Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Subaru (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru.html)
-   -   STI - RC (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru/8400-sti-rc.html)

DEVIL's Style 11-06-09 22:43

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Va rog sa mi scuzati tupeul de a posta in acest topic si daca se poate sa mi exprim si eu o mica parere. Sunt vechi pe forum de aproximativ 3-4 ani , il citesc pentru ca incerc sa invat cateceva despre tot ce tine de tuning . Din tot ce am citit pe acest topic am vazut ca masina e modificata din punct de vedere tehnic si nu estetic. Am vazut ca sunt si unele persoane care nu cred ,ca aceasta masina exista si in realitate , ori cele 4 filmulete dovedesc exact contrariu , dar cel mai important e filmuletul cu acea cursa dintre sebastian si ono , unde acel porsche din cate stiu eu are [avea ] aproximativ 700 de cai putere in acel moment si din cate se vede in filmulet , sti ul sa tinut la egalitate cu el. Stiu ca sunt mai multe variabile [ greutate , rapoarte cutie de viteze , etc] , dar totusi se poate face o idee despre puterea sti ului , cu toate ca a trecut aproape un an de cand a fost urcat filmuletul pe youtube.

bimmer3 12-06-09 08:19

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by DEVIL's Style (Post 2400639)
Va rog sa mi scuzati tupeul de a posta in acest topic si daca se poate sa mi exprim si eu o mica parere. Sunt vechi pe forum de aproximativ 3-4 ani , il citesc pentru ca incerc sa invat cateceva despre tot ce tine de tuning . Din tot ce am citit pe acest topic am vazut ca masina e modificata din punct de vedere tehnic si nu estetic. Am vazut ca sunt si unele persoane care nu cred ,ca aceasta masina exista si in realitate , ori cele 4 filmulete dovedesc exact contrariu , dar cel mai important e filmuletul cu acea cursa dintre sebastian si ono , unde acel porsche din cate stiu eu are [avea ] aproximativ 700 de cai putere in acel moment si din cate se vede in filmulet , sti ul sa tinut la egalitate cu el. Stiu ca sunt mai multe variabile [ greutate , rapoarte cutie de viteze , etc] , dar totusi se poate face o idee despre puterea sti ului , cu toate ca a trecut aproape un an de cand a fost urcat filmuletul pe youtube.

my man, nu zice nimeni ca nu exista, exista, a fost ok masina; ideea e ca este in lucru de jpe mii de ani si comparatia cu Elodia (dealtfel foarte reusita, contrar parerii lui Sebastian) vine din faptul ca ambele au existat si tot ambele au disparut fara urma.
Pe urma..`toata lumea` se ia de Sebastian pt ca el este cum este..
Bashini la maxim si nimic concret.
Daca ai observat, cred ca a batut recordul la ban-uri pe forumuri.
Gata, nu mai postez aici pt ca el nu poate replica avand ban probabil si de la Microsoft, sa nu mai poata accesa nimic.

Adevarul e ca noi doar vorbim..dar sa vedeti cand o iesi Elodia cu 19.000 de cai...dar de fapt nici asta nu conteaza pt ca oricum nu se da cu nimeni, ea fiind construita sa fie expusa la muzeul tehnicii.
Bafta multa Sebi, e gata loganul de cupa? sau si aia iese pt sezonul 2033?

DEVIL's Style 12-06-09 19:10

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Si tu ai dreptate in ceea ce spui oarecum , ca masina e abia vazuta , sau ca dureaza de prea mult timp proiectul , dar aici e in functie de modul fiecaruia de operare. Am citit topicuri despre masini foarte reusite din punct de vedere mecanic , exemple sunt destule , gen fosta dacie sgm , marius txa , baiatul cu acel coraddo din iasi ,x ray ,uga etc. Cel putin eu sunt impresionat de complexitatea unui proiect decat ca , a cumparat-o respectivul din reprezentanta cu n cai putere sub capota din fabrica , mai degraba urmaresc un proiect cu interes cand se pleaca de la o masina de baza , si prin multa munca , pasiune , efort financiar rezulta un produs final fenomenal din punct de vedere tehnic . Am vazut ca sebastian are un numar impresionant de ban-uri dar motivele exacte nu le stiu. Oricum dupa cum observi si tu pe acest forum oriunde te uiti , majoritatea isi expun masinile ca "proiect" gen o folie , o janta , un eleron , eventual un soft si gata proiectul. Cat despre ce are sebastian de gand cu masinile respective , e problema lui , mai degraba tac si ascult, eventual intreb unde nu am inteles , decat sa mi dau cu parerea gen "da e frumoasa masina" . In fond fiecare om are orgoliul si mandria lui , poate de asta apar si divergente intre anumite persoane.

bluey 13-06-09 20:27

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Stiu ca nu e o comparatie foarte reusita dar: aveti idee cati il injura inca pe Ceausescu?
Si el a fost o perioada nr1 si saracu nici dupa ce a murit nu a scapat :D
La fel si Basescu este injurat si mancat de fund de extrem de multi acum si probabil mult dupa ce nu va mai fi la putere.
La Sebastian se pare ca e victima propriului succes (indiferent cat a fost si daca va mai fi ) si a publicitatii extrem de agresive pe care si-o face.
Probabil daca era mai discret cu acel Subaru acum nu mai existau 44 de pagini pe acest topic din care probabil 80% sunt vorbe urate la adresa lui.
Pana una alta masina inca nu a fost distrusa deci orice este posibil :)

SEBASTIAN 18-08-09 16:28

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Nu va faceti griji masina este in stare perfecta.
In acest moment nu este la potential maxim insa nu va faceti griji pentru ca noi stim ce avem de facut, indiferent de gura targului pe care o poti astupa doar cu pamant.

fishbone 19-08-09 04:33

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Mi se pare o tampenie sa argumentezi de ce masina e un proiect atat de lung. Asta nu inseamna decat ca pur si simplu posesorului ii place sa munceasca pe ea cu dedicatie. O masina e terminata doar atunci cand posesorul decide asta, caci in realitate nu exista limita decat cea dictata de bani, timp si dedicatie. Cand Sebastian trage linie si spune "masina asta e gata" practic inseamna ca e pregatit sa se mute la alt proiect. Si vad ca nu vrea sa o faca inca si, ca posesor Subaru, il inteleg perfect.

SEBASTIAN 19-08-09 07:24

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Sa asta era ideea si daca nu ma preseaza nimic sa o fac repede nu am de ce sa ma grabesc ca sa fac compromisuri.

aiurica 20-08-09 11:31

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
ma bag si eu.....
te-am stimat si admirat la multe curse castigate, insa la partea cu nu ma preseaza nimic, aici nu prea mai sunt de acord cu tine.

au aparut masini extrem de puternice la noi si daca Subaru tau este ceea ce credem majoritatea ca este, ar fi frumos din partea ta sa demonstrezi celor care te contesta ca lucrurile nu stau asa . Exista locuri unde poti face asta , legal.Cred ca si pana o cronometrare oficiala ar spune mult.( daca nu suficient)


pana atunci lasi loc la tot felul de interpretari si discutii interminabile.

SEBASTIAN 20-08-09 18:10

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Am trecut demult de nivelul lacare trebuie sa demonstrez ceva cuiva.
Daca are sa fie ceva tentant si de nivel bun cu siguranta am sa fiu la start.

toto.riina 06-12-09 23:58

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 2572930)
Am trecut demult de nivelul lacare trebuie sa demonstrez ceva cuiva.
Daca are sa fie ceva tentant si de nivel bun cu siguranta am sa fiu la start.

lumea nu se gandeste cat te-a costat pe tine aceasta masina,si ca mai mult ca sigur e cel mai rapid 4x4 din tara.

DEVIL's Style 07-12-09 16:37

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Poate cel mai raid 4x4 din tara nu e ...dar poate cel din categoria lui , tot ce e posibil ..... imi place sa vad o concurenta prieteneasca intre anumite firme de tuning ...dar totul in scopul de a si imbunatati performantele masinii si nu pentru orgoliul fiecaruia ...ca asa nu ajungem nicaieri ... parerea mea !!!!

U_TUNING 07-12-09 22:54

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by toto.riina (Post 2868075)
lumea nu se gandeste cat te-a costat pe tine aceasta masina,si ca mai mult ca sigur e cel mai rapid 4x4 din tara.


:)))))))))))))))))))))) iti jur ca am ras pe burta cand am citit asta.,....... tu nu intelegi ca masina asta e de fapt o fantasma?????

aviator 07-12-09 22:55

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
In acest moment se poate considera cu energie zero, proiectul este in dezvlotare.
Dar cu toate astea in urma cu cca 3 ani masina accelra cu mult mai repede decat o poate face vreuna si azi, in Romania:
https://www.youtube.com/watch?v=9AOBPl7d0lE
Ulterior au intervenit alte faze care au permis performante superioare.
A intervenit si un accident tehnic datorat unui cumul de erori mecanice de etansare.
S-a dezvoltat si a cedat turbina.
Acum este in linie dreapta!

toto.riina 07-12-09 23:00

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
succes .as vrea sa o mai vad pe strada.

aviator 07-12-09 23:03

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Si noi vrem asta, doar ca nu se poate rezolva batabd din palme.
Ma bucura faptul ca apar masini puternice si sper sa urce mai sus decat au demonstrat deja si poate o sa gasim un adversar pe masura.


All times are GMT +2. The time now is 11:11.

- Copyright 2026 4Tuning