Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

alxxdarkot20all 29-03-12 18:41

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
releu nu are nevoie deoarece consuma prea putin. nu o iei razna in interiorul ala?

lancer 29-03-12 18:44

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
dre ... hmmm ...sa vedem ce iese ... la cum arata loganul ala chiar ca nu imi place (oricum nici prea bine lucrat nu pare) ... seamana a fata de masa ieftina sau a pijamale ... dar fiecare cum ii place ... ca sa schimbi tendinta poate ar trebui totusi sa incerci sa il pui pe diagonala ... ar avea poate alt aspect ... nu stiu dar sincer mie unul nu imi place + ca inca un dezavantaj ...e un model foarte pretentios la care o sa se vada si cel mai mic defect de montare ... defecte care inerent or sa apara ... atat la bord ..unde o sa trebuiasca sa il tragi ca sa il poti lipii atata in partea superioara cat si in dreptul aerisirilor cat si la stalpi

Dr.Dre 29-03-12 19:00

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by alxxdarkot20all (Post 4955998)
releu nu are nevoie deoarece consuma prea putin. nu o iei razna in interiorul ala?

sper sa nu o iau razna :D

Quote:

Originally Posted by lancer (Post 4956002)
dre ... hmmm ...sa vedem ce iese ... la cum arata loganul ala chiar ca nu imi place (oricum nici prea bine lucrat nu pare) ... seamana a fata de masa ieftina sau a pijamale ... dar fiecare cum ii place ... ca sa schimbi tendinta poate ar trebui totusi sa incerci sa il pui pe diagonala ... ar avea poate alt aspect ... nu stiu dar sincer mie unul nu imi place + ca inca un dezavantaj ...e un model foarte pretentios la care o sa se vada si cel mai mic defect de montare ... defecte care inerent or sa apara ... atat la bord ..unde o sa trebuiasca sa il tragi ca sa il poti lipii atata in partea superioara cat si in dreptul aerisirilor cat si la stalpi

asa in poze nu e cine stie ce,dar live,mie imi place.acum vedem ce iese.vreau sa iau niste scaune asemanatoare cu astea si sa fac scaunele+bancheta cam ca in poza asta.daca fac plafonu,bordul fetele de usi cu materialul ala,nu mai merg scaune scoica,trebuie ceva recaro

lancer 29-03-12 21:55

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
sincer daca tie iti place e suficient ...

Dr.Dre 29-03-12 23:57

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by lancer (Post 4956422)
sincer daca tie iti place e suficient ...

corect.eu zic ca urat nu o sa dea.acum vedem ce iese.materialul nu este scump,asa ca daca nu imi place sau ma plictisesc,renunt la el

lancer 30-03-12 05:34

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
oricum ar da acuma ..sa iti mai zic inca un neajuns ... o sa se murdareasca repede ...

jimmy_rph 30-03-12 14:12

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by lancer (Post 4956712)
oricum ar da acuma ..sa iti mai zic inca un neajuns ... o sa se murdareasca repede ...

Nu cred ca asta ar fi o problema, din moment ce masina va fi una de show, si nu una de zi cu zi...

Dr.Dre 05-04-12 00:41

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
4 Attachment(s)
am terminat plafonul.mie imi place f mult cum da.urmeaza restu interiorului...

ps. stie cineva cu ce sa dau pe plasticele din interior ca sa scap de zgarieturi si declorarea lor ?le-am spalat bine si cand sunt ude arata ca noi,dar cand se usuca ies zgarieturiile la iveala si sunt oribile

julaikos 05-04-12 04:09

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Le vopsesti ;) altfel nu prea ai cu ce sa le faci ca noi...poate un strat de lac dar tot nu cred ca e de ajuns


A iesit bine plafonul ;)

Alex_19Mig 05-04-12 10:36

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Pai si stalpi nu ii tapitezi?
Merge sa tapitezi partea de sus a fetelor de usi-buzunarelor spate si o sa iasa un contrast ok dupa parerea mea.
Totusi bordul ar arata ok negru complet.

robeaska 05-04-12 13:21

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
ps. stie cineva cu ce sa dau pe plasticele din interior ca sa scap de zgarieturi si declorarea lor ?le-am spalat bine si cand sunt ude arata ca noi,dar cand se usuca ies zgarieturiile la iveala si sunt oribile[/QUOTE]

incearca sa colantezi plasticele.

lancer 05-04-12 18:10

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
daca te referi la alea din portbagaj nu poti decat sa le vopsesti sau sa le dai un scoch :) buzunarele spate ... tot la fel vopsea ... plasticele de la stalpii spate se pot imbraca si in material ...:) ... a iesit bine plafonul ..spor la munca in continuare ...acum urmeaza greul

cruizer11 05-04-12 20:18

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
A iesit super, imi place! :-)
Trebuie sa o scoti odata la o sedinta foto masina, e prea geniala!
Mult noroc in continuare!

kitz` 05-04-12 20:20

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
geniala masina,genial interioru...felicitari:shock::shock::shock:

Danutz Bratosin 05-04-12 20:22

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by kitz` (Post 4967794)
geniala masina,genial interioru...felicitari:shock::shock::shock:

Genial e proprietaru' ca s-a gandit la un asemenea interior:-)


All times are GMT +2. The time now is 00:44.

- Copyright 2026 4Tuning