Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Masini tari din Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/3981-masini-tari-iasi.html)

ESPinoza 26-11-08 22:53

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by svz-19 (Post 1888625)
salutare la toata lumea, cu toate ca sunt inscris mai demult si postez mai rar dar ieri am vazut un M5 in Canta, sper sa nu fie ceva vechi pe aceasta sectiune.

pare a fi m5, dar jantele o dau de gol, asa o fi alea de iarna poate.

bakal 26-11-08 22:57

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
e doar kit-ul exterior, dar la o examinare mai atenta, o sa se observe lipsa unor discuri de frana specifice m-urilor

ZyZ 27-11-08 08:05

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Daca-i cel pe care-l stiu eu, e diesel. Deci nici vorba de M. Daca aveti norocul sa-l auziti pornit va dati seama urgent. Inca nu pot sa-mi dau seama de ce murdaresc unii niste simboluri cu istorie in spate pe niste masini altminteri frumoase, dar fara nici cea mai mica legatura cu traditia in motorsport. Nu orice BMW e M, nu orice VW e GTI, etc...

svz-19 27-11-08 08:41

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
mentionez ca prizele alea de aer din aripi is originale nus lipituri sau altceva de genul. nu sunt un cunoscator asa de mare dar nu cred ca si-ar strica aripile doar de dragul de a scrie"M5".

ocaruntu 27-11-08 12:04

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by ZyZ (Post 1888913)
Daca-i cel pe care-l stiu eu, e diesel. Deci nici vorba de M. Daca aveti norocul sa-l auziti pornit va dati seama urgent. Inca nu pot sa-mi dau seama de ce murdaresc unii niste simboluri cu istorie in spate pe niste masini altminteri frumoase, dar fara nici cea mai mica legatura cu traditia in motorsport. Nu orice BMW e M, nu orice VW e GTI, etc...

bai baiete :evil: vezi ca si la mine E multi de eMi. :oops:

silviu_fxx 27-11-08 12:18

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Cateva detalii pe care le observi la prima vedere, denota faptul ca nu e M5:
-M5-ul nu are proiectoare
-jante
-oglinzi retrovizoare

ZyZ 27-11-08 12:37

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by ocaruntu (Post 1889323)
bai baiete :evil: vezi ca si la mine E multi de eMi. :oops:

Si cred ca ai si Bei si dubluWei de-o parte si de alta. :lol:

raduku988 27-11-08 13:04

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
lasa ovidiu tu ai voie sa ai atatea emuri ca altfel nai mai fi tu .. coca al nostru :P.. noi te iubim :P

ZyZ 27-11-08 13:09

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
:lol: ma nu fiti malitiosi in public...asteptati sa ajungeti acasa :D

svz-19 27-11-08 17:29

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
obsverv ca a iesit o polemica aici...dar am gasit pe "google" ceva si ar parea acelasi model care lam prezentat http://www.**************/masini-noi/bmw/m5-20/ nu stiu daca voi mai posta alta data decat daca va fi o masina foarte foarte scumpa si vazute pe strazile noastre ....Va multumesc...

ocaruntu 27-11-08 19:29

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by raduku988 (Post 1889397)
lasa ovidiu tu ai voie sa ai atatea emuri ca altfel nai mai fi tu .. coca al nostru :P.. noi te iubim :P

multumesc ... ma simt mai bine acu' !

las' ca'l prind eu pe zyz ... data viitoare lasam loc de tir :twisted:

bakal 28-11-08 00:46

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by svz-19 (Post 1889842)
obsverv ca a iesit o polemica aici...dar am gasit pe "google" ceva si ar parea acelasi model care lam prezentat http://www.**************/masini-noi/bmw/m5-20/ nu stiu daca voi mai posta alta data decat daca va fi o masina foarte foarte scumpa si vazute pe strazile noastre ....Va multumesc...

nu te aprinde asa.... mai stiu cel putin o masina, adica un seria 5 bej, cu exact acelasi kit exterior, inclusiv aripile cu prize, si nu e M5... aceasi masina am vazut-o si eu cu vro 2 seri inainte sa o pozezi tu, si credema, eu sunt fanatic BMW si am facut aceasi greseala ca si altii, crezand ca e un M veritabil, dar la o analiza mai de aproape, a dezvaluit ca e de fapt un fals....

ZyZ 28-11-08 07:57

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by ocaruntu (Post 1890115)
multumesc ... ma simt mai bine acu' !

las' ca'l prind eu pe zyz ... data viitoare lasam loc de tir :twisted:

Pai eu m-am oferit si saptamana trecuta, da' n-a fost sa fie. La 200 de kg diferenta de greutate, ar cam trebui sa masuram un tir. Nu conteaza, cat timp compania e una selecta 8). Azi s-ar putea sa ies cu ala micu', deci probabil c-o lasam cu tiru' pentru saptamana viitoare :-P

P.S.: svz, nu s-a legat nimeni de tine. Au mai fost situatii cand am fost aproape de a fi pacaliti de replici aproape fidele, si in general copii de M-uri. Nu-i problema. La final, ramane doar placerea de a purta o conversatie pe acelasi subiect si-anume pasiunea pe care o impartasim ;).

limuzina 28-11-08 17:34

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
1 Attachment(s)
Magnum:twisted::twisted::twisted:.I'am dat un resize.......:rolleyes2

D3m0N 28-11-08 23:09

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
a mai fost postat:)


All times are GMT +2. The time now is 12:21.

- Copyright 2026 4Tuning