Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   my tuning r5 (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/212343-my-tuning-r5.html)

fazekasnfs 01-08-11 17:52

Re: my tuning r5
 
ok anca mai am un pic de lucru pe el da 89% cam gata,cam 5 zile dureaza acuma sunt pe a 4 ra zile maine cam osafie terminat,amlucrat umpreuna cu prietena mea,dupa ce terminam cu asta incepem bara spate si ornamentele de aripile.

szoke_sz 01-08-11 17:56

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by fazekasnfs (Post 4501383)
ok anca mai am un pic de lucru pe el da 89% cam gata

cu tencuiala va arata si mai bine.

fazekasnfs 01-08-11 20:20

Re: my tuning r5
 
5 Attachment(s)
poza nou

alin-007 01-08-11 20:30

Re: my tuning r5
 
1 Attachment(s)
scoate si mijlocul ala din masca :-)

Alex_19Mig 01-08-11 20:44

Re: my tuning r5
 
Sper sa treaca moderatori cu parerea postul meu,dar afisez si traducerea dupa..
Te baratom miert nem mesz a clean styl-usra?
Most hogy betomted a jukakat,kodlampakat oncs fibrat ara a spongyara es kitteld majd ki.
A hatso spoilernel vedd le az a hoszabitast es egyenesesitsd ki ott is.
A maszk a lampak kozul pedig menne hogy a kozepe legyen kivagva es plasa egesz vegig.
Ha akarod a profilomnal van a Y!M es beszelhetunk majd ott.

Traducere:
Prietene de ce nu mergi pe clean?
Acum ca ai astupat gaurile de la bari torni fibra peste ele finisezi si apoi dai un strat de finisare cu kit.
La bara spate renunta la prelungire si repara cu fibra si acolo unde e taiat pentru toba.
Masca ai arata bine daca ai taia mijlocu si sa fie impreuna+plasa intro bucata..

bujuKYL 01-08-11 22:56

Re: my tuning r5
 
mai ai ceva retusuri si de aliniat cateva linii peacolo!!! in rest FELICITARI!!!...tine-o tot asa....

Eugen_TL 01-08-11 23:20

Re: my tuning r5
 
Masina asta daca va fi lasata vreodata va da cu bara in asfalt--uitati-va la distranta intre aripa si roata.. el n-a tinut cont de acest aspect.
El nu tine cont de nimic, el raspunde numai cui ii convine, celui care e de partea lui. Ceea ce e pacat, ca nu e nimeni care sa-i vrea raul aici dar isi bate joc de masina. Bara aia nu va fi semetrica in veci si multe altele ...ne batem capul degeaba, face cum stie el. Poate la anu va merge pe clean si va invata mai multe gen : sa ne asculte si pe noi + lucrul cu fibra :-j

cRbL 02-08-11 00:05

Re: my tuning r5
 
eu zic ca va agitati degeaba, ca tot o struto-camila o sa faca indiferent de ce ar zice oricine pe forum. omu' e pe filmu' lui si cu asta basta, e masina lui, sa-si bata joc linistit de ea..

logo 02-08-11 00:31

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 4502066)
Masina asta daca va fi lasata vreodata va da cu bara in asfalt--uitati-va la distranta intre aripa si roata.. el n-a tinut cont de acest aspect.
El nu tine cont de nimic, el raspunde numai cui ii convine, celui care e de partea lui. Ceea ce e pacat, ca nu e nimeni care sa-i vrea raul aici dar isi bate joc de masina. Bara aia nu va fi semetrica in veci si multe altele ...ne batem capul degeaba, face cum stie el. Poate la anu va merge pe clean si va invata mai multe gen : sa ne asculte si pe noi + lucrul cu fibra :-j

Tare bine spui.... si plus o sa aibe o mare surpriza peste 2-3 luni (sunt optimist) cand o sa ii sara toata fibra dupa plastic/spuma... ca sa scoata cat de cat bara dreapta din chit ii trebuie cel putin 2 galetzi de chit pe bara aia....

fazekasnfs 02-08-11 14:50

Re: my tuning r5
 
1 Attachment(s)
amprimit 2 arc sport

maverick1508 02-08-11 15:06

Re: my tuning r5
 
Plug o faci, stii nu?

faustino 02-08-11 21:07

Re: my tuning r5
 
Alea nu cumva sunt arcuri taiate? Sunt cam subtirele sa fie sport....

alin-007 02-08-11 22:08

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by faustino (Post 4503745)
Alea nu cumva sunt arcuri taiate? Sunt cam subtirele sa fie sport....

sunt taiate se vede urma taieturii care a ruginit ..

bujuKYL 02-08-11 22:56

Re: my tuning r5
 
Quote:

Originally Posted by alin-007 (Post 4503875)
sunt taiate se vede urma taieturii care a ruginit ..

adaptarea romanului care sta mai prost cu bani si doreste "arce" sport!:twisted:

B XX ADI 03-08-11 01:30

Re: my tuning r5
 
Asa si? Ce daca sunt taiate...eu am pe fata la dacie arcuri ca ale taiate bine tot arcul are cam 23-25 de cm inaltime:)) si se poate lauda ca are arcuri h&r, ca si chestie putea primi arcurile inainte sa faca bara... Cu siguranta o sa ramana fara partea din spuma de pe bara aia daca le monteaza, ideal ar fi sa monteze arcurile, sa o lase mai jos, sa puna bara pe masina si sa faca niste reglaje fine cu flexul :))..succes omule!


All times are GMT +2. The time now is 22:39.

- Copyright 2026 4Tuning