Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

turbatu' 05-11-08 11:40

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by antonlupan (Post 1842038)
sal.intrebare pt toata lumea.....cati dintre voi ar fii dispusi sa dea bani la un circuit de viteza facut la marginea orasului unde sa mergi sa zicem in weekend si sa te dai in voie?cam ce suma ati fii dispusi sa aruncati pe placerea asta.sa zicem ca ai la dispozitie profesor si tot ce trebe......sa nu uitam ca ar fii un bun motiv sa iesi din casa si sa mai stai de vorba cu ceilalti impatimiti.....in miros de cauciuc si sunet de tobe.....

eu m-am gandit la asta ca la o afacere, acu 2 ani. Dar sunt multi bani de investit. Ar trebui 5 km de circuit cu 2-3 benzi, un barulet, spalatorie, eventual niste garaje. Ai cumpara masini de dincolo si le-ai folosi doar pe circuit, le-ai inchiria. Nu ar mai trebui inscrise.sunt sigur ca ar iesi bani frumosi. Toata lumea ar da bani sa isi incerce masina si aptitudinile de pilot.
cred ca 50 lei/ora e acceptabil.

bzsa 05-11-08 15:51

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
s-a mai dicutat despre asa ceva dar deocamdata in zadar nimeni nu sa arunce bani pt asa ceva ,dar ideea e buna daca o faci pe cont propriu sa nu depinzi de nimeni


p.s am de vanzare o bara spate de vento nou-nout de fabrica

ulie_mad_boy 05-11-08 16:06

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Poze de la interior nu am...si oricum nu e nimic schimbat la interior decat sunt puse niste huse aiurea pe scaune;)) sa le mai protejez cat de cat...

ErdVento 06-11-08 18:30

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
10 Attachment(s)
De mult nu am mai trecut pe aici:(
Niste modificari de toamna:
-jante orig. VW 14"
-folie Llumar 5%
-becuri pozitie,tabla spate,portbagaj,interior pe leduri
-emblema VW vopsita negru lucios
Urmeaza:
-schimb toba din mijloc:(
-2 boxe Sony Xplod 17cm

ulie_mad_boy 06-11-08 21:49

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Foarte frumos:X sa ai grija de ea in cont...de unde ti-ai luat becurile alea pe leduri???

ErdVento 06-11-08 22:27

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
merci
ledurile.....orice magazin piese auto;)

turbatu' 10-11-08 10:23

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
deci nimeni nu are habar de ce imi pornesc stergatoarele din senin si cum as putea sa le repar?

paul_ral 10-11-08 12:07

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Demontezi volanul, desurubezi suruburile ce fixeaza manetele, le scoti afara si le cureti de pilitura. Vor merge cu siguranta, am patit-o si eu.

turbatu' 11-11-08 06:39

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by paul_ral (Post 1854866)
Demontezi volanul, desurubezi suruburile ce fixeaza manetele, le scoti afara si le cureti de pilitura. Vor merge cu siguranta, am patit-o si eu.

cat e dificila treaba asta? am sanse sa-mi puste airbagu in nas?
are ceva suruburi prin spate, sau cum demontez volanul?

Tibanu 13-11-08 16:11

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
salutari dragi prieteni,posesori de vento-uri! :D am si eu o mik problema...nu stiu ce tipuri de becuri imi trebuie pt toate fazele inclusiv de pozitie ( h ?! cat ) am intrat mai nou in posesia unui vento din '97 si-mi place mult...din cartea tehnik nu inteleg nimic,fiind toata in germana si nici p-acolo n-am apucat sa desfac sa vad de care sunt :|...si as vrea sa-mi iau niste becuri cu xenon mai belea....ajutati-ma va rog...:-)

turbatu' 14-11-08 07:22

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by Tibanu (Post 1861728)
salutari dragi prieteni,posesori de vento-uri! :D am si eu o mik problema...nu stiu ce tipuri de becuri imi trebuie pt toate fazele inclusiv de pozitie ( h ?! cat ) am intrat mai nou in posesia unui vento din '97 si-mi place mult...din cartea tehnik nu inteleg nimic,fiind toata in germana si nici p-acolo n-am apucat sa desfac sa vad de care sunt :|...si as vrea sa-mi iau niste becuri cu xenon mai belea....ajutati-ma va rog...:-)

mergi la un magazin de piese auto si ceri. Au ei un catalog.Le zici anu masinii, puterea si alte date din TALON si ei iti spun de ce ai nevoie.

bzsa 14-11-08 08:30

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
:Dsau scoti un bec si mergi sa vada ca si model
becuri xenon nu merge sa iti pui numai, cu sau pe, insatalatie xenon:-P
eventual se gasesc ceva de genu xenon in piata

ulie_mad_boy 14-11-08 10:22

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
pe vento e H4...si dak iti iei instalatie Xenon uitate sa fie doar cu un singur bec care merge pe doua faze, scurta/lunga...k sa ai xenon si pe lunga si scurta. eu am incercat aseara sa-mi pun un kit xenon da nu mi-o placut cu merge si nu era bun...avea becu' xenon si ink unu mic langa el...nu mergea pe ambele faze xenon:(

Tibanu 14-11-08 17:14

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
multumesc pt sfaturi...instalatiile cu xenon sunt scumpe ? si care ar fi cele mai bune?

ulie_mad_boy 14-11-08 18:05

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
dak rasfoiesti bine forumul 4tuning o sa gasesti tot ce vrei,inclusiv xenon:P...
sunt cam in jur de 300-400Ron. dar mai bine cauti o firma autorizata care se ocupa cu asa ceva si stiu ei ce sa iti dea' si plus de asta iti monteaza chiar ei instalatia!! toate cele bune. Tibanu nu pui niste poze cu vento-ul tau?:D


All times are GMT +2. The time now is 11:36.

- Copyright 2026 4Tuning