![]() |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
stiind ca verdictul e dat.. papa tot.. potzi sa o scotzi pt placerea de a o conduce.. sau aceasta placere cand se consuma daca nu pe o cursa legala pt ca pista nu avem in romania....si plus de dragul admiratorilor:P
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Presupun ca e destul de aiurea sa te pui la start si sa nu vina nimeni langa tine "pentru ca n-are rost domne".
Poate daca s-ar anunta ceva concurenti seriosi ar veni si cielo la Craiova. Mai era un Cielo d-asta la Bz anul trecut care fugea binisor :) ceva ceva???? |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Felicitari domnu Sebastian pentru masina dumneavoastra si pentru pasiunea depusa.
Esti un exemplu de urmat. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Am sa vin la craiova ca sa fiu competitiv cu un Logan 1.6mpi la grupa A.
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Afirm, sustin si semnez.
Cu mici exceptii asta e nivelul curselor si nu as fi venit cu o masina scumpa in dezastrul de acolo. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Avion masina:shock:..daca ii pui si niste aripi o vedem pe otopeni la decolari:lol:...Si ceva noutati? Ai terminat-o?:P app am vazut cu o pagina in urma o poza q interiorul si cu bordul.....si am o intrebare... de cate ori ai dat vitezometrul peste cap?:lol: |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Nu cred ca masina asta va fi terminata vreodata.
Mereu va mai gasi Seby sa ii faca ceva...el sincer cam vrea sa atinga perfectiunea cu ea. Felicitari! |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
in ce stadiu e masina? pacat ca nu te`ai prezentat cu ea ieri la Kicskunlachaza poate avea mai multe sanse in fata masinilor ungurilor decat M3`ul.
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
Masina este facuta pt el, ceea ce pare ok, dar atunci ma intreb de ce posteaza pe forumuri ca bate masini de 1000 de cai? De ce mai conteaza asta daca oricum o face doar pt placerea lui? Oricum misto muzeu`, bafta in continuare pe dyno, pe forumuri, si pe A2 cu adversari pasarile migratoare care sunt in trecere p-acolo. PS: tare si loganul, ciumecareala de-a dreptu` pps: mai zicea cineva mai sus ca tot asa, o face pt placerea lui, nu pt competitii - respect pt omul ala deoarece n-are 80000 de posturi cu masina. O faci pt tine, bravo..dar taci si nu epata copilareste pe forumuri. Multi poate nu stiti, dar eu am un dragster pe metanol de 6.000 de cai si nu ma dau cu nimeni pt ca oricum n-am nimic de demonstrat, l-am facut asa, de plictiseala. Ma mai dau uneori cu el duminica prin Glina, pe langa groapa de gunoi. |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Quote:
https://www.youtube.com/watch?v=JpduH...e=channel_page https://www.youtube.com/watch?v=8GSCM...e=channel_page https://www.youtube.com/watch?v=Zovj-...e=channel_page cat de sigur esti ca nu exista?? |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Alea da reprize scurte, haha. Ceea ce ma face sa ma intreb, cu riscul de a pune o intrebare de-a dreptul pionereasca. Oare nu ar avantaja motorul, cu evidenta diferenta absolut enorma de putere fata de stoc, de niste rapoarte modificate in conformitate? Pana reuseste boxerul meu sa dezvolte cuplul necesar pentru a termina treapta 1, Sebastian a ars-o deja pe-a treia :lol:
|
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
alea sunt treptele stock de la cutia de sti de 2.0...jdm style cu a 5-a si a 6-a putin mai lungi pt europa/america nu stiu exact cum e dar e ceva la genu 1-40 2-80 3-120 4-160
la stiul de 2.5 sunt mult mai lungi 1-45 2-95 3-140 4-180 pe acolo +/- 5km la fiecare depinde unde schimbi |
re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
Vai, da` ce mergea Elodia cand traia, domnu` Dan
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:11. |
- Copyright 2026 4Tuning