Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/5334-logan-1-6-ambition-vs-cielo-executive.html)

Psycho 03-06-06 19:13

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
nu pot sa zic k nu tin cu loganu dar de la inceput nu mi-a placut ... dar o gramada de firme de tuning au avut curaju de a modifica un dulap .. adica oricine poate modifica un civic .. o supra .. un bmw .. dar nu multi se incumeta cu loganu ;)

Spark 03-06-06 19:14

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
hai sa fim moderati ...
cielo over logan ... e parerea mea ...
eu nu vreau sa fie hultit loganu` ... da` ma enerveaza cand e prea ridicat in slavi ... :)

br01tim 03-06-06 19:14

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by ~ 69 USP
2 ,,, stai ca acum suntem 3 ..asta e bine .,... fratilor uniti va si huliti ..chestia aia pe 4 roti ..de nu e masina ..da ii zice logan

4 cu mine :)))o masina mai "AVORTATA" ca asta nu am intalnit!parerea mea:lol:

The_Mask 03-06-06 19:38

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by neXus
Ce spui tu straine? Masina aia din avatarul tau este cumva a ta? De ce vorbesti prostii?


da, si nu trebuie sa ma crezi tu, nu crezi vino in cta si te convingi, daca tu n-ai posibilitate sa ai o masina ca cea de la avatar la 18 ani asta e partea a 2-a nu toti sunt ca tine;).

br01tim are abs condu un cielo executive si vei vedea!

br01tim 03-06-06 20:27

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
:))))sa coduc un Executive?:)))dar am condus MULT frate:))))chiar si acum am un cielo(GLE):)))Stai asa,daca tot esti asa convins spune si u de unde stii ca are ABS?ti-am spus k exista un led pe care scrie ABS dar masina nu are ABS!eu nu zic k poate o fi(si mai mult ca sigur sunt)dar nu la noi!poate ne dai si noua sursa ta de informare,sincer chiar as vrea sa fiu lamurit ptr totdeauna dc are sau nu!

BAD_MF 03-06-06 20:29

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Nu Are!!!!

The_Mask 03-06-06 20:38

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Atunci ce plm e ala care-ti impinge picioru in sus cand calci frana ??? E greu pentru voi sa intelegeti ca EXECUTIVE`ul are ABS?

br01tim 03-06-06 20:52

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Fiecare cu parerea lui dar macar arata-ne si noua unde scrie ca Executivul are ABS!intra pe site=ul de la daewoo sa vezi!

George_P. 03-06-06 21:48

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Oameni buni

Luati una bucata Cielo care se presupune ca are ABS,duceti-o in 60 la ora si calcati frana brusc.
Daca lasa urme pe asfalt n-are,daca nu lasa it's ovious
:rolleyes2

~ 69 USP 03-06-06 22:28

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
dragii mei colegi espero si cielo nu au nici abs nici airbag ...nu stiu executivul ca nu am fost curios ..ce este cert insa ..nu o sa se compare in vecii vecilor(amin) broasca aia de logan cu cielo ..si cu atat mai putin cu espero ...asa ca .......ca si mafia asta seara la premiile lu mtv ...playback placut

NWZeu 03-06-06 23:22

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by br01tim
Fiecare cu parerea lui dar macar arata-ne si noua unde scrie ca Executivul are ABS!intra pe site=ul de la daewoo sa vezi!

e timpul sa opriti aceasta absurditate - ca si la Logan pentru Cielo a fost disponibil ca optional ABSul.

bordul la toate Cielo este aprope identic - sunt 2 tipuri unul cu turometru si unul fara. (partea cu martorii luminosi in schimb este identica la ambele modele)

Executive reprezinta un nivel de echipare, precum Ambition la Logan (versiunea 2000-2003 a beneficiat de motorul DOHC) apoi a fost inlocuit cu euro3ul de 80 de cai.

din toata Loganele de pe strada sunt putine cele care au servo directie si ABS, cele care au fie sunt variante full option (Ambition) fie proprietarii le-au achizionat ca optionale.

concluzie - EXISTA Cielouri care au ABS, airbag sofer, cutii automate (pentru vers coreene) - dar ele au fost optionale intotdeauna, nu au fost standard puse pe masini.

George_P. 03-06-06 23:32

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by NWZeu
din toata Loganele de pe strada sunt putine cele care au servo directie si ABS, cele care au fie sunt variante full option (Ambition) fie proprietarii le-au achizionat ca optionale.


In privinta servodirectiei,afirm ca toate variantele Loganului au in standard servo.

NWZeu 03-06-06 23:39

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
Quote:

Originally Posted by george_smiley05
In privinta servodirectiei,afirm ca toate variantele Loganului au in standard servo.

mai bine nu afirmai - iti dau un link:
http://www.dacia.ro/dacia/ajax#/dacia/configurator,13

alege modelul AMBIANCE, orice motor , orice culoare si apoi sa vezi optionalele.

Direcţie asistată pentru Ambiance - costa 405 EURO ;).

neXus 03-06-06 23:51

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
The_Mask > n-am zis ca n-ai avea tu masina aia, dar din moment ce tu ai masina aceea, nu stiu cum poti compara doua masini care sunt de n ori mai degeaba decat Phaetonul... intelesu-m-ai?

br01tim 04-06-06 07:10

Re: Logan 1.6 Ambition vs. Cielo Executive
 
CIELO EXECUTIVE
DOTARI SUPLIMENTARE : In pus fata de Cielo Standard : inchidere centralizata, aer conditionat, sistem de racire cuventilator dublu, scaun sofer cu reglare manuala pe inaltime, geamuri cu actionare electrica, radiocasetofon stereo AM/FM cu afisaj digital si cod de securitate, boxe HI-FI stereo spate, ceas cu afisaj digital integrat in bord, faruri ceata fata, antena automata, capace de roti, oglinzi exterioare de culoarea caroseriei, deschiderea din interior a portbagajului (electric)
Asta e dotarea FULL(in afara de Executive Plus kre are Radio CD cu mp3...)Eu nu prea vad nici airbag si nici ABS!probabil daca cumperi masina din Vest ai si ABS si airbag dar la noi poate ca se ofera in optionale dar nu iti dau masina echipata cu asa ceva.


All times are GMT +2. The time now is 23:14.

- Copyright 2024 4Tuning