![]() |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
cred ca 50 lei/ora e acceptabil. |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
s-a mai dicutat despre asa ceva dar deocamdata in zadar nimeni nu sa arunce bani pt asa ceva ,dar ideea e buna daca o faci pe cont propriu sa nu depinzi de nimeni
p.s am de vanzare o bara spate de vento nou-nout de fabrica |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Poze de la interior nu am...si oricum nu e nimic schimbat la interior decat sunt puse niste huse aiurea pe scaune;)) sa le mai protejez cat de cat...
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
10 Attachment(s)
De mult nu am mai trecut pe aici:(
Niste modificari de toamna: -jante orig. VW 14" -folie Llumar 5% -becuri pozitie,tabla spate,portbagaj,interior pe leduri -emblema VW vopsita negru lucios Urmeaza: -schimb toba din mijloc:( -2 boxe Sony Xplod 17cm |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Foarte frumos:X sa ai grija de ea in cont...de unde ti-ai luat becurile alea pe leduri???
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
merci
ledurile.....orice magazin piese auto;) |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
deci nimeni nu are habar de ce imi pornesc stergatoarele din senin si cum as putea sa le repar?
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Demontezi volanul, desurubezi suruburile ce fixeaza manetele, le scoti afara si le cureti de pilitura. Vor merge cu siguranta, am patit-o si eu.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
are ceva suruburi prin spate, sau cum demontez volanul? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
salutari dragi prieteni,posesori de vento-uri! :D am si eu o mik problema...nu stiu ce tipuri de becuri imi trebuie pt toate fazele inclusiv de pozitie ( h ?! cat ) am intrat mai nou in posesia unui vento din '97 si-mi place mult...din cartea tehnik nu inteleg nimic,fiind toata in germana si nici p-acolo n-am apucat sa desfac sa vad de care sunt :|...si as vrea sa-mi iau niste becuri cu xenon mai belea....ajutati-ma va rog...:-)
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
:Dsau scoti un bec si mergi sa vada ca si model
becuri xenon nu merge sa iti pui numai, cu sau pe, insatalatie xenon:-P eventual se gasesc ceva de genu xenon in piata |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
pe vento e H4...si dak iti iei instalatie Xenon uitate sa fie doar cu un singur bec care merge pe doua faze, scurta/lunga...k sa ai xenon si pe lunga si scurta. eu am incercat aseara sa-mi pun un kit xenon da nu mi-o placut cu merge si nu era bun...avea becu' xenon si ink unu mic langa el...nu mergea pe ambele faze xenon:(
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
multumesc pt sfaturi...instalatiile cu xenon sunt scumpe ? si care ar fi cele mai bune?
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
dak rasfoiesti bine forumul 4tuning o sa gasesti tot ce vrei,inclusiv xenon:P...
sunt cam in jur de 300-400Ron. dar mai bine cauti o firma autorizata care se ocupa cu asa ceva si stiu ei ce sa iti dea' si plus de asta iti monteaza chiar ei instalatia!! toate cele bune. Tibanu nu pui niste poze cu vento-ul tau?:D |
| All times are GMT +2. The time now is 11:36. |
- Copyright 2026 4Tuning