![]() |
Re: Masina Mea Virtuala
imi trimite fratimiu piese din germania :D n-am nevoie
|
Re: Masina Mea Virtuala
Quote:
M`a atentionat un administrator ca se face prea mult off-topic. Deci fiecare post trebuie sa aiba cel putin o poza .. ceva din ziua pe care ai petrecut`o .. chiar daca nu ai facut nimic la masina .. sa zici ce ai facut azi cu ea.. plimbare..poza din joc desigur ( =]] ) Si dupa zici ceva pe acolo , dar nu prea mult off-topic .. Sau in 10 zile nu mai avem topic .. :evil: Asa ca poate nu ajungem la pagina 50. |
Re: Masina Mea Virtuala
2 Attachment(s)
spirit-Ok am inteles....
S-au Vandut Piesele la e 36.... Am luat o bara stock.-70E Faruri Stock-50E Urmeaza sa vopsesc bara.... + o poza bonus.. Caut niste Jante peste E36..cei care au jante sa ma anunte.... |
Re: Masina Mea Virtuala
1 Attachment(s)
Momentan masina arata bine nu am gasit inca rugina.
App care ma ajuta si pe mine cu niste jante?? |
Re: Masina Mea Virtuala
6 Attachment(s)
Quote:
Am vopsit bara fata..A iesit frumusel Am dat comanda pentru Oglinzi si insigne De BMW....:lol::lol: Trebuie sa ajunga,,, Se pare ca azi pisica mea va fii din nou rasfatataD:D:D.... |
Re: Masina Mea Virtuala
1 Attachment(s)
......
|
Re: Masina Mea Virtuala
1 Attachment(s)
Pentru ca nu aveam ce face am taiat arcurile, acum astept sa campar jentile de la R.Equinox si dupa ce le montez sa aranjez camberu.
|
Re: Masina Mea Virtuala
1 Attachment(s)
Quote:
Quote:
Au sosit Oglinzile si Insignele:lol::lol:..Sunt extra multumit |
Re: Masina Mea Virtuala
5 Attachment(s)
Asa de la R.Equinox am cumparat: +motor VR6 2.8 (500 euro)
+suspensie KW (100 euro) +frane complete de la Brembo (50 euro) +jantele BBS (200 euro) = 850 euro = eu falit Acum am pus toate piesele pe masina inclusiv motoru, suspensia( cu toate cele amortizoare, arcuri, frane) si rotile. Si am scos masina la o plimbare. P.S.: in noaptea asta vopsesc masina. |
Re: Masina Mea Virtuala
5 Attachment(s)
Am adus-o de la tinichingerit, si a lucat perfect, piesele care au mai fost pe ea s-au putut indrepta si alea. Nu se vede nicio urma ca a fost lovita. Si am apucat sa curat si motorul, care inca este bun si trage bine:D
Reparatia asta m-a costat 2350$, dar macar a fost facute perfect. Cam greu gasesc piese la asta:sad:. Am comandat de la un magazin aripa din stanga, partea din fata, bara spate. Cred ca ajung pana deseara.:D PlesaPrinde forma Golfuletu` |
Re: Masina Mea Virtuala
Quote:
|
Re: Masina Mea Virtuala
6 Attachment(s)
Plesa-Sa ai parte de el si mi-a facut placere sa te falesc:))...Glm....Prinde forma golfanu..Sa nu patesti ce am patit si eu cu al meu:))
Radu A.K.A. G.R.M.-Stiu cum e cu piesele...A mea e din 67 a ta 68 si se gasesc super greu si scumpe in draci...Am dat pe 2 oglinzi 100E.De Gti-ul ala ce se mai aude??:D Robicutz-Pisica nu se vinde...Vand Doar broasca din pacate Am iesit Ieftin cu motoru Curatat Carburator ca era plin de mizeri.. Schimbat distributia Schimbat ulei SChimbat Consumabile Cumparat oglinzi In total 550E..(SUPER IEFTIN) Daca era grav ma ajungea la 1500 2000E.. Motoru a pornit la a 2 cheie...e bine...No mai fost pornit de 12 ani de zile..deci...POZE |
Re: Masina Mea Virtuala
1 Attachment(s)
Inainte sa o vopsesc am cautat intr-un depozit niste piese si am gasit grila si barile fata si spate.
Acum ma apuc si de vopsitorie. Edit: Cred ca un rosu. |
Re: Masina Mea Virtuala
5 Attachment(s)
Quote:
Ce culoare ii dai?? Azi a fost o ziua mea norocoasa....Am fost pana la un vecin sal ajut cu o treaba si am vazut o masina in fundu gradini....Era un SS din 63....Am ramas MUT....Il intreb ce face cu ea si el a zis ca sta acolo de 4 ani ...Nu are fata si spatele e busit..Am luato cu 300E...(ce lam fraierit):evil::evil:..Numai motoru cred ca face 1500E:-P:-P Dar are asa Interior in stare IMPECABILa Motor-Chevrolet LS2(are doar radiatorul Spart) Jante dragute Si usile in stare buna Exact ce vroiam eu ..... L-am Luat mai mult pentru Piese pentru SS meu....Are destule....La sfarsit O sa refac caroseria si o avnd goala...Vedem ;) Maine dimineata ma apuc sa vad ce are mai bine si sa pregatesc SS al meu de vopsit/Dezmembrat/asamblat |
Re: Masina Mea Virtuala
7 Attachment(s)
Cum a fost Vs Cum e acum
Progrese :arrow: |
| All times are GMT +2. The time now is 16:17. |
- Copyright 2026 4Tuning