie (Post 1499959)
Am si eu o problema.. nu stiu pe ce am apasat dar a disparut o bara de sub optiunile alea de sus "File edit tools group views create.." acolo aveam undo , move , mai multe optiuni care ma ajutau foarte mult , are cineva idee cum o pun inapoi ? :D

probabil ai activat "expert mode".....incearca ctrl+x

Spookie 24-04-08 12:26

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Nup , nu era de la ctrl+x , am dezactivat de la toolbar optiunea tools.. :) ms oricum :p

Cobra2007 24-04-08 22:25

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
stie cnv cum pot scoate efectu de smoth pe un material ? .....as vrea sa pun la masina ca sa iasa reflexiile de la soare mai "smoth" :D

D_DooM 25-04-08 09:37

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
unde e parte q reflexia la material ai IOR park (daca folosesti q fresnel) si umblii la IOR acu nu mai stiu daca trebuia sa fie mare sau mic k sa iasa smooth .... incearca

IuLiaNo 07-05-08 00:28

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Scuze de off topic. ma poate ajuta cineva cu blueprint-urile la bmw e30 ?

no limits design 07-05-08 00:46

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 Attachment(s)
.................................................. ......

Cobra2007 14-05-08 00:11

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
stie cineva cum pot atasa un cerc din sectiunea shapes, la un Box :???: ca am incercat....si am vrut sa fac un fel de difuzor pt o boxa si nu-mi iese.....

mba 20-05-08 21:47

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
am un problem ... miau intrat sagetile la apa ... adica sunt mai mici decat normal... am mai vazut intrebarea asta pe undeva...da nam gasito... sper k pricepeti...si stiti.
...voi participati la concursu de la peugeot? :D

D_DooM 21-05-08 18:46

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
apasa x ;)

mba 21-05-08 19:30

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
nu e de la x....:D is mai mici decat normalu ...si nush cum se fac la loc:((

cris_max 22-05-08 14:49

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
apasa "+" sau "-" ca sa le maresti, respectiv sa le micsorezi.

"X" este pentru a le activa/dezactiva.


All times are GMT +2. The time now is 11:00.

- Copyright 2026 4Tuning