Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

Sleepy_85 13-03-08 21:25

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
poti sa incepi cu inceputu, adik cu tutorialele din max, nu e video dar e destul de clar.Si apoi poti sa te uiti pe tot felul de site-uri dedicate 3D

D_DooM 13-03-08 21:41

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
io nam nici un tutorial din max din cate stiu ... si nici nu cred k ar fi despre modelare organica ... si p siteuri mam uitat ... am gasit unele scrise .. da' faorte suamr ... nik detaliat sau c imi poate fi d folos ...

Sleepy_85 13-03-08 21:45

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Du-te in help si acolo ai tutorials ;), daca nu le ai, instaleaza-le de pe cd. Te asigur eu ca sunt tutoriale de modelare organica, le-am parcurs eu pe toate.

D_DooM 13-03-08 21:51

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
esti o "Dragutza" :P sami zici cum le instalez? k nu am imagien iso .. ci doar continutul cdului ... deci nu are cum sal ia k p un cd

Sleepy_85 13-03-08 22:02

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Mai "dragutza" mai, deci ai nevoie de un cd de la max9, acolo ai de toate, materiale, tutoriale, poze, filme, etc.La un kit "homemade" nu pot sa te ajut sa instalezi; ia-ti si tu un cd de max. Cel mai bun loc unde poti invata de la inceput modelare organica este de pe tutorialele din max.Daca vrei sa fol maxul pt asa ceva, daca nu, mai sunt si alte programe dedicate modelarii organice, ZBrush, Maya, etc

D_DooM 13-03-08 22:14

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
stiu ... chestie e k io am laut maxu si era arhiva si nu imagine iso ... tutorialele nu pot sa le instalez q autorun .. . adik numi apare ... iar cand intru in max si sau la tutorials mi se seschide o fereastra si ramane alba :|

D_DooM 13-03-08 22:22

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
gata am gasit ... ms mult .. apre interesant c e p'aci ... o sa icnerc sa fac catecva

Cobra2007 13-03-08 23:50

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Imi poate spune cineva cum pun un HDRI pe un obiect, sa reflecte frumos "backgroundu" ....k eu am incercat cu falloff, cu crom si nu-mi place, asa cu HDRI stiu k se schimba situatia, de aceea va rog sa-mi spuneti si mie cu amanunte.Multumesc.
p.s : stiu k poza are greseli, e doar de test...pt k ma intereseaza sa vad cum iese cu reflexiile hdri.

D_DooM 14-03-08 00:14

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
mane ... dami un add p mess u si it izic mai multe acolo ;)

id: black_doom_4ever

P.S. cand imi dai add zimi cine esti sa nuti dau "denied"

Cobra2007 23-03-08 12:53

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
stie cineva daca merge sa pun noul vray 1.50 la 3dsmax 9 ? o merge ? sau e doar pt 2008.:?:

D_DooM 23-03-08 12:58

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
io am 1.50 RC3 si am 9 ... app .. cine stie sa modeleze nsite aripi d inger/demon ?? :D

Cobra2007 26-03-08 23:44

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
cine imi poate spune si mie va rog frumos, de unde pot marii densitatea de shadows la skylight.

D_DooM 02-04-08 01:06

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
care ma paote ajuta si p mine q o masina mid/high poly care sa aibe un interior ?? ... k vreau sa vad qm sunt facute laturile intre interior si exterior ... qm sunt modelate anumite lucruri .. etc .... p post d referinta sa am :D

Pion33r 02-04-08 11:17

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
3d modelshttp://sw-in.narod.ru/ pe partea stanga 8)8)
pt mau multe linkuri intrati aici http://www.vray-materials.de/forum/s...ead.php?tid=39

D_DooM 02-04-08 11:59

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
si nu imi traduci si mie :D


All times are GMT +2. The time now is 16:54.

- Copyright 2026 4Tuning