![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
io nam nici cea mai mik idee .. dc aflii spunemi si mie k pare folositor:)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
deci : tre sa ai 3dsmax 2008 (versiunea 3dsmax 9 nu are optiunea respectiva) @Pui o sursa de lumina (oricare sursa) dupa care dai click dreapta pe ea si te duci la > Viewportlighting and shadows > viewport shading > selectezi BEST @si tot din acel meniu trebuie selectat > Enable viewport shadows selected. Bafta ! |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Am si eu o problema.. nu stiu pe ce am apasat dar a disparut o bara de sub optiunile alea de sus "File edit tools group views create.." acolo aveam undo , move , mai multe optiuni care ma ajutau foarte mult , are cineva idee cum o pun inapoi ? :D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Nup , nu era de la ctrl+x , am dezactivat de la toolbar optiunea tools.. :) ms oricum :p
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
stie cnv cum pot scoate efectu de smoth pe un material ? .....as vrea sa pun la masina ca sa iasa reflexiile de la soare mai "smoth" :D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
unde e parte q reflexia la material ai IOR park (daca folosesti q fresnel) si umblii la IOR acu nu mai stiu daca trebuia sa fie mare sau mic k sa iasa smooth .... incearca
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Scuze de off topic. ma poate ajuta cineva cu blueprint-urile la bmw e30 ?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
2 Attachment(s)
.................................................. ......
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
stie cineva cum pot atasa un cerc din sectiunea shapes, la un Box :???: ca am incercat....si am vrut sa fac un fel de difuzor pt o boxa si nu-mi iese.....
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
am un problem ... miau intrat sagetile la apa ... adica sunt mai mici decat normal... am mai vazut intrebarea asta pe undeva...da nam gasito... sper k pricepeti...si stiti.
...voi participati la concursu de la peugeot? :D |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
apasa x ;)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
nu e de la x....:D is mai mici decat normalu ...si nush cum se fac la loc:((
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
apasa "+" sau "-" ca sa le maresti, respectiv sa le micsorezi.
"X" este pentru a le activa/dezactiva. |
| All times are GMT +2. The time now is 11:00. |
- Copyright 2026 4Tuning