![]() |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
3 Attachment(s)
2-3 poze de la mine:-)
urmeaza montare pragurilor si un eleron de luneta iar dupa acestea vin geamuri fumuri:-P |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
intrebare: care sunt cele mai mari jenti pe care le pot pune pe vento, fara sa imi afecteze ceva la masina?acum le am de 175/60 R14
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
1 Attachment(s)
pe 17, depinde insa de talonu la cauciuc, trebuie sa fie mic ca sa nu frece in aripa interioara (vezi poza). asta daca rezolvi cu RAR-u. cele mai mari jenti puse din fabrica sunt pe 16 pe modelul VR daca bine stiu.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
cel putin asa e si la mine cele de tabla cu cauciucuri de iarna pe 14 iar cele de vara cu cauciucuri de vara de aliaj pe 15 m-am interesat si cele pe 17 iti rupe directia si planetarele |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
Cum ai procedat?Care au fost pasii pe care i-ai facut pentru ca si pe mine m-ar interesa acelasi lucru sa fac. Au fost acoperite si unele zgarieturi? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Primul pas este spalarea masinii,apoi protejarea elementelor de cauciuc sau plastic cu hartie autoadeziva.Aparatul de polish are 2 huse,una mai dura pentru intins pasta cealalta husa,mai fina,pentru lustru.Incepi cu cate o bucata de masina,aripa,capota etc.,intinzi pasta cu husa dura,astepti 5-10 min.,schimbi husa si dai lustru.
Am avut pe usile din dreapta ceva zgarieturi fine de la un gard viu pe care le-a acoperit,pentru zgarieturi mai profunde este pasta de polish mai abraziva.Din cate am mai auzit,este indicat ca dupa polish sa aplici un strat de ceara,lucru pe care eu nu l-am facut din comoditate(promit ca la tura urmatoare sa dau si ceara) Spor la treaba ! :peace: |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
1 Attachment(s)
Cine ma ajuta(contra cost)cu ceva butoane de bord,deschidere portbagaj si dezaburire ?
multumesc ! |
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
imi zici de unde le-ai cumparat? mersi |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
BZSA,tipul de la care le-am luat nu mai vinde pe forum,dar gasesti aici tot ce ai nevoie la pret redus :
http://www.proxenon.ro/ceasuri.php?brand=VW si inca ceva : http://www.icbm.org/erkson/personal/...aces/index.htm |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
ai avut nevoie sa modifici chestii pe acolo sau doar o inlocuiesti cu aia standard? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
toba era in jur de 350 de ron iar manopera nu ma stiu excat suna ff frumos nu urla ca tobele dar si pornesc alarmele cand trec pe langa masini suna cumva infundat |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Salutare baieti,
Am si eu o mare problema si va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine cu un sfat De cateva saptamani atunci cand accelerez masina (nu foarte brusc) se tureaza motorul pana la peste 3500 de ture dar viteza de deplasare ramane perfect constanta(ca si cand as accelera cu masina scoasa din viteza) si asta se intampla in vitezele a 2 a si a 3 a. In panta masina se comporta bine si nici nu miroase a ambreiaj. Aveti idee acre ar putea fi problema? Oare discul de ambreiaj? |
| All times are GMT +2. The time now is 07:47. |
- Copyright 2026 4Tuning