Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Masina mea - Opel Astra F ( NT 23 VLX ) (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/86711-masina-mea-opel-astra-nt-23-vlx.html)

VaLeX 12-11-09 09:33

Quote:

Originally Posted by h0rm0n (Post 2800613)
stiu ca intrebarea nu mi-e adresata mie !

arunca o privire AICI, sa vezi parerea mea despre X16XEL !

Vali, sper ca nu e o problema ca i-am raspuns eu...

Nu nici o problema, stai linistit ...
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 2800623)
cu cat mai multe pareri cu atat mai bine,ms hormon ptr raspuns,asa am auzit si eu ca papa ulei cam mult.asta nu ar fi o asa mare problema ca vorba ta bagi si benzina si ulei si in asa fel uleiul e tot timpul nou :D.dar motorul este bun adica inafara de ulei ce alte probleme ai sau ati mai avut pe parcurs cu el?si ce alte bube mai ai masinile astea?se merita ptr o masina de zi cu zi?cam cat va consuma?

Ma ce sa zic, intr-adevar, papa ulei si trebuie sa-l verifici periodic. Eu la al meu mai am 2 probleme , insa nu au aparut brusc, pe parcurs, le-am lasat si s-au agravat, imi batea 1 tachet, acu cred ca sunt 2-3 si nu pot sa-i spun ca e problema, dar mi-am comandat kitul de distributie din Germania, sa-l inlocuiesc, ca sa fiu eu impacat.

Motorul dupa parerea mea e bun, insa eu cam am tras de el , urmeaza sa bag bani in el , cat de curand. Consum am scos 10% in oras la mers mai sportiv, si un 6.5-7 in afara.

Astazi s-a schimbat distributia si pompa de apa, dupa cateva ore , sunt multumit de manopera si piesele montate.

ps. GAB , uneste putin posturile ! :) ms

h0rm0n 19-11-09 07:12

Re: Masina mea: Opel Astra - Cult Style [FUB]
 
cat a fost manopera? :rolleyes2

VaLeX 19-11-09 11:00

4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by h0rm0n (Post 2820273)
cat a fost manopera? :rolleyes2

150 ron :)

M-am jucat cu-o poza :D :rolleyes2

Inca in lucru, momentan nu am finisat , e prea frig afara ...dupa iarna sper sa termin exteriorul ...:)

GAB , uneste te rog cele 3 posturi.

buddy_lexx 03-12-09 15:04

Re: Masina mea: Opel Astra - Cult Style [FUB]
 
Quote:

Originally Posted by VaLeX (Post 2858420)
Inca in lucru, momentan nu am finisat , e prea frig afara ...dupa iarna sper sa termin exteriorul ...:)

GAB , uneste te rog cele 3 posturi.

au iesit fain jantele maestre... m`ai pus serios pe gand sa le vopsesc si eu :))

GJ 64 GAB 03-12-09 15:09

Re: Masina mea: Opel Astra - Cult Style [FUB]
 
Gata şefu, le-am unit!...
Frumos mai arată F-ul tău... Īmi plac cum au ieşit jantele!... Aşa am să le fac şi eu pe ale mele!

App: Ori mie mi se pare... ori ai făcut o şmecherie la bara spate?...

VaLeX 03-12-09 16:14

Re: Masina mea: Opel Astra - Cult Style [FUB]
 
Quote:

Originally Posted by buddy_lexx (Post 2858536)
au iesit fain jantele maestre... m`ai pus serios pe gand sa le vopsesc si eu :))

Sar'na :)
Quote:

Originally Posted by GJ 64 GAB (Post 2858547)
Gata şefu, le-am unit!...
Frumos mai arată F-ul tău... Īmi plac cum au ieşit jantele!... Aşa am să le fac şi eu pe ale mele!

App: Ori mie mi se pare... ori ai făcut o şmecherie la bara spate?...

Inca e in stadiu de lucru ...momentan sunt multumit cu ce-a iesit, dupa ce se va finisa , va arata mai oke.

ps. Nu ti se pare , e o "şmecherie" la bara spate :) o sa vezi mai incolo ce-o sa iasa ... :D

GJ 64 GAB 03-12-09 16:38

Re: Masina mea: Opel Astra - Cult Style [FUB]
 
Abia aştept!... Ştiu că nu ne dezamăgeşti!

Vorba ta: " Succesuri! " :lol:

Baftă!

CocoT 28 03-12-09 21:23

Re: Masina mea: Opel Astra - Cult Style [FUB]
 
Frumoase foc jantele!...

GTXR 03-12-09 23:51

Re: Masina mea: Opel Astra - Cult Style [FUB]
 
Dau bine jantele ,dar nu prea vad bine in poze ai folie sau nu pe gamurile din spate?

GJ 64 GAB 04-12-09 06:18

Re: Masina mea: Opel Astra - Cult Style [FUB]
 
Nu are folie pe geamurile din spate... Are pe alea mici...

VaLeX 04-12-09 11:44

Re: Masina mea: Opel Astra - Cult Style [FUB]
 
Urmeaza o foliere completa , insa astept sa treaca iarna , sa fie clad si frumos :)

VaLeX 21-12-09 02:20

Re: Masina mea: Opel Astra - Cult Style [FUB]
 
Sarbatori fericite si un an nou plin de realizari , sa vedem cat mai multe proiecte duse la finalizare.

Cu respect,
VaLeX

GJ 64 GAB 21-12-09 13:48

Re: Masina mea: Opel Astra - Cult Style [FUB]
 
Sarbatori fericite, VaLeX, alaturi de cei dragi! Bafta!

Radu_print 21-12-09 15:28

Re: Masina mea: Opel Astra - Cult Style [FUB]
 
cine incearca sa explice putin ce inseamna cult style?
ca eu unul nu am reusit sa gasesc nimic relevant..

VaLeX 21-12-09 18:16

Re: Masina mea: Opel Astra - Cult Style [FUB]
 
Quote:

Originally Posted by Radu_print (Post 2911265)
cine incearca sa explice putin ce inseamna cult style?
ca eu unul nu am reusit sa gasesc nimic relevant..

Cult , din punctul meu de vedere , reprezinta acea masina joasa, jante late , si cat mai clean la exterior si finut modificata. Nimic exagerat , nimic in plus care sa nu dea bine. Cult in adevaratul sens al cuvantului , reprezinta si acel motor Clean (fara sa se vada firele etc, curat) , puternic.

Eu am ramas impresionat de masinile DUB si m-a decis sa adopt aceast stil. Chiar daca nu am sa reusesc sa fie 100% cult , dar in mare am sa incerc sa respect acest stil. Sper ca nu am gresit cu nimic , e doar ceea ce cred ca este CULT STYLE .


All times are GMT +2. The time now is 10:12.

- Copyright 2024 4Tuning