Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Subaru (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru.html)
-   -   STI - RC (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru/8400-sti-rc.html)

oq 16-02-09 12:25

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
stiind ca verdictul e dat.. papa tot.. potzi sa o scotzi pt placerea de a o conduce.. sau aceasta placere cand se consuma daca nu pe o cursa legala pt ca pista nu avem in romania....si plus de dragul admiratorilor:P

bluey 16-02-09 14:35

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Presupun ca e destul de aiurea sa te pui la start si sa nu vina nimeni langa tine "pentru ca n-are rost domne".
Poate daca s-ar anunta ceva concurenti seriosi ar veni si cielo la Craiova.

Mai era un Cielo d-asta la Bz anul trecut care fugea binisor :) ceva ceva????

aTom-CoRy 24-02-09 12:03

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Felicitari domnu Sebastian pentru masina dumneavoastra si pentru pasiunea depusa.
Esti un exemplu de urmat.

SEBASTIAN 14-03-09 17:28

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Am sa vin la craiova ca sa fiu competitiv cu un Logan 1.6mpi la grupa A.

Goldmember 15-03-09 20:10

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 756114)
Daca are 800cp o bat sigur.
Daca are 1000cp ma dau sa vedem iar daca ne dam peste doua luni poate sa aiba si 1200cp tot il joc cum vreau eu.

Am citit cateva pagini,suficient cat sa-mi fac o parere despre personaj.Nu zic ca nu are masina tare,ca nu a castigat cateva curse,dar sa faci o afirmatie ca cea de sus....no comment

SEBASTIAN 15-03-09 20:16

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Afirm, sustin si semnez.
Cu mici exceptii asta e nivelul curselor si nu as fi venit cu o masina scumpa in dezastrul de acolo.

mitza mtb 18-03-09 02:01

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by Goldmember (Post 2150494)
Am citit cateva pagini,suficient cat sa-mi fac o parere despre personaj.Nu zic ca nu are masina tare,ca nu a castigat cateva curse,dar sa faci o afirmatie ca cea de sus....no comment

Daca are cu ce mi se pare normal sa afirme asta...;)


Avion masina:shock:..daca ii pui si niste aripi o vedem pe otopeni la decolari:lol:...Si ceva noutati? Ai terminat-o?:P

app am vazut cu o pagina in urma o poza q interiorul si cu bordul.....si am o intrebare... de cate ori ai dat vitezometrul peste cap?:lol:

orlando 20-03-09 17:09

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Nu cred ca masina asta va fi terminata vreodata.
Mereu va mai gasi Seby sa ii faca ceva...el sincer cam vrea sa atinga perfectiunea cu ea.
Felicitari!

HoricutzWSR 22-03-09 11:21

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
in ce stadiu e masina? pacat ca nu te`ai prezentat cu ea ieri la Kicskunlachaza poate avea mai multe sanse in fata masinilor ungurilor decat M3`ul.

bimmer3 09-04-09 11:21

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by HoricutzWSR (Post 2172123)
in ce stadiu e masina? pacat ca nu te`ai prezentat cu ea ieri la Kicskunlachaza poate avea mai multe sanse in fata masinilor ungurilor decat M3`ul.

Pt ca n-avea nimic de demonstrat nici acolo si nici in alta parte pe planeta, masina aia n-are adversar in universul asta, asa ca nu mai postati aiurea..eventual veniti cu rachete telecomandate, daca va tine si cu alea.

Masina este facuta pt el, ceea ce pare ok, dar atunci ma intreb de ce posteaza pe forumuri ca bate masini de 1000 de cai?
De ce mai conteaza asta daca oricum o face doar pt placerea lui?

Oricum misto muzeu`, bafta in continuare pe dyno, pe forumuri, si pe A2 cu adversari pasarile migratoare care sunt in trecere p-acolo.
PS: tare si loganul, ciumecareala de-a dreptu`

pps: mai zicea cineva mai sus ca tot asa, o face pt placerea lui, nu pt competitii - respect pt omul ala deoarece n-are 80000 de posturi cu masina.
O faci pt tine, bravo..dar taci si nu epata copilareste pe forumuri.

Multi poate nu stiti, dar eu am un dragster pe metanol de 6.000 de cai si nu ma dau cu nimeni pt ca oricum n-am nimic de demonstrat, l-am facut asa, de plictiseala.
Ma mai dau uneori cu el duminica prin Glina, pe langa groapa de gunoi.

Calimero2003 21-05-09 13:13

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by mitza mtb (Post 2158894)
Daca are cu ce mi se pare normal sa afirme asta...;)


Avion masina:shock:..daca ii pui si niste aripi o vedem pe otopeni la decolari:lol:...Si ceva noutati? Ai terminat-o?:P

app am vazut cu o pagina in urma o poza q interiorul si cu bordul.....si am o intrebare... de cate ori ai dat vitezometrul peste cap?:lol:

Are cu ce sa ce? ... masina aia nu exista .. e doar un vis ... nu a vazuto nimeni niciodata ... daca va iesi vreodata am sa accept o cursa cu el numai daca se califica intai demonstrandumi ca are potential ... batand cateva masini cu putere ... si abia dupaceia am sa accept sa ma dau cu el.

Razvan-CT 21-05-09 22:04

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by Calimero2003 (Post 2339386)
Are cu ce sa ce? ... masina aia nu exista .. e doar un vis ... nu a vazuto nimeni niciodata ... daca va iesi vreodata am sa accept o cursa cu el numai daca se califica intai demonstrandumi ca are potential ... batand cateva masini cu putere ... si abia dupaceia am sa accept sa ma dau cu el.

https://www.youtube.com/watch?v=NMz2DQDT_J0
https://www.youtube.com/watch?v=JpduH...e=channel_page
https://www.youtube.com/watch?v=8GSCM...e=channel_page
https://www.youtube.com/watch?v=Zovj-...e=channel_page

cat de sigur esti ca nu exista??

fishbone 22-05-09 00:44

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Alea da reprize scurte, haha. Ceea ce ma face sa ma intreb, cu riscul de a pune o intrebare de-a dreptul pionereasca. Oare nu ar avantaja motorul, cu evidenta diferenta absolut enorma de putere fata de stoc, de niste rapoarte modificate in conformitate? Pana reuseste boxerul meu sa dezvolte cuplul necesar pentru a termina treapta 1, Sebastian a ars-o deja pe-a treia :lol:

zGb 22-05-09 03:23

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
alea sunt treptele stock de la cutia de sti de 2.0...jdm style cu a 5-a si a 6-a putin mai lungi pt europa/america nu stiu exact cum e dar e ceva la genu 1-40 2-80 3-120 4-160
la stiul de 2.5 sunt mult mai lungi 1-45 2-95 3-140 4-180 pe acolo +/- 5km la fiecare depinde unde schimbi

bimmer3 22-05-09 08:40

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Vai, da` ce mergea Elodia cand traia, domnu` Dan


All times are GMT +2. The time now is 11:11.

- Copyright 2026 4Tuning