Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Masina Mea Virtuala (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/278497-masina-mea-virtuala.html)

KrYpToN 22-10-11 21:07

Re: Masina Mea Virtuala
 
imi trimite fratimiu piese din germania :D n-am nevoie

spiritualDARY2 22-10-11 22:05

Re: Masina Mea Virtuala
 
Quote:

Originally Posted by KrYpToN (Post 4662558)
imi trimite fratimiu piese din germania :D n-am nevoie

Atentie!
M`a atentionat un administrator ca se face prea mult off-topic.
Deci fiecare post trebuie sa aiba cel putin o poza .. ceva din ziua pe care ai petrecut`o .. chiar daca nu ai facut nimic la masina .. sa zici ce ai facut azi cu ea.. plimbare..poza din joc desigur ( =]] )
Si dupa zici ceva pe acolo , dar nu prea mult off-topic ..
Sau in 10 zile nu mai avem topic .. :evil:
Asa ca poate nu ajungem la pagina 50.

R.Equinox 23-10-11 09:42

Re: Masina Mea Virtuala
 
2 Attachment(s)
spirit-Ok am inteles....

S-au Vandut Piesele la e 36....

Am luat o bara stock.-70E
Faruri Stock-50E

Urmeaza sa vopsesc bara....
+ o poza bonus..

Caut niste Jante peste E36..cei care au jante sa ma anunte....

Plesa 23-10-11 09:54

Re: Masina Mea Virtuala
 
1 Attachment(s)
Momentan masina arata bine nu am gasit inca rugina.

App care ma ajuta si pe mine cu niste jante??

R.Equinox 23-10-11 10:22

Re: Masina Mea Virtuala
 
6 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Plesa (Post 4663315)
Momentan masina arata bine nu am gasit inca rugina.

App care ma ajuta si pe mine cu niste jante??

Am eu niste BBS de pe fostu meu golf....Poza Jos...Daca te intereseaza....Vb

Am vopsit bara fata..A iesit frumusel

Am dat comanda pentru Oglinzi si insigne De BMW....:lol::lol:

Trebuie sa ajunga,,,

Se pare ca azi pisica mea va fii din nou rasfatataD:D:D....

KrYpToN 23-10-11 11:49

Re: Masina Mea Virtuala
 
1 Attachment(s)
......

Plesa 23-10-11 12:26

Re: Masina Mea Virtuala
 
1 Attachment(s)
Pentru ca nu aveam ce face am taiat arcurile, acum astept sa campar jentile de la R.Equinox si dupa ce le montez sa aranjez camberu.

R.Equinox 23-10-11 14:18

Re: Masina Mea Virtuala
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by KrYpToN (Post 4663528)
......

Pentru Mine?::D...Vai mersi mult:X:X:..

Quote:

Originally Posted by Plesa (Post 4663605)
Pentru ca nu aveam ce face am taiat arcurile, acum astept sa campar jentile de la R.Equinox si dupa ce le montez sa aranjez camberu.

Te-am falit azi de bani:)))...Acum prezinta si tu piesele de la mine..:))


Au sosit Oglinzile si Insignele:lol::lol:..Sunt extra multumit

Plesa 23-10-11 15:08

Re: Masina Mea Virtuala
 
5 Attachment(s)
Asa de la R.Equinox am cumparat: +motor VR6 2.8 (500 euro)
+suspensie KW (100 euro)
+frane complete de la Brembo (50 euro)
+jantele BBS (200 euro)
= 850 euro = eu falit
Acum am pus toate piesele pe masina inclusiv motoru, suspensia( cu toate cele amortizoare, arcuri, frane) si rotile.
Si am scos masina la o plimbare.
P.S.: in noaptea asta vopsesc masina.

Radu A.K.A. G.R.M. 23-10-11 15:37

Re: Masina Mea Virtuala
 
5 Attachment(s)
Am adus-o de la tinichingerit, si a lucat perfect, piesele care au mai fost pe ea s-au putut indrepta si alea. Nu se vede nicio urma ca a fost lovita. Si am apucat sa curat si motorul, care inca este bun si trage bine:D
Reparatia asta m-a costat 2350$, dar macar a fost facute perfect. Cam greu gasesc piese la asta:sad:. Am comandat de la un magazin aripa din stanga, partea din fata, bara spate. Cred ca ajung pana deseara.:D

PlesaPrinde forma Golfuletu`

Robicutz 23-10-11 16:39

Re: Masina Mea Virtuala
 
Quote:

Originally Posted by R.Equinox (Post 4663808)
Pentru Mine?::D...Vai mersi mult:X:X:..



Te-am falit azi de bani:)))...Acum prezinta si tu piesele de la mine..:))


Au sosit Oglinzile si Insignele:lol::lol:..Sunt extra multumit

Raducule daca te intereseaza sa-ti dau ursu si o diferenta pe pisicuta da-mi un pm

R.Equinox 23-10-11 17:11

Re: Masina Mea Virtuala
 
6 Attachment(s)
Plesa-Sa ai parte de el si mi-a facut placere sa te falesc:))...Glm....Prinde forma golfanu..Sa nu patesti ce am patit si eu cu al meu:))

Radu A.K.A. G.R.M.-Stiu cum e cu piesele...A mea e din 67 a ta 68 si se gasesc super greu si scumpe in draci...Am dat pe 2 oglinzi 100E.De Gti-ul ala ce se mai aude??:D


Robicutz-Pisica nu se vinde...Vand Doar broasca din pacate

Am iesit Ieftin cu motoru

Curatat Carburator ca era plin de mizeri..
Schimbat distributia
Schimbat ulei
SChimbat Consumabile
Cumparat oglinzi

In total 550E..(SUPER IEFTIN)

Daca era grav ma ajungea la 1500 2000E..
Motoru a pornit la a 2 cheie...e bine...No mai fost pornit de 12 ani de zile..deci...POZE

Plesa 23-10-11 20:29

Re: Masina Mea Virtuala
 
1 Attachment(s)
Inainte sa o vopsesc am cautat intr-un depozit niste piese si am gasit grila si barile fata si spate.
Acum ma apuc si de vopsitorie.

Edit: Cred ca un rosu.

R.Equinox 23-10-11 20:38

Re: Masina Mea Virtuala
 
5 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Plesa (Post 4664551)
Inainte sa o vopsesc am cautat intr-un depozit niste piese si am gasit grila si barile fata si spate.
Acum ma apuc si de vopsitorie.

Pfoai ce nervoasa e:X:X:X....

Ce culoare ii dai??


Azi a fost o ziua mea norocoasa....Am fost pana la un vecin sal ajut cu o treaba si am vazut o masina in fundu gradini....Era un SS din 63....Am ramas MUT....Il intreb ce face cu ea si el a zis ca sta acolo de 4 ani ...Nu are fata si spatele e busit..Am luato cu 300E...(ce lam fraierit):evil::evil:..Numai motoru cred ca face 1500E:-P:-P

Dar are asa
Interior in stare IMPECABILa
Motor-Chevrolet LS2(are doar radiatorul Spart)
Jante dragute
Si usile in stare buna
Exact ce vroiam eu .....

L-am Luat mai mult pentru Piese pentru SS meu....Are destule....La sfarsit O sa refac caroseria si o avnd goala...Vedem ;)
Maine dimineata ma apuc sa vad ce are mai bine si sa pregatesc SS al meu de vopsit/Dezmembrat/asamblat

quick_silver2 23-10-11 21:38

Re: Masina Mea Virtuala
 
7 Attachment(s)
Cum a fost Vs Cum e acum

Progrese :arrow:


All times are GMT +2. The time now is 16:17.

- Copyright 2026 4Tuning