![]() |
Re: VW Vento - Proprietari
pt big bastard...ai inkidere si la portbagaj?dak da verifika akolo prima data k eu am patito la un golf 4 si mi azis electricianu k din kauza ast aface la fel.knd dadeam so inkid se deskideau geamurile...dak este de la portbagaj skimba morotasu al aakolo sau ce e...dak nu ai vezi k tre sa fie de la una din usi nu mai ia komenzile bine sau ceva de genu...sper sa te ajute:D
|
Re: VW Vento - Proprietari
nu merge .......'azi si maine' ...cand pun cheia in contact imiporneste alrma si cand dau la automat mi-se resteaza ceasul din bord air acele de la temperatura si gaz fluctueaza..ce dracu mai inseamna asta ? :x
|
Re: VW Vento - Proprietari
@ clau_tazz>>> eu iau corrado cu mine.
@ paul>>>3500 E, sau daca negociez mai pun cateva sute sa ajung tot la 3500 la final. Nu prea sunt genul sa fac negocieri. nici la cumparari nici la vanzari, dar lumii ii place sa negocieze.... |
Re: VW Vento - Proprietari
e tot de la alarma...din kte stiu eu alarma ar trebui sa aibe un releu legat de contact k sa nu poata fi pornita sau furata knd e alarma activata..si probabil de aia face asa...dak te pricepi incearca sa kauti releu ala si sal anulezi o dat asa vezi ce se intampla .dak nu dut eundeva ku ia la un electrician k nai cei face altceva..tot ce zici u e de la alarma d ela vreun releu sau vreun kontact ceva pe akolo.sper sa rezolvi repede...
|
Re: VW Vento - Proprietari
am fost azi la 2 meseriasi electricieni dar.... dezastru ....nu au reusit decat o solutie de avarie in sensul ca mi-au anulat imobilizatorul si alarma de tot si cat pe ce sa uit si inchiderea centralizata ... toate astea pt 35 de lei..halal .. unul dintre ei spunea ca ceva senzori in usa ar fi posibil sa fie buliti ....dar nuam mai vrut sa stau la ei pt ca am impresia ca ajungeam la 300 de lei manopera si mai cred ca ma lasau si fara usi ...asadar sunt in criza de idei si de meseriasi ......poate mai stiti voi ceva .......
|
Re: VW Vento - Proprietari
exact ce tiam zis eu ei ast aincercara sa faca dar nu stiura kum....iar kesti aku senzoru din use sti k tiam zis si eu k e pozibil sa nu mai fac acontact sa se fi bulkit si ii da k e us adeskisa tot timpu...eu la actuala akum imi pornea alarma singura in mers..k eram in trafik si a trebuit sai skot un "pin" mam uitat in kartea ei si akum nu mai am treab ku ia numai k nu mi se mai autoblokeaza..atat tot dar o inkid eu din telekomanda...nai cei face dekat sa gasesti.UN DOKTOR BUN IN ELECTRIKA...altfel nu faci nik....
|
Re: VW Vento - Proprietari
vand sistem de usi lamboo cu telescope 2500 nm
pret 400E revin cu poze |
Re: VW Vento - Proprietari
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari
cumpar prag ormanent original pe partea dreapta macar sa fie. nimeni?
|
Re: VW Vento - Proprietari
10 Attachment(s)
cam asa arata masinutza mea akum.....in kurand o sa mai fie si alte modificari...dar am o problema am pierdut "fusta "aia din fata nu mai am dekat jumate...unde pot gasi si eu??:?::-P
|
Re: VW Vento - Proprietari
foarte frumoasa, o bijuterie de masina, totusi parca as merge pe alta culoare a jantelor, parca o inchide prea tare, dar asta este doar parerea mea
drum intins si fara gropi :D |
salut tuturor
care stie cum se anuleaza alarma din fabrica la vw vento?
|
Re: VW Vento - Proprietari
merci la fel si tie......aku pe jenti am negru mat asta mia venit si mi sa parut mai misto dekat argintiu de erau ele...la inceput am vrut s ale fac kuloarea masini dar mam razgandit....u kam ce kuloare ai crede k sar potrivi??
|
Re: salut tuturor
dak sti unde e alarma urmarestei firu de alimentare si anulezai alimentarea..
asta e cel mai simplu mod de anulare..la golf 4 stiu k era legata direct de baterie si am desfacut de akolo..eu la vento meu o am legata direct din tablou electrik.. vezi si u pe akolo...bafta!! |
Re: VW Vento - Proprietari
claus_tazz
pune te rog o poza si cu motorul :D |
Re: VW Vento - Proprietari
motorul e de 2.0 benzina 110 cp .te intereseaza ceva anume sau doar asa??knd o sa fac poze o sa pun..dak vrei sa sti ceva anume despre motor intreabama k eu am skimbat motoru pe ea si e skimbat de mine ku manutele mele:D:D
|
Re: VW Vento - Proprietari
3 Attachment(s)
dupa parerea mea, la o masina ca a ta ar merge in 2 culori, poti merge cu spitele negre iar buza sa fie ori argintie ori chiar culoarea masini, e doar parerea si cred ca culoarea jantelor schimba mult aspectu per ansamblu al masini, la o masina putin mai inchisa la culoare, asa cum este si a ta, jantele trb sa fie putin mai deschise la culoare, iar pt o masina cu o culoare mai deschisa jantele sa fie spre negru, dar dupa cum ziceam e doar parerea mea :D
am reusit si eu sa imi achizitionez niste jante foarte urate in prima faza dar nu chiar la fel de urate la sfarsit, timpul alocat pentru curatare si vopsire a fost scurt iar pentru curatirea vopselei prost aplicata a fost un chin, sau altfel spus rupere de degete |
Re: VW Vento - Proprietari
da merci mult pt sfat initial asa am vrut si eu sa le fac de la inceput si sa fac doar marginea kuloarea masini dar numi iesea dung adreapta ...(imi tremur amainile) si mam lasat pagubas....o sa mai incerc sa vad poate o sami iese dak nu o sa las doar spitele negre si restul o sal fac kuloarea masini..o sa vad:) ink o data merci si per sa iasa ceva frumos si la u.dak mai e vreo parere despre masian nu ezita si spuneo:P:P
|
Re: VW Vento - Proprietari
dar atunci cand le vopsesti incearca sa acoperi ce nu vrei sa vopsesti cu banda de aia care se pune la usi atunci cand se varuieste, daca te uiti la pozele atasate de mine asa cum am proejat sa nu vopsesc cauciucul, si dupa ce acoperi totul ....poate sa iti tremure mana ca nu mai conteaza :d
spor la munci si drum intins |
Re: VW Vento - Proprietari
vreau doar sa vad ce tip de motor ai pe ea:P
Eu tot 2.0 8v am pe vento, cod motor ABA, ala cu admisia pe desupra ...eram doar curios :P |
Re: VW Vento - Proprietari
kre stie krei treaba ku resoftatu asta la masina?
in ce const ael?k am tot vazut k fac toti pe aci ??ce face el mai exact??? |
Re: VW Vento - Proprietari
Salut. Cine stie de unde se alimenteaza lampa de la torpedo + ma intereseaza. Am masurat si nu imi vine curent? Mersi.
|
Re: VW Vento - Proprietari
din kate imi aduk eu aminte se alimenteaza direct din tablou sau dak nu de sus de la lampa din plafon..nu mai stiu sigur..am impresia k are si siguranta verifik dak mai e buna...o sa ma uit mai bine si o sati zik sigur...bafta.
|
Re: VW Vento - Proprietari
9 Attachment(s)
am revopsit jentile k sa nu mai fie asa intunekate ...mie imi place kum a iesit...sper sa va plaka si voua...
|
Re: VW Vento - Proprietari
foarte frumos, au iesit super si dau foarte bine pe masina
ai folosit sprei sau la pistol?? |
Re: VW Vento - Proprietari
merci ..am folosit sprei.. nu la pistol...e vopsita de mine :D
|
Re: VW Vento - Proprietari
NOUL VENTO ADICA VW POLO SEDAN, ARE CAREVA DINTRE VOI SI IMAGINI CU VIITORUL VENTO CE SE PRECONIZEAZA SA APARA IN 2012 ?
|
Re: VW Vento - Proprietari
gresesti...vento(jetta mk3) se trage din jetta mk2...iar dupa vento a fost Bora(Jetta mk4), apoi Jetta 5 (le vedeti pe strazi des)....:D
|
Re: VW Vento - Proprietari
nu gresesc au scris si ziarele dar este si pe net dar nu am reusit sa gasesc fotografii, au auzit ca exista si un prototip
|
Re: VW Vento - Proprietari
1 Attachment(s)
asta am gasit pe net...o fi asa???
|
Re: VW Vento - Proprietari
5 Attachment(s)
:twisted:am mai gasit altele....
|
Re: VW Vento - Proprietari
fiderzen are dreptate, din seria Jetta face parte Vento,
din ce poze ai gasit tu, este noul polo sedan, cea ce ai zis si tu, care sunt modele si din 98 daca cauti ai sa gasesti, iar daca acest noul model din 2012 o sa se denumeasca vento ar fi o treaba sa il renasca :D cu toate ca as vrea sa vad un model nou pe platforma de corado, ca la ce a iesit de la sirocco e bestial |
Re: VW Vento - Proprietari
Baieti am bagat vento-ul la vanzare. Plec din tara pe 2 iulie si vreau sa il vand ca nu plec in vacanta. Daca vrea cineva un vento glx tdi 110 cai,motor AFN, an 97 cu multe optiuni la pret negociabil bla bla bla... sau pret fix 3200 E.NU se negociaza sub suma asta. Masina este intretinuta, si merge f bine. Ca defecte , are amortizoarele de schimbat, o bucsa pe spate, si bucsile stabilizatoare pe fata.
|
Re: VW Vento - Proprietari
Salut din nou..ieri am observat ca daca las masina la ralanti si apas scurt acceleratia pana in capat scoate fum negru si gros de numa' chestia e ca pana acum nu a facut asa ....nu demult am schimbat uleiul (castrol)....aveti idee de la ce scoate asa mult fum......a si era sa uit ..in mers nu scoate fum
meci |
Re: VW Vento - Proprietari
poate sa influenteze si carburantul
si eu am patit dar la mine cand apasam brusc parca ineca |
Re: VW Vento - Proprietari
mersi de poze, pe net si in presa scrisa am citit ca noul Polo Sedan vor sa il denumeasca Vento.
|
Re: VW Vento - Proprietari
de la ulei nu are kum sa fie..k uleiu knd e skoate fum albu nu negru:D iar castrol e cel mai bun zik eu .pana akum am avut valvoline si akum am bagat kastrol si se simte diferenta..
merge motorul mai bine si inainte mise auzea un takanit k si kum ar fi de la taketi..aku nu s emai aude d eknd am skimbat ulei deci kategorik e bun...aku depinde d kre ai pus.. da poate s afie de la kombustibil..k din kate stiu eu fumu negru este combustibil nears...inseamna k ii da prea mult knd apesi pedala la maxim...ce combustil bagi in ea???eu numai 95 bag si nam probleme... |
Re: VW Vento - Proprietari
Salutare baieti! Cu o problema foarte nasoala vin la voi,si anume...am un prieten cu un Golf 3 1.6 benzinar din '93 la care nu ii sta la relanti sub nici o forma chair si la dupa ce se incalzeste motorul. A fost pe la toate serviceurile de la noi din Sannicolau Mare si tot degeaba,bani aruncati in vant. Fiecare is dadea cu parerea si a schimbat o garamada de piese dar tot inutil. A schimbst:motoras pas cu pas,sonda de temperatura la apa,pompa de banzina,filtru de banzina,bujii,delcou. Astept sfaturi de la voi,pareri sau orice ce informatie ce poate sa ii fie de folos prietenului meu,un service ceva aventual in Timisoara sau Arad,defat orice mic indiciu poate rezolva problema. Va multumesc anticipat!!!:D
|
Re: VW Vento - Proprietari
cel mai simplu ar fi sa pui testeru pe ea..sa vezi ce zice ala...eu asa am facut..dar la mine a fost problema de la un furtun era spart si tragea "aer fals" pe akolo..so am skimbat osi aku sta...sau vezi pe la debimetru de aer....dak jici k ai skimbat atatea la el....e pe injectie sau karburator???dak e pe injecti everifik si injektoarel ek pot s afie si d ela ele dak nu si e pe karburator ...nush ce sa zik eventual numai sa fac prob aku alt karb d epealt amasina sa vada dac merge...altceva nu prea stiu ce sa fie..dar in rest merge bine??nu intrerupe ??
|
Re: VW Vento - Proprietari
Motorul are putere,sprint,nu pot sa zic ca nu,numai ca nu sta la relanti iar de intrerupt nu intrerupe.
|
| All times are GMT +2. The time now is 08:12. |
- Copyright 2026 4Tuning