Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Subaru (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru.html)
-   -   STI - RC (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru/8400-sti-rc.html)

U_TUNING 08-12-09 08:14

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Bai voi chair nu stiti cand sa va opriti din aberatii???

KENZO 08-12-09 19:31

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Acum am vazut si eu acest topic,nu pot spune decat ca masina asta exista si modificarile precizate anterior de propietar la fel.Este si normal sa intarzie foarte mult munca la o asemenea masina,eu am un prieten cu un subaru asemanator dar cu modificari mai mici decat acesta in lucru si nici pana in ziua de azi nu este gata dupa 1 an de munca,si este departea de a finaliza proiectul.
Bafta cu proiectul!

toto.riina 09-12-09 17:38

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by KENZO (Post 2873211)
Acum am vazut si eu acest topic,nu pot spune decat ca masina asta exista si modificarile precizate anterior de propietar la fel.Este si normal sa intarzie foarte mult munca la o asemenea masina,eu am un prieten cu un subaru asemanator dar cu modificari mai mici decat acesta in lucru si nici pana in ziua de azi nu este gata dupa 1 an de munca,si este departea de a finaliza proiectul.
Bafta cu proiectul!

asta am zis si eu.ca masina exista, si o sa fie si la Start.

bafta cu proiectul

johnny325 09-12-09 19:07

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
oare R35-ul de la Exilis nu este tentant?
intreb doar de curiozitate

Gabi 09-12-09 20:19

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Nu, pentru ca nu s-a calificat ! :lol:

DEVIL's Style 09-12-09 20:29

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Asta da raspuns :)))) ....totusi ar fi o confruntare interesanta !!! asta depinde si de proprietari nu doar de noi :D

zGb 11-12-09 04:35

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
masina asta ar fi avut sanse sa faca spectacol poate acum vreun an jumate doi...acum nu mai are sanse la ce se gaseste pe "piata"

MadCow 16-12-09 19:14

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by aviator (Post 2871059)
Dar cu toate astea in urma cu cca 3 ani masina accelra cu mult mai repede decat o poate face vreuna si azi, in Romania:
[

eu zic ca esti penibil cu afirmatia asta! sunt multe masini care merg cu mult mai tare - mai iesiti si voi din casa si o sa le vedeti, ca alea merg pe strada :)
Eu zic ca atunci cand va iesi masina, daca va mai iesi, nu o sa fie nici in primele 3 din tara.
Daca se va dovedi contrariul, o sa imi cer scuze.

pturbo23 01-01-10 20:14

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by ZoliaT (Post 217739)
o masina foarte controversata care se apropie de stadiul final de tuning :

detalii la :
https://www.4tuning.ro/autotuning/Sub...cing/index.htm

va atasez cateva poze mai recente


:!: Va informez ca nu este agreeata folosirea pozelor cu aceassta masina in nici un fel de material, informativ, documentar sau tehnic ori publicitar, fara acordul meu scris si ca orice incercare de utilizare a acestor imagini este total interzisa.
Cei ce nu respecta sunt pasibili de pedepsele prevazute prin prisma Codului Penal si Civil.
Deasemene orice poza sau imagine cu acesata masina impreuna cu folosirea lor reprezintas un delict, imaginea masinii apartinand exclusiv proprietarului.

Inceput de fraza valabil si astazi!
Din fericire pentru propietar a terminat orice concurenta.:lol:

aiurica 25-01-10 09:36

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
ok,

KOE in Romania.

Nu ai mai scris de ceva vreme pe aici.....a aparut mai mult decat un concurent care si mai mult vizeaza ( si detine) locul 1 in Romania.

Ai spus ca atunci cand consideri ca o masina te va face sa fii la start, o vei face. Cred totusi ca ne aflam in acel moment.Va fi sau nu prezenta la start in KOE?

HardWorker 25-01-10 23:53

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
ma macina conceptia asta ciudata.....un forum cu 10mi de posturi si nici macar un timp cronometrat.pacat nici o masina nu rasare dintr-o data cu un timp de 10 secunde.iarasi pacat ca probabil ar fi fost cea mai puternica masina din ro dar acum eu personal ma indoiesc,doar daca ar scoate sub 10 sec ceea ce ma cam indoiesc.
nu dedici un topic unei masini care o tii ascunsa la fel cum nu modifici o masina ca sa demonstrezi ceva.
pe de alta parte e de apreciat munca totusi pacat de conceptie

Razvan_MFV 26-01-10 09:55

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by aiurica (Post 3012401)
Va fi sau nu prezenta la start in KOE?

....nu.........

aiurica 01-02-10 14:06

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
ok, Gogu, daca esti in masura( se pare) sa dai raspunsuri pt Sebastian, poti raspunde la obiect si nu in acelasi stil cu care am fost tratat si eu ( de altfel printre putinii inca admiratori) la o intrabare simpla?

IN CAZUL in care KOE va fi in Romania, STI-ul se va afla la start vizand locul 1 ? da, sau nu......

bimmer3 01-02-10 14:32

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by gogu (Post 3038232)
Sunt de pus la punct aspecte mecanice si electrice-electronice. .

ne-am linistit, inseamna ca e aproape gata

aiurica 01-02-10 14:48

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
gogu, atunci o luam altfel.....
exista masini care au demonstrat si care functioneaza....asta e o CERTITUDINE....la fel a spus ca va fi la start cand va fi cazul.....


acum poti da un raspuns unei certitudini? va fi la vreun start cu una dintre masinile care au demonstrat ceva toamna asta( si nu numai)....asta ca sa nu dau nume....

repet, nu stiu cine esti si in ce masura poti da tu raspunsuri pt Sebastian....


All times are GMT +2. The time now is 12:50.

- Copyright 2026 4Tuning