Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Club ESPERO (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/92327-club-espero.html)

johnsonxxl 31-07-09 15:20

Re: Club ESPERO
 
mp3 player jvc...4 boxe sony explode...si urmeaza sper cat de curand un subwoofer mai nesimtit asa...

ing3r 31-07-09 18:54

Re: Club ESPERO
 
m1nor, e frumoasa sigla de la semnatura ta, chiar f reusita...Insa scrisul ala cu ingerul mi se pare in plus si de prost gust! Peste tot vezi propozitia aia, mai ales pe 4tunning...Ar arata mult mai bine fara , zic eu...Oricum good work!

m1nor 01-08-09 08:10

Re: Club ESPERO
 
ms..ms... aia se poate scoate nu e problema:)

johnsonxxl 05-08-09 11:58

Re: Club ESPERO
 
cum se scot mufele de la reglajul de aer?consola aia...ca am incercat sa trag de mufe da nu au iesit..si nam fortat sa nu fac vreo boacana...

Rob3rt_espero 05-08-09 14:56

Re: Club ESPERO
 
Daca te referi la panoul de comanda aeroterma este cam chinuiala....zilele trecute am schimbat eu masca centrala din bord care include si comanda la aeroterma....
Eu am dat jos torpedo-ul si a mers mai usor, are cablul pt schimbare rece\cald, o mufa pt trepte motoras si o mufa mai maricica cu toate furtunele pt schimbare pozitie (parbriz, fata etc.)....
M-am cam chinuit sa prind cablul acela pt schimbare din rece cald sau invers !
Daca nu te descurci intreaba-ne.

johnsonxxl 05-08-09 14:58

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by Rob3rt_espero (Post 2536389)
Daca te referi la panoul de comanda aeroterma este cam chinuiala....zilele trecute am schimbat eu masca centrala din bord care include si comanda la aeroterma....
Eu am dat jos torpedo-ul si a mers mai usor, are cablul pt schimbare rece\cald, o mufa pt trepte motoras si o mufa mai maricica cu toate furtunele pt schimbare pozitie (parbriz, fata etc.)....
M-am cam chinuit sa prind cablul acela pt schimbare din rece cald sau invers !
Daca nu te descurci intreaba-ne.

eu ma refer la cum se scot mufele...prin tragere?

Rob3rt_espero 05-08-09 15:05

Re: Club ESPERO
 
Dap, prima mufa de la stg la dr cea cu treptele la motoras are un picior sub ea tre' sa apesi pe ea si dupa aia sa tragi (nu iese chiar asa usor),a 2-a de la mijoc tot prin tragere(iese ceva mai usor) iar la cablu sa ai grija cum tragi ca urechea este din plastic si se rupe foarte usor, la aia m-am chinuit cel mai mult....
Oricum desfa tot panoul central sa iasa putin in afara sa le poti scoate mai usor prima si a 2-a iar la al 3-lea daca vrei da torpedo-ul jos.

johnsonxxl 05-08-09 21:58

Re: Club ESPERO
 
aha..ms..vreau sami vopsesc bordul...si consola...etc...daca nu folosesc plastic primer,dar smirgheluiesc bine si spal bine si dau cu vopsea apoi,are ceva?

mike-fullspeed 05-08-09 22:03

Re: Club ESPERO
 
n-are nimic daca vopsesti cu spray-ul... dar sa smilgheruiesti cu smilgher fin, 400+... Ce culoare vrei sa ii dai?

johnsonxxl 05-08-09 22:06

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by mike-fullspeed (Post 2537427)
n-are nimic daca vopsesti cu spray-ul... dar sa smilgheruiesti cu smilgher fin, 400+... Ce culoare vrei sa ii dai?

argintiu..cum are gnt-ul ...

RD-Woo 06-08-09 08:45

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by johnsonxxl (Post 2537410)
...daca nu folosesc plastic primer,dar smirgheluiesc bine si spal bine si dau cu vopsea apoi,are ceva?

sa nu uiti de lac (1-2straturi), fiindca in timp vopseaua.. :???:

johnsonxxl 06-08-09 11:32

Re: Club ESPERO
 
problema e ca nu gasesc lac spray..in orasu asta de *** nimic ce-ti trebuie nu gasesti...

johnsonxxl 06-08-09 16:09

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by Rob3rt_espero (Post 2536410)
Dap, prima mufa de la stg la dr cea cu treptele la motoras are un picior sub ea tre' sa apesi pe ea si dupa aia sa tragi (nu iese chiar asa usor),a 2-a de la mijoc tot prin tragere(iese ceva mai usor) iar la cablu sa ai grija cum tragi ca urechea este din plastic si se rupe foarte usor, la aia m-am chinuit cel mai mult....
Oricum desfa tot panoul central sa iasa putin in afara sa le poti scoate mai usor prima si a 2-a iar la al 3-lea daca vrei da torpedo-ul jos.

ma dau batut cu desfacerea cablului de la cald-rece...nu resusesc de nici un fel sal desfac...si nu dau de nici o ureche..

mike-fullspeed 06-08-09 23:23

Re: Club ESPERO
 
nu e nevoie neaparat de lac pentru ca nu sta in soare ca sa se cojeasca, iar cu cablul ala du-te si tu la un mecanic ceva sau la unu mai priceput si dai un suc ca sa ti-l dea jos ;) descurca-te si tu...

johnsonxxl 07-08-09 00:29

Re: Club ESPERO
 
mike daca vrei imi trimiti si mie prin posta sau curier un spray de ala pt vopsit stopurile?negru?platesc bineinteles...aici nu gasesc nici pe comanda...


All times are GMT +2. The time now is 13:17.

- Copyright 2024 4Tuning