![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
poti sa incepi cu inceputu, adik cu tutorialele din max, nu e video dar e destul de clar.Si apoi poti sa te uiti pe tot felul de site-uri dedicate 3D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
io nam nici un tutorial din max din cate stiu ... si nici nu cred k ar fi despre modelare organica ... si p siteuri mam uitat ... am gasit unele scrise .. da' faorte suamr ... nik detaliat sau c imi poate fi d folos ...
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Du-te in help si acolo ai tutorials ;), daca nu le ai, instaleaza-le de pe cd. Te asigur eu ca sunt tutoriale de modelare organica, le-am parcurs eu pe toate.
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
esti o "Dragutza" :P sami zici cum le instalez? k nu am imagien iso .. ci doar continutul cdului ... deci nu are cum sal ia k p un cd
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Mai "dragutza" mai, deci ai nevoie de un cd de la max9, acolo ai de toate, materiale, tutoriale, poze, filme, etc.La un kit "homemade" nu pot sa te ajut sa instalezi; ia-ti si tu un cd de max. Cel mai bun loc unde poti invata de la inceput modelare organica este de pe tutorialele din max.Daca vrei sa fol maxul pt asa ceva, daca nu, mai sunt si alte programe dedicate modelarii organice, ZBrush, Maya, etc
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
stiu ... chestie e k io am laut maxu si era arhiva si nu imagine iso ... tutorialele nu pot sa le instalez q autorun .. . adik numi apare ... iar cand intru in max si sau la tutorials mi se seschide o fereastra si ramane alba :|
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
gata am gasit ... ms mult .. apre interesant c e p'aci ... o sa icnerc sa fac catecva
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Imi poate spune cineva cum pun un HDRI pe un obiect, sa reflecte frumos "backgroundu" ....k eu am incercat cu falloff, cu crom si nu-mi place, asa cu HDRI stiu k se schimba situatia, de aceea va rog sa-mi spuneti si mie cu amanunte.Multumesc.
p.s : stiu k poza are greseli, e doar de test...pt k ma intereseaza sa vad cum iese cu reflexiile hdri. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
mane ... dami un add p mess u si it izic mai multe acolo ;)
id: black_doom_4ever P.S. cand imi dai add zimi cine esti sa nuti dau "denied" |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
stie cineva daca merge sa pun noul vray 1.50 la 3dsmax 9 ? o merge ? sau e doar pt 2008.:?:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
io am 1.50 RC3 si am 9 ... app .. cine stie sa modeleze nsite aripi d inger/demon ?? :D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
cine imi poate spune si mie va rog frumos, de unde pot marii densitatea de shadows la skylight.
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
care ma paote ajuta si p mine q o masina mid/high poly care sa aibe un interior ?? ... k vreau sa vad qm sunt facute laturile intre interior si exterior ... qm sunt modelate anumite lucruri .. etc .... p post d referinta sa am :D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
3d modelshttp://sw-in.narod.ru/ pe partea stanga 8)8)
pt mau multe linkuri intrati aici http://www.vray-materials.de/forum/s...ead.php?tid=39 |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
si nu imi traduci si mie :D
|
| All times are GMT +2. The time now is 16:54. |
- Copyright 2026 4Tuning