Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

FANEX 30-09-08 19:30

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Puternicule,un test des utilizat pentru verificarea ambreiajului :cu frana de mana trasa incerci sa pleci de pe loc,daca motorul "da sa moara" ambreiajul este bun,daca se tureaza atunci ambreiajul patineaza.
Asta e tot ce imi vine in minte acum,revin si cu alte informatii !

paul_ral 04-10-08 21:08

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
1 Attachment(s)
Ultima achizitie
Recaro GTI Edition

ErdVento 05-10-08 17:31

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
arata foarte bine;),se potriveste si bancheta spate?
nuca si husa schimbatorului nu e cumva de vanzare?:)

paul_ral 05-10-08 19:14

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
In imagine sunt pe masina donatoare (a mea e mult mai curata) iar bancheta s-a potrivit. Era bine daca avea si cotiera.:D. schimbatorul este pe masina, vezi ca am facut un topic pentru cel care dezmembreaza, am postat telefonul lui, insa nu stiu daca trimite prin posta.

turbatu' 08-10-08 07:38

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Stie cineva de ce imi pornesc din senin stergatoarele? ..asta mai ales cand dau in gropi. Mi-au pornit odata cand am dat intr-o groapa mare, dar de ieri pornesc la fiecare denivelare..si nu numai la denivelari.
O fi de la releu?
Aveti idee cat costa unul?

bzsa 12-10-08 10:22

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
salut a schimbat careva cureaua de alternator ?
are ceva cod anume?

puternicul 13-10-08 21:52

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Multumesc Fanex
Am reusit sa desfac si sa vad despre ce este vorba
Era placa de presiune si am schimbat-o
Am schimbat si discul si pentru cei interesati... Vento din '93 nu are rulment de presiune.
Din pacat acum caraie cand bag in marchearriere si nu stiu ca sa mai fac.
Vreo idee baieti?

puternicul 13-10-08 21:55

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Pentru bzsa... are cod
Nu stiu din pacate sa-ti spun ce cod pentru ca eu m-am dus cu ea la magazin si a citit individul de acolo codul de pe ea si mi-a dat una care s-a potrivit

ulie_mad_boy 13-10-08 22:00

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Quote:

Originally Posted by paul_ral (Post 1792185)
Ultima achizitie
Recaro GTI Edition

is ff tari scaunele...ai dat mult pe ele??:D pe mine m-ar interesa doar alea din fata dak as gasi
In Curand o sa pun si eu poze cu vento-ul meu abia scos din reparatii :lol:

paul_ral 13-10-08 22:01

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
Are rulment de presiune, dar este in partea cealalta a cutiei

ulie_mad_boy 26-10-08 11:07

4 Attachment(s)
Si pozele promise...:-P
sper sa va placa...:shock:

FANEX 26-10-08 14:02

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
faina masinuta,sa o conduci sanatos !
ia baga si din interior !

catalin-stefan 26-10-08 18:40

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
salutare.... si eu am un vento 1.9 d si mi s-a stricat incarcarea la baterie.... site careva cam cat costa reparatia la alternator sau unu nou??? astept raspunsuri... daca se poate tot aici sau pe mobil ca nu am tot timpul internet la mine.... in curand o sa pun si eu poze cu vw meu 0724301679

catalin-stefan 26-10-08 19:16

Re: Proprietari de vw vento
 
sal,imi trebuie si mie partea electrica de la turela ca mie nu imi merge si un alternator....imi zici pret te rog.... daca se poate pe mobil ca nu sunt prea mult pe langa internet.... 0724301679 ms mult de tot

antonlupan 03-11-08 21:42

Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
 
sal.intrebare pt toata lumea.....cati dintre voi ar fii dispusi sa dea bani la un circuit de viteza facut la marginea orasului unde sa mergi sa zicem in weekend si sa te dai in voie?cam ce suma ati fii dispusi sa aruncati pe placerea asta.sa zicem ca ai la dispozitie profesor si tot ce trebe......sa nu uitam ca ar fii un bun motiv sa iesi din casa si sa mai stai de vorba cu ceilalti impatimiti.....in miros de cauciuc si sunet de tobe.....


All times are GMT +2. The time now is 06:16.

- Copyright 2026 4Tuning