Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

Dr.Dre 28-02-12 12:16

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by bobocu91 (Post 4905051)
"FOR RACING USE ONLY!"...super tare man!! :lol:

Sa o pornesti si opresti sanatos!...spor la treaba cu montatul! ;)

merci ;)

e_Max 28-02-12 18:40

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
super tare chestia aia bafta la legat fire si la multi ani o sami fac si eu unul

b01uxd 28-02-12 20:44

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4905048)
ca tot veni vorba de "racing" ... un mic cadou de ziua mea nu strica :D...am plecat sa il montez

fiabil rahatelu asta....io am de 2 ani pe masina asa ceva si in afara ca s-a ars beculetu din butonul de start in rest merge fara nici o problema....gasestei un loc sa se integreze frumos in bord :)...bafta la montaj

Dr.Dre 28-02-12 21:34

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by e_Max (Post 4905664)
super tare chestia aia bafta la legat fire si la multi ani o sami fac si eu unul

ms
Quote:

Originally Posted by b01uxd (Post 4905944)
fiabil rahatelu asta....io am de 2 ani pe masina asa ceva si in afara ca s-a ars beculetu din butonul de start in rest merge fara nici o problema....gasestei un loc sa se integreze frumos in bord :)...bafta la montaj

stiu ca tu ai de mult,si tot de mult vroiam si eu,dar am tot amanat.al meu are ledul deasupra butonului de start si mai are in varful fiecarui buton on/off.am fost si am legat firele,totul merge perfect.maine o sa il montez,cred ca in locul scrumierei

bobocu91 28-02-12 21:47

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4906084)
ms


stiu ca tu ai de mult,si tot de mult vroiam si eu,dar am tot amanat.al meu are ledul deasupra butonului de start si mai are in varful fiecarui buton on/off.am fost si am legat firele,totul merge perfect.maine o sa il montez,cred ca in locul scrumierei

Nu`i cam scurt firul cum este legat acum pentru al pozitiona tocmai in locul scrumierei?

Arata bine, legaturile par destul de "profesioniste", mai ai si un buton ramas liber sa`ti mai pui ce vrei tu pe el... :D

Dr.Dre 28-02-12 21:50

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by bobocu91 (Post 4906115)
Nu`i cam scurt firul cum este legat acum pentru al pozitiona tocmai in locul scrumierei?

Arata bine, legaturile par destul de "profesioniste", mai ai si un buton ramas liber sa`ti mai pui ce vrei tu pe el... :D

nu sunt scurte,am masurat si vin la fix.sunt destul de bine facute firele.am zis sa le prind/lipesc bine sa nu am surprize

Alex_19Mig 28-02-12 22:31

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Ce relee folosesti pentru butoanele-alimentarea de la contact.

julaikos 28-02-12 22:53

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Nu vezi si tu ca sunt pe direct fara nici un releu? :)

La multi ani domnu ;)

lancer 28-02-12 23:02

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
la cum vad eu montajul nu prea are nici un releu montat ... e direct cablul de contact care vine la priza masinii ... butoanele sunt profesionale deci rezista la alimentare ... totusi pentru demaror trebuia poate inserat un releu

later edit
iulica nu vazusem postul tau ..:)

la multi ani...

Alex_19Mig 28-02-12 23:13

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
NU am privit atent imaginile de mai sus.Am intrebat de releu pentru ca eu am folosit la configuratia mea.:rolleyes2
La multi Ani Razvan.:drunk::drunk:

Dr.Dre 29-02-12 00:48

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Alex_19Mig (Post 4906186)
Ce relee folosesti pentru butoanele-alimentarea de la contact.

nu am nici un releu.trebuie neaparat?
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4906220)
Nu vezi si tu ca sunt pe direct fara nici un releu? :)

La multi ani domnu ;)

merci,merci;)

Quote:

Originally Posted by lancer (Post 4906238)
la cum vad eu montajul nu prea are nici un releu montat ... e direct cablul de contact care vine la priza masinii ... butoanele sunt profesionale deci rezista la alimentare ... totusi pentru demaror trebuia poate inserat un releu

later edit
iulica nu vazusem postul tau ..:)

la multi ani...

ms de urari ;)
ce releu imi trebuie si cum sa trebuie montat.ca daca e mai bine cu releu,punem si dinala

Quote:

Originally Posted by Alex_19Mig (Post 4906255)
NU am privit atent imaginile de mai sus.Am intrebat de releu pentru ca eu am folosit la configuratia mea.:rolleyes2
La multi Ani Razvan.:drunk::drunk:

merci :drunk: ce releu ai folosit,ca sa stiu si eu ce sa pun

ps: pe seara,am achizitionat si un kit BI-XENON h4, 4300k alb neon :D

julaikos 29-02-12 04:22

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
4300k e alb neon verde :))

ultrasdu87 29-02-12 09:10

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
eu la mine nu am pus nici un releu si nu am nici o problema.

bafta in continuare in tot ceea ce iti propui sa ii mai faci.

Alex_19Mig 29-02-12 11:41

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Eu am folosit releu metalic ca si cel de la instalatia masini care este pentru faruri.

Dr.Dre 29-03-12 18:27

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
2 Attachment(s)
e pe drum materilul pentru imbracat plafonul,stalpii,partea superioara a bordului si partea superioara a fetelor de usi...ca sa fim in tendinte :D


All times are GMT +2. The time now is 18:28.

- Copyright 2026 4Tuning